Działalność

Carrier jest wiodącym dostawcą układów ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia, systemów sterowania i automatyzacji do budynków oraz układów przeciwpożarowych i systemów bezpieczeństwa. Firma posiada 51 zakładów produkcyjnych i 39 ośrodków badawczo-projektowych na całym świecie, zatrudniając ponad 53 000 pracowników obsługi klienta w przeszło 180 krajach. W firmie Carrier innowacja stanowiła zawsze jedną z najważniejszych wartości. Nasze ośrodki badawczo-projektowe dostarczają klientom najwyższej klasy, najbardziej efektywne produkty i usługi.

Zrównoważony rozwój i budownictwo ekologiczne

Nasze zaangażowanie w ekologię wykracza poza mury firmy, rozciągając się na społeczności i rynek. Carrier to jedyna firma na świecie, która jest członkiem założycielskim stowarzyszeń budownictwa ekologicznego działających w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Chinach, Indiach, Singapurze i Francji. Carrier była w rzeczywistości najważniejszą firmą, która w 1993 r. założyła stowarzyszenie budownictwa ekologicznego w Stanach Zjednoczonych - U.S. Green Building Council® (USGBC).

Firma Carrier jest zaangażowana w akcję zredukowania emisji gazów cieplarnianych podczas produkcji swoich wyrobów dzięki zaawansowanym metodom zarządzania energią i używanym przez nas czynnikom chłodniczym. Od 1994 r. stoimy na czele firm, które wycofują z użycia czynniki chłodnicze szkodliwe dla warstwy ozonowej, wdrażając równocześnie wiele z najwydajniejszych na świecie systemów grzewczych i chłodzących oraz klimatyzacji. Jednocześnie ograniczyliśmy wpływ naszych działań na środowisko naturalne.

Aktywnie dzielimy się naszymi doświadczeniami, promując idee zarządzania z uwzględnieniem kwestii ekologicznych. Jesteśmy największym, globalnym partnerem USGBC w zakresie propagowania programu edukacyjnego Leadership in Energy and Environmental Design (LEED®). Instytut Zrównoważonego Rozwoju w Uniwersytecie Carrier wykształcił tysiące specjalistów z danej branży na terenie Stanów Zjednoczonych, Bliskiego Wschodu, Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji.

Przykłady naszych instalacji

  • Kaplica Sykstyńska - Rzym, Włochy
  • Singapore Expo, największe targi na terenie Azji - Singapur
  • Wielka Hala Ludowa - Pekin, Chiny
  • Rezydencja i ogrody Jerzego Waszyngtona w Mount Vernon - Wirginia, USA
  • Galeria Uffizi - Florencja, Włochy
  • The Great Library of Alexandria - Alexandria, Egypt

U.S. Green Building Council® i LEED® są zastrzeżonymi znakami handlowymi stowarzyszenia U.S. Green Building Council.