Przejdź do głównej zawartości
lens-graphic_c

Filmy

Poznaj innowacyjne rozwiązania Carrier
carrier-video-screenshot-aquasnap-r-32
AquaSnap® dostępny z czynnikiem chłodniczym R-32
Agregaty chłodnicze Carrier AquaSnap® scroll są dostępne z czynnikiem chłodniczym R-32, który poprawia wydajność i redukuje bezpośrednią emisję gazów cieplarnianych nawet o 77% w porównaniu z poprzednią serią wykorzystującą czynnik chłodniczy R-410A.
carrier-video-screenshot-smart-city
AquaForce® PUREtec™, w sercu inteligentnego miasta
Seria AquaForce PUREtec 61XWHZE to nowa generacja wysokotemperaturowych pomp ciepła wykorzystujących czynnik chłodniczy HFO R-1234ze o niskim współczynniku ocieplenia globalnego (GWP) i dostarczających gorącą wodę o temperaturze do 85 stopni Celsjusza.

Pompy ciepła AquaForce 61XWHZE mogą wykorzystywać zarówno naturalne, jak i odpadowe źródła ciepła, oferując zrównoważone rozwiązania energetyczne dla wielu zastosowań grzewczych. Wykorzystując odnawialne źródła energii z powietrza, wody i ziemi, pompy ciepła AquaForce 61XWHZE oferują inteligentnym miastom bardziej zrównoważone rozwiązanie w zakresie zaopatrzenia w energię

carrier-innovation-puretec-logo
Carrier sprostał wyzwaniu zwiększania wydajności urządzeń i ograniczania zmian klimatu dzięki gamie produktów PUREtec ™
Cztery lata po pierwszej instalacji chłodzonego wodą agregatu śrubowego na bazie czynnika chłodniczego HFO w Europie, agregaty chłodnicze AquaForce firmy Carrier z czynnikiem chłodniczym PUREtec zostały zainstalowane w ponad 300 projektach w całym regionie, w wielu zastosowaniach, takich jak przemysł, centra danych, miejskie sieci ciepłownicze i opieka zdrowotna.

Opierając się na swoim sukcesie, zakres produktów wykorzystujących czynnik chłodniczy PUREtec rozszerzył się z zakresu wysokotemperaturowych pomp ciepła Carrier AquaForce PUREtec 61XWHZE do agregatów chłodniczych odśrodkowych AquaEdge 19DV, a teraz grupa powiększyła się o AquaForce Vision PUREtec 30KAVP-ZE, chłodzony powietrzem agregat śrubowy o zmiennej prędkości w wersji premium i chłodzony powietrzem chłodzący agregat wody lodowej AquaForce 30XBP-ZE o stałej prędkości.

carrier-video-screenshot-district-heating-hfo_c
Projekt zastosowania czynnika chłodniczego PUREtec™ w sieci ciepłowniczej jednego z miast Szwajcarii
Opracowany przez Carrier w 2015 r., pierwszy w Europie projekt sieci ciepłowniczej oparty na pompach ciepła typu woda-woda ze sprężarkami śrubowymi, pracujących z czynnikiem chłodniczym z grupy hydrofluoroolefin (HFO), stanowił prawdziwy kamień milowy w dziedzinie ogrzewnictwa. Eksperci firm Carrier, Walter Meier, Energy8, Safe Host i Alpiq InTec wyjaśniają, w jaki sposób projekt ten umożliwia energooszczędny odzysk i ponowne wykorzystanie odpadowego ciepła z centrum danych do ogrzewania wielu różnych budynków, od biur po kompleksy mieszkaniowe, a także do wytwarzania ciepłej wody użytkowej dla 3000 mieszkań w całej dzielnicy.