Przejdź do głównej zawartości
carrier-vence-climate-control-systems-center carrier-vence-climate-control-systems-center_sq

Ośrodek badawczy Vence

Mocną stroną placówki w Vence jest wiedza inżynierska w zakresie sterowania, automatyki i rozwiązań cyfrowych, takich jak IOT i powiązanych usług, a także dogłębna znajomość zastosowań HVAC.

Główna działalność: projektowanie niestandardowych układów sterowania i inteligentnych rozwiązań dla systemów HVAC i pomieszczeń technicznych

carrier-service-technician-controls-monitoring
USŁUGI POŁĄCZONE I POMIARY ZUŻYCIA ENERGII

Nasi inżynierowie koncentrują się na opracowywaniu projektów i oferowaniu wsparcia technicznego w zakresie usług dotyczących inteligentnego zużycia energii.Ten zespół odpowiada za rozwiązania monitorujące, do których podłączono już ponad 2500 urządzeń.

Wobec obserwowanych obecnie coraz większych wymagań w zakresie efektywnego energetycznie budownictwa, oferujemy rozwiązania, które pomagają klientom poprawić wydajność ich instalacji HVAC.

Systemy HVAC odpowiadają za około 40% zużycia energii w budynku*. Aby osiągnąć zamierzony na 2030 r. cel zwiększenia efektywności o ≥ 27%, europejskie przepisy zachęcają właścicieli budynków między innymi do zainstalowania systemów kontroli i monitorowania.
*U.S.Department of Energy Buildings Energy Data Book, 2015.

carrier-london-in-winter_sq
POMIESZCZENIA TECHNICZNE I MAGAZYNOWANIE ENERGII CIEPLNEJ

Zapewniamy wsparcie techniczne na etapie projektowania i budowy, oferując pomieszczenia techniczne i projekty magazynowania energii cieplnej.Posiadamy unikalny w branży know-how oraz dogłębną wiedzę w zakresie chłodzenia/ogrzewania i automatyki.

Poprzez magazynowanie energii cieplnej przez noc i oddanie jej w ciągu dnia, nowoczesne rozwiązanie TES umożliwia korzystanie z energii elektrycznej w okresach, gdy jest najtańsza, unikając taryfy szczytowej. Technologia TES pozwala zmniejszyć wymaganą moc agregatów wody lodowej o 30% do 70% poprzez rozłożenie wytwarzania energii cieplnej na całe 24 godziny.

100% kompatybilność z inteligentną siecią elektryczną - jest to rozwiązanie przeznaczone do systemów HVAC o szczytowym zapotrzebowaniu na chłodzenie przekraczającym ~500 kW. Nasi inżynierowie optymalizują konstrukcję, plan układu hydraulicznego oraz działanie instalacji niezależnie od jej przeznaczenia.

carrier-hand-on-screen
PLATFORMA TESTOWA
Ośrodek doskonalenia w Vence posiada kilka platform testowych zaprojektowanych z myślą o opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań dla systemów HVAC. Symulacje przeprowadzane są w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych i pozwalają naszym inżynierom zweryfikować wydajność układów sterowania.
carrier-handshake
WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE BADAŃ I ROZWOJU
Ośrodek doskonalenia Vence ściśle współpracuje z wiodącymi europejskimi uniwersytetami oraz ośrodkami badań i rozwoju techniki. Nasze zespoły często uczestniczą w ważnych europejskich projektach w zakresie wprowadzania innowacji.

+2 500

Monitorowanych urządzeń

+500

Systemów w maszynowniach