Przejdź do głównej zawartości

Carrier wprowadza na rynek nowe linie komercyjnych, wysokotemperaturowych pomp ciepła, pomagając klientom zrealizować cele w zakresie dekarbonizacji

MONTLUEL, Francja -


Firma Carrier wprowadziła nową, uniwersalną linię wysokotemperaturowych i bardzo wysokotemperaturowych pomp ciepła przeznaczonych do budynków przemysłowych, komercyjnych i publicznych oraz do sieci ciepłowniczych. Carrier jest częścią Carrier Global Corporation (NYSE: CARR), światowego lidera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań grzewczych, klimatyzacyjnych i energetycznych.

Nowa linia produktów, zaprojektowana z myślą o zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla i kosztów zużycia energii, składa się z powietrznych i wodnych pomp ciepła AquaForce® i AquaSnap®, o wydajności od 30 do 735 kW i temperaturze wody od 82 do 120 stopni C, zawierających czynniki chłodnicze z grupy fluorowęglowodorów o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Dzięki wykorzystaniu wysokich temperatur, pompy ciepła mogą zastąpić kotły na paliwa kopalne w instalacjach grzewczych bloków mieszkalnych i osiedli mieszkaniowych, budynków komercyjnych, obiektów produkcji żywości, oraz w suszeniu przemysłowym, produkcji biogazu i w zakładach chemicznych. Te innowacyjne produkty wspierają realizację celu firmy Carrier w zakresie ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego (ESG) 2030, a mianowicie zmniejszenia śladu węglowego klientów o ponad 1 gigatonę.

Oprócz wykorzystania ciepła z powietrza atmosferycznego i gruntu, pompy ciepła przechwytują ciepło odpadowe z wielu różnych źródeł, w tym z centrów danych, obiektów rekreacyjnych, hoteli i restauracji, a także z wody technologicznej, gazów spalinowych i systemów kanalizacyjnych. Nagromadzone ciepło może być wykorzystane do układów ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody użytkowej w dużych budynkach i zakładach. Pompy ciepła mogą być również używane w zastosowaniach przemysłowych oraz w miejskich i lokalnych sieciach ciepłowniczych, gdzie wymagane są wysokie lub bardzo wysokie temperatury.

"Rozszerzenie gamy AquaForce i AquaSnap jest kluczowym krokiem w realizacji naszego zobowiązania do wspierania Europejskiego Zielonego Ładu i pomocy w dekarbonizacji sektora grzewczego w Europie" - powiedział Raffaele D’Alvise, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji w Carrier Europe Commercial HVAC. "Te wysokotemperaturowe pompy ciepła charakteryzujące się doskonałymi parametrami, niezawodnością i efektywnością, są doskonałym rozwiązaniem dla klientów, którzy chcą zmniejszyć ślad węglowy swojej firmy i przyczynić się do zapewnienia bardziej zrównoważonego rozwoju w przyszłości poprzez zastąpienie źródeł ciepła zasilanych paliwami kopalnymi lub ich zintegrowanie z systemami hybrydowymi."

Urządzenia są przygotowane do podłączenia do Abound - opartej na chmurze platformy cyfrowej firmy Carrier, pozwalającej uzyskać w czasie rzeczywistym wyniki, dzięki którym budynki mogą być wykorzystywane w sposób bardziej efektywny i elastyczny. W celu zminimalizowania kosztów użytkownicy mogą wybrać jedną z opcji serwisowych BluEdge® oferowanych przez firmę Carrier, aby zapewnić działanie pomp ciepła z maksymalną wydajnością i efektywnością przez cały okres ich eksploatacji. Oznacza to raczej konserwację predykcyjną niż prewencyjną, co pozwala uzyskać oszczędność czasu i pieniędzy.

Więcej informacji na temat wodnych pomp ciepła AquaForce 61CW znajduje się na stronie 61CWD & 61CW-Z. Szczegółowe dane dotyczące powietrznych pomp ciepła AquaForce 61CA podano na stronie 61CA, natomiast specyfikacje wodnych pomp ciepła z serii AquaSnap 61CG są dostępne na stronie 61CG.


61CA

Powietrzna pompa ciepła AquaForce® 61CA marki Carrier

61CW-Z

Wodna pompa ciepła AquaForce® 61CW-Z marki Carrier

61CWD

Wodna pompa ciepła AquaForce® 61CWD marki Carrier

61CG

Serie wodnych pomp ciepła AquaSnap® 61CG marki Carrier