Przejdź do głównej zawartości
bodega-pago-de-carraovejas-h

Wytwórnia win Pago de Carraovejas

carrier-mapa-casos-practicos-espana-madrid
account_circleCliente Wytwórnia win Pago de Carraovejas
roomUbicación Peñafiel (Valladolid)
todayFecha 2023

Opis projektu

Winnica i wytwórnia win Pago de Carraovejas znajduje się w Peñafiel (Valladolid), w samym sercu hiszpańskiego regionu winiarskiego Ribera del Duero.

Obecnie zajmuje ona obszar 160 hektarów powierzchni produkcyjnej z trzema odmianami winogron – Tempranillo, Cabernet Sauvignon i Merlot – i są w niej wykorzystywane różne systemy uprawy dostosowane do każdej z poszczególnych mniejszych części terenu.

Cały obiekt rozciąga się na obszarze 26 000 m² , oferując widoki na dolinę Botijas i zamek Peñafiel.

bodega-pago-de-carraovejas-1

Znaczenie kontroli temperatury

Jednym z kluczowych elementów jest kontrola temperatury w zbiornikach w celu uzyskania wina o najwyższej jakości.

Woda lodowa jest wytwarzana za pomocą chłodzonych powietrzem agregatów chłodniczych wyposażonych w wysokowydajne sprężarki śrubowe, co pozwala na bardzo precyzyjne dostosowanie wymaganej wydajności chłodniczej do aktualnych potrzeb. Ponadto urządzenia te mogą pracować w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych od -20°C do 55°C, wytwarzając wodę lodową o temperaturze do -15°C.

W celu zapewnienia optymalnego działania urządzenia mają ustalone harmonogramy przeglądów oraz mogą być na bieżąco monitorowane.

Dzięki tym usługom możliwe było zminimalizowanie kosztów operacyjnych i maksymalne wydłużenie okresu eksploatacji instalacji.

bodega-pago-de-carraovejas-2

Przetwarzanie z poszanowaniem naturalnych procesów

Winiarnia została zaprojektowana z myślą o pełnym poszanowaniu naturalnego procesu fermentacji grawitacyjnej i oryginalnych właściwości surowców. Wdrożono innowacyjny system fermentacji wyposażony w najnowszą technologię, aby osiągnąć bardziej wydajną macerację.

RÓŻNE ODMIANY

Obecnie obiekt zajmuje obszar 160 hektarów powierzchni produkcyjnej z trzema odmianami winogron: Tempranillo, Cabernet Sauvignon i Merlot.

Agregat chłodniczy 30XB Carrier

Agregaty AquaForce® 30XB oferują trzy poziomy wydajności, aby idealnie dopasować się do każdego zastosowania u klienta i spełnić wymagania europejskiej dyrektywy w sprawie Ekoprojektu.

30XB może działać w temperaturze zewnętrznej od -20°C do 55°C. Jest to idealne rozwiązanie do szerokiej gamy zastosowań, począwszy od budynków biurowych i wysokiej klasy hoteli, aż po instalacje sanitarne, centra danych i projekty przemysłowe.

bodega-pago-de-carraovejas-4