Przejdź do głównej zawartości

Najbardziej wydajne chłodzone powietrzem agregaty wody lodowej ze sprężarkami śrubowymi o zmiennej prędkości teraz są dostępne w wersji pracującej z HFO

MONTLUEL, France -

Wyprodukowane przez Carrier modele AquaForce Vision są teraz dostępne w wersji PUREtec, jako chłodzone powietrzem agregaty wody lodowej ze sprężarkami śrubowymi o zmiennej prędkości, które wykorzystują czynnik chłodniczy HFO R1234ze o niskim współczynniku ocieplenia globalnego (GWP). Urządzenia te stanowią przykład równowagi pomiędzy odpowiedzialnością za środowisko i wydajnością, oferując moc chłodniczą od 350 kW do 800 kW i wskaźnik sezonowej efektywności energetycznej poniżej 5,6. Będąc częścią firmy Carrier, wiodącego na świecie dostawcy innowacyjnych rozwiązań dla branży HVAC, jak również chłodnictwa, urządzeń przeciwpożarowych oraz bezpieczeństwa i automatyki budynków, staliśmy się światowym liderem w dziedzinie zaawansowanych technologii ogrzewania, klimatyzacji i chłodnictwa.

"Agregat wody lodowej AquaForce Vision z czynnikiem chłodniczym PUREtec jest pionierem w dziedzinie rozwiązań chłodniczych HVAC nowej generacji" - mówi Quentin Garcia San Mateo, dyrektor ds. Produktu w firmie Carrier. "Ta seria urządzeń odzwierciedla nie tylko silne zaangażowanie firmy Carrier w odpowiedzialność za środowisko, ale także jej możliwości, jeśli chodzi o dostarczanie najnowocześniejszych technologii".

Cztery lata po pierwszym zainstalowaniu w Europie chłodzonego wodą agregatu ze sprężarkami śrubowymi na bazie HFO, urządzenia Carrier AquaForce z czynnikiem chłodniczym PUREtec znalazły zastosowanie w całym regionie i ponad 300 projektach, w tym takich jak: instalacje przemysłowe, centra danych, miejskie sieci ciepłownicze i obiekty opieki zdrowotnej.

Bazując na tym sukcesie, gama produktów z czynnikiem chłodniczym PUREtec powiększyła się i obejmuje nie tylko wysokotemperaturowe pompy ciepła Carrier AquaForce PUREtec 61XWHZE, ale też agregaty ze sprężarkami odśrodkowymi AquaEdge 19DV, do których właśnie dołączyły wysokowydajne, chłodzone powietrzem agregaty ze sprężarkami śrubowymi o zmiennej prędkości obrotowej AquaForce Vision PUREtec 30KAVP-ZE.

Przy GWP poniżej jednego, seria 30KAVP-ZE - wyposażona w najnowsze technologie i wyprzedzająca przepisy europejskiego rozporządzenia w sprawie F-gazów, które nakazuje stopniowe wycofywanie HFC - jest rozwiązaniem długoterminowym:

  • Podwójne sprężarki śrubowe wyposażone w technologię silników z magnesami trwałymi (30KAVP-ZE)
  • Wentylatory o zmiennej prędkości EC - inteligentna funkcja monitorowania zużycia energii
  • Inteligentne wykrywanie wycieku czynnika chłodniczego
  • Funkcje odzysku ciepła i częściowego odzysku ciepła.

Funkcja wykorzystania roztworu glikolu o bardzo niskiej temperaturze będzie dostępna pod koniec tego roku i będzie ją można z powodzeniem zastosować w specyficznych procesach przemysłowych.

Wprowadzone we Francji zachęty finansowe w wysokości do 425 000 euro mogą również objąć, w zależności od specyfikacji, nasze urządzenia serii 30KAVP-ZE.