Przejdź do głównej zawartości
carrier-case-study-crashed-ice-event-ice-track-at-night_h

Impreza sportowa Red Bull Crashed Ice

Carrier Rental Systems bierze udział w przygotowaniu zawodów sportowych Red Bull Crashed Ice w Belfaście, dostarczając wysokowydajne agregaty wody lodowej i kotły do rozmrażania torów zjazdowych.
carrier-map-case-study-uk
account_circleKlient AST Eistechnik
roomLokalizacja Belfast, Zjednoczone Królestwo
todayDate 2015
carrier-case-study-crashed-ice-event-air-cooled-chiller-30RB

Opis projektu

Carrier Rental Systems, jeden z wiodących brytyjskich specjalistów w dziedzinie wynajmu urządzeń klimatyzacyjnych i grzewczych, dostarczył cztery chłodzone powietrzem agregaty wody lodowej AquaSnap® 30RB 402 do Stormont, historycznej siedziby parlamentu Irlandii Północnej w Belfaście, gdzie wzdłuż schodów prowadzących do budynku zbudowano stromy łyżwiarski tor wyścigowy. W tym zadaniu zespół Carrier ściśle współpracował ze specjalizującą się w budowie lodowisk, austriacką firmą AST Eistechnik GmbH, która zaprojektowała, dostarczyła i przekazała do eksploatacji system rur chłodniczych, a jednocześnie odpowiadała za przygotowanie i utrzymanie lodowej nawierzchni.

Doświadczenie firmy Carrier w dostarczaniu wysokiej jakości urządzeń chłodzących i grzewczych na potrzeby imprez rozrywkowych na świeżym powietrzu zapewniło terminową realizację napiętego harmonogramu prac związanych z uruchomieniem oraz następnie rozbiórką obiektu, a sam projekt okazał się ogromnym sukcesem.

Trochę szczegółów

Biegi zjazdowe na łyżwach (ice cross downhill), określane jako jedne z najszybszych zawodów sportowych na świecie, były jedną z czterech organizowanych dorocznie imprez Red Bull Crashed Ice. Zastosowane agregaty wody lodowej AquaSnap® o łącznej mocy chłodniczej 1,6 MW rozprowadzały mieszankę glikolu i wody (w proporcji 40:60 i temperaturze -10°C) w systemie AST Eistechnik "Skateway" - elastycznym układzie rur, biegnącym wzdłuż toru.

Po podłączeniu i uruchomieniu agregatów, przez dziesięć dni na zamarzniętą powierzchnię rozpylano wodę, co pozwoliło na utworzenie wysokiej jakości warstwy lodu o grubości 4,5 cala i długości 430 metrów. Oprócz agregatów wody lodowej, Carrier Rental Systems dostarczył również dwa kotły o mocy 400 kW, aby zapewnić gorącą wodę o temperaturze 45 st. C, potrzebną do stopienia toru lodowego po zakończeniu trzydniowych zawodów.

Jak powiedział Simon Ward, dyrektor ds. imprez krajowych Carrier Rental Systems: "Było to wspaniałe wydarzenie, które wzbudziło ogromne zainteresowanie - zarówno lokalne, jak i międzynarodowe. Może być ono również przykładem idealnego zastosowania tymczasowego chłodzenia, zwłaszcza w tak spektakularnym otoczeniu, nie wspominając już o równie ważnym zastosowaniu tymczasowego ogrzewania". I dodał: "Zamrożony tor lodowy ma znaczną bezwładność cieplną, więc jego rozbiórka wiązała się z koniecznością podłączenia kotłów. Ciepło przepływające przez system rur Skateway sprawiło, że lód zniknął w ciągu zaledwie dwóch dni".

Oprócz agregatów wody lodowej i kotłów, firma Carrier Rental Systems dostarczyła na potrzeby projektu także pompy zewnętrzne, zbiorniki buforowe, kołnierze i adaptery oraz 300 m elastycznych przewodów.


przykład zastosowania urządzeń carrier do budowy toru lodowego zawodów crashed ice
Możliwości Carrier
  • Agregaty wody lodowej Carrier były w stanie zapewnić niezbędne chłodzenie podczas przygotowań do ważnej imprezy sportowej.
  • Carrier Rental Systems może pochwalić się specjalistyczną wiedzą logistyczną i umiejętnością realizacji projektów w krótkim czasie.
  • Oferta Carrier w zakresie chłodzenia i ogrzewania spełnia wszystkie potrzeby termiczne.
  • Doświadczenie Carrier Rental Systems w projektach wykonywania lodowisk na świeżym powietrzu to pełna gwarancja bezpieczeństwa zarówno dla wykonawcy, jak i użytkownika.
Technologie
  • 4 x chłodzone powietrzem agregaty wody lodowej AquaSnap® 30RB 402 z technologią Greenspeed® Intelligence
  • 2 x kotły 400 kW
  • Wyposażenie dodatkowe: pompy zewnętrzne, zbiorniki buforowe, kołnierze, adaptery i 300 m elastycznego przewodu
Zadania i rozwiązania

Realizacja projektu wiązała się z szeregiem konkretnych wyzwań:

  • Logistyka na miejscu budowy stanowiła trudne wyzwanie, ponieważ miejsce przeznaczone na zainstalowanie agregatów i towarzyszącego im wyposażenia było znacznie ograniczone. Wiedza specjalistyczna ekspertów Carrier pomogła w dostarczeniu i rozmieszczeniu potrzebnego sprzętu, dokładnie wzdłuż i pod uniesionym torem, co pozwoliło na zmniejszenie długości rur i zachowanie zgodności z projektem toru.
  • Harmonogram dostaw i realizacji projektu był bardzo napięty. Wiedza w zakresie zarządzania projektami i umiejętności logistyczne Carrier pozwoliły na osiągnięcie zamierzonego celu oraz dotrzymanie terminów i założonych kosztów.
  • Ze względu na wielkość powierzchni lodu i zmienne warunki otoczenia, zapotrzebowanie na chłodzenie położonego na świeżym powietrzu toru było dość znaczne. Duże doświadczenie firmy Carrier w dziedzinie chłodnictwa pozwoliło na dokładne obliczenie obciążenia i zapewnienie niezawodnych agregatów o wysokiej wydajności.