Przejdź do głównej zawartości

Firma Carrier uruchamia Program Zdrowe Budynki w Europie, aby pomóc klientom we wprowadzaniu do budynków innowacyjnych zmian służących zdrowiu użytkowników

MONTLUEL, Francja -

Zaawansowane rozwiązania zapewniają zdrowe, bezpieczne, wydajne i produktywne środowiska wewnętrzne w budynkach komercyjnych i nie tylko


Ponieważ ludzie na całym świecie dostosowują się do nowych standardów życia, stan naszych budynków - a także ich wpływ na zdrowie każdego z nas - jest niezwykle ważny. Dzisiaj, firma Carrier wprowadza swój Program Zdrowych Budynków w Europie. Jest to rozszerzony zestaw zaawansowanych rozwiązań pomagających zapewnić zdrowe, bezpieczne, wydajne i produktywne środowiska wewnętrzne w kluczowych branżach, w tym w obiektach komercyjnych, służby zdrowia, hotelarskich, edukacji i handlu detalicznego. W ramach wsparcia tego programu, Carrier uruchamia od dzisiaj stronę internetową www.carrier.com/commercial/en/eu/ która ma pomóc klientom w kontakcie z ekspertami Carrier w celu skorzystania z szerokiej gamy wiodących w branży technologii zdrowego budownictwa. Carrier stanowi część Carrier Global Corporation (NYSE:CARR) - globalnego lidera wśród dostawców zdrowych, bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań stosowanych w budownictwie i łańcuchach chłodniczych.

    “COVID-19 uwidocznił ważną rolę, jaką odgrywają budynki w zapewnianiu i ochronie zdrowia publicznego” - powiedział Didier Genois, wiceprezes i dyrektor generalny HVAC Europe Air Conditioning. “Kiedy ludzie wracają do pracy, hotele witają gości, szkoły witają z powrotem uczniów, a sklepy są ponownie otwierane, jakość powietrza w pomieszczeniach i bezpieczne budynki mają ogromne znaczenie. Aby gospodarka pomyślnie się odbudowała, ludzie muszą mieć zaufanie do bezpieczeństwa budynków, do których wchodzą. Nowe technologie, takie jak mikroskopijne systemy filtracyjne, z mile widzianych udogodnień przekształciły się w niezbędne zabezpieczenia. Program Zdrowych Budynków firmy Carrier może pomóc zapewnić zdrowsze i bezpieczniejsze środowisko w pomieszczeniach po powrocie do naszej nowej rzeczywistości.”
Jako członek-założyciel International WELL Building Institute (Międzynarodowy instytut budownictwa WELL), Carrier od dawna jest liderem w zakresie działań poprawiających zdrowie budynków w celu wspierania stanu zdrowia ludzi. Teraz bardzo ważne jest, aby świat miał dostęp do rozwiązań i usług, które zapewniają zdrowe środowisko.

    “Firma, która wynalazła nowoczesną klimatyzację, ma wyjątkową pozycję, aby zapewnić zdrowe budownictwo” - powiedział Rajan Goel, który kieruje Programem Zdrowych Budynków firmy Carrier jako szef grupy Carrier’s Building Solutions. “Za pośrednictwem Programu Zdrowych Budynków, eksperci firmy Carrier będą ściśle współpracować z klientami, aby nie tylko projektować, ale także obsługiwać, utrzymywać i modernizować budynki, które chronią to, co najważniejsze, czyli zdrowie ich użytkowników.”

Program Zdrowych Budynków firmy Carrier będzie opierał się na kompleksowym pakiecie rozwiązań i usług zaprojektowanych w celu poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach (IAQ), zwiększenia dopływu powietrza zewnętrznego. Obejmuje on, choć nie ogranicza się do nich, następujące rozwiązania:

Usługi Carrier w zakresie Zdrowych Budynków

    Dzięki nowej platformie usługowej BluEdge, Carrier jest w stanie zapewnić najlepszą w swojej klasie obsługę i ofertę posprzedażową. Wykorzystując naszą niezrównaną wiedzę o produktach, platforma usługowa BluEdge zapewnia klientom doskonałą obsługę przez cały cykl życia ich urządzeń HVAC. Carrier oferuje usługi eksperckie, takie jak konsultacje, wdrażanie i stały monitoring. Usługi te umożliwiają klientom bezpieczne i wydajne ponowne uruchamianie, obsługę, konserwację i modernizację budynków. Obejmują one:
        Ocenę IAQ polegającą na badaniu jakości powietrza oraz opracowaniu i wdrożeniu ulepszeń, które pomogą zapewnić optymalną filtrację, wentylację, przepływ powietrza i systemy sterowania. Eksperci firmy Carrier mogą również opracowywać i wdrażać ogólnofirmowe standardy inżynieryjne IAQ.

Technologie Carrier w zakresie Zdrowych Budynków

Oprócz kompleksowej oferty produktów Carrier w zakresie HVAC, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i kontroli, oferta Carrier Zdrowe Budynki obejmuje:
        Technologie filtracj, dostępne w nowym wyposażeniu, jak i dla zmodernizowanych urządzeń, w tym różne filtry końcowe, filtry HEPA do pyłu zawieszonego. Carrier oferuje również urządzenia wykorzystujące światło UVC i jonizację dwubiegunową, które mają na celu zwalczanie patogenów oraz utlenianie fotokatalityczne UV, aby pomóc usunąć lotne związki organiczne i poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu.
        Urządzenie podciśnieniowe OptiCleanTM 39UV wytwarza ciśnienie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się powietrza do różnych części budynku. Jeśli wytworzenie podciśnienia nie jest wymagane, urządzenia można użyć jako “oczyszczacza” do wciągania powietrza, usuwania zanieczyszczeń i wypuszczania oczyszczonego powietrza z powrotem do pomieszczenia.


O Carrier
Firma Carrier, założona przez wynalazcę nowoczesnej klimatyzacji, jest światowym liderem w dziedzinie zaawansowanych technologicznie rozwiązań grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodniczych. Eksperci firmy Carrier zapewniają zrównoważone rozwiązania, integrując energooszczędne produkty, kontrolę budynków i usługi energetyczne dla klientów indywidualnych, komercyjnych, detalicznych, transportowych i gastronomicznych. Carrier stanowi część Carrier Global Corporation - globalnego lidera wśród dostawców zdrowych, bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań stosowanych w budownictwie i łańcuchach chłodniczych. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.Corporate.Carrier.com lub śledź @Carrier na Twitterze.