Przejdź do głównej zawartości
office-man-working-on-laptop_c office-man-working-on-laptop_sq

Budynki biurowe

Produkty i systemy Carrier, zgodnie z wymogami dyrektyw i przepisów europejskich, mogą przyczynić się do zmniejszenia całkowitego zużycia energii w budynku - nie tylko w przypadku realizacji nowego projektu, ale również podczas remontu.
carrier-application-office-3D-view_pl

Kluczowe zalety

carrier-icon-green-building
Koncepcja budynków ekologicznych

Rozwiązania Carrier nie tylko oferują wydajność i zmniejszają całkowite zużycie energii w budynku, ale są również zaprojektowane z myślą o łatwym zainstalowaniu systemu. Pompy o zmiennej prędkości zapewniają wydajne działanie, a harmonogramy czasowe, podwójne nastawy i tryb nocny optymalizują pracę agregatów zgodnie z wymaganiami budynku. Możliwość wykorzystania kilku protokołów komunikacyjnych i zdalny monitoring oznaczają utrzymanie odpowiedniej wydajności przez cały okres użytkowania urządzeń.

carrier-icon-euro
Częściowo swobodne chłodzenie (tryb free-cooling)

Jeśli umiarkowane zapotrzebowanie na chłodzenie jest konieczne przez cały rok, w tym także zimą, to świetnie sprawdzą się urządzenia wyposażone w opatentowany system free-cooling Carrier DX ze specjalną pompą, które pozwolą "ominąć" sprężarkę w jednym lub obu obiegach czynnika chłodniczego podczas pracy w zimie. Instalacja pracuje bez glikolu i bez dodatkowego wymiennika dla trybu free-cooling. To przekłada się na znaczną oszczędność energii.

carrier-icon-thermostat
Zarządzanie poziomem komfortu

Od wielkich powierzchni typu "open space" po biura z oddzielnymi pokojami - komfort można dostosować do indywidualnych potrzeb i kontrolować w zależności od liczby osób przebywających w pomieszczeniu. System Aquasmart® zarządza strefami budynku, zajętością pomieszczeń i ich temperaturą, zależnie od potrzeb. System oferuje dostęp zdalny (WebCTRL®) i rejestruje dane historyczne urządzeń HVAC.

carrier-icon-two-screens
Układy klimatyzacji
Carrier projektuje, konstruuje i wdraża niestandardowe rozwiązania magazynowania energii cieplnej (TES) dla systemów HVAC o szczytowym zapotrzebowaniu na chłodzenie > 500 kW. Dzięki 100% kompatybilności z inteligentną siecią elektryczną rozwiązania TES zmniejszają wymaganą moc agregatów wody lodowej o 30% - 70%, zapewniają chłodzenie i optymalizują warunki w pomieszczeniach.Zobacz nasze produkty przeznaczone dla budynków biurowych

Referencje

carrier-case-study-skanska-building_c
Skanska Rashleigh Weatherfoil Ltd