Przejdź do głównej zawartości
data-center-man-working-on-laptop

Centra danych

Serwery komputerowe i nośniki pamięci - serce każdego centrum danych - emitują ciepło wymagające zastosowania systemów chłodzenia. Carrier oferuje szereg rozwiązań obejmujących specjalne agregaty, chłodzenie szaf i instalacje uzdatniania powietrza, które zapewnią energooszczędne chłodzenie i tym samym zapewnienie maksymalnego czasu pracy.
carrier-application-data-center-3D-view_pl

Kluczowe zalety

carrier-icon-chrono
Szybki powrót do pełnego zakresu mocy
Maksymalny czas działania jest priorytetem dla instalacji w centrach danych. Aby sprostać temu wyzwaniu, system chłodzenia IT musi być niezawodny i reagować na wszelkie nieoczekiwane zmiany. Carrier opracował specjalną funkcję szybkiego odzysku sprawności, która zapewnia znaczne skrócenie czasu przywrócenia pełnych parametrów pracy w przypadku awarii zasilania.
carrier-icon-reliability
Niezawodność
Nasze produkty przechodzą kompleksowe badania przed dostawą i są certyfikowane przez jednostki wewnętrzne w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa i jakości.
carrier-icon-euro
Całkowicie swobodne chłodzenie
Systemy chłodzenia powietrzem lub wodą w trybie free-cooling są popularne w instalacjach zastosowanych w odpowiednio klimatyzowanych centrach danych, gdzie można uzyskać oszczędności energii dzięki zmniejszeniu liczby godzin pracy sprężarki w chłodniejszych porach roku. Carrier oferuje opcję trybu pracy free-cooling central wentylacyjnych i układów hydraulicznych w instalacjach agregatów wody lodowej, za pomocą opatentowanego przez Carrier zintegrowanego systemu free-cooling DX lub za pomocą niezintegrowanych systemów z suchymi chłodnicami lub wieżami.
carrier-icon-gauge-smart-energy-management
Inteligentne zarządzanie energią
Zaawansowane rozwiązania sterowania, takie jak Carrier® PlantCTRL™, umożliwiają kontrolę systemu HVAC i optymalizują całą jego pracę, zapewniając tym samym maksymalną dostępność i minimalne zużycie energii.
carrier-icon-energy-savings
Zoptymalizowane zużycie energii
Optymalizacja wydajności Centrum Danych zależy od wyboru zastosowanych komponentów i znajomości różnych scenariuszy operacyjnych. Nasze produkty są standardowo wyposażone w silniki EC, co w połączeniu z wykorzystaniem algorytmów sterowania w znacznym stopniu przyczynia się do tak wysokiego poziomu wydajności.Zobacz nasze produkty przeznaczone dla centrów danych

Referencje