Przejdź do głównej zawartości

Carrier wprowadza agregaty wody lodowej AquaForce® 30XB

MONTLUEL, France -

Chłodzony powietrzem agregat wody lodowej ze sprężarką śrubową o stałej prędkości zapewnia uzyskanie mocy chłodniczej od 250-1700 kW

Carrier zapowiada wprowadzenie na rynek nowych agregatów AquaForce® 30XB i 30XBP, następców sprawdzonej serii 30XA, która liczy tysiące instalacji na całym świecie. Nowa gama chłodzonych powietrzem agregatów ze sprężarkami śrubowymi o stałej prędkości, obejmująca zakres mocy chłodniczej od 250 kW do 1700 kW, oferuje trzy poziomy wydajności, aby idealnie dopasować się do każdego zastosowania u klienta i spełnić nowe wymagania przepisów europejskich w sprawie ekoprojektu. Carrier, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii ogrzewania, klimatyzacji i chłodnictwa, należy do koncernu United Technologies Corp. (NYSE: UTX) i jest częścią działu UTC Climate, Controls & Security.

Nowa seria AquaForce® 30XB łączy doświadczenia uzyskane przy instalacjach systemu AquaForce® na różnych obiektach oraz zastosowanie wiodących technologii Carrier:

  • Podwójne sprężarki śrubowe Carrier 06T, słynące z niezawodności (bezawaryjna praca w przypadku 99,7% urządzeń).
  • Zapewniające długotrwałą optymalizację wydajności, całkowicie aluminiowe mikrokanałowe wymienniki ciepła Novation® z powłokami Super Enviro-shieldTM.
  • Szósta generacja wentylatorów Carrier Flying Bird, wyposażona w nowe łopatki inspirowane rozwiązaniami zaobserwowanymi w przyrodzie, będąca wynikiem zaawansowanych badań prowadzonych w naszych laboratoriach.
  • Zalany płaszczowo-rurowy wymiennik Carrier z nowymi rurami miedzianymi, zastosowanymi w celu zmniejszenia spadków ciśnienia.
  • Panel sterowania Touch Pilot® z kolorowym ekranem dotykowym i możliwością obsługi w 10 językach.

Dla bardzo wymagających budynków dostępna jest nowa wersja premium AquaForce® 30XBPF:

  • Wentylatory Greenspeed ™ EC i dodatkowa powierzchnia wymiany ciepła zapewniają znaczną poprawę wydajności, zarówno przy pełnym, jak i częściowym obciążeniu (SEER12/7 do 4,5 i SEPR12/7 do 6,3).

"Oprócz wydajności sprawdzonej w starszych modelach 30XA, seria 30XB oferuje także wiodące technologie, które pozwalają przewidzieć przyszłe wyzwania i uzyskać wysoką efektywność sezonową" - mówi William Doll, dyrektor ds. Produktu w dziale agregatów wody lodowej Carrier. "Agregaty wody lodowej 30XB i 30XBP to najlepsze ekonomiczne rozwiązanie do zastosowań komercyjnych i przemysłowych, w których najważniejsza jest wysoka niezawodność i energooszczędna eksploatacja we wszystkich warunkach klimatycznych".

Modele 30XB, z możliwością pracy na trzech poziomach wydajności, są w stanie idealnie dopasować się do potrzeb każdej instalacji:

  • Dzięki sezonowemu współczynnikowi sprawności energetycznej (SEPR12/7) do 5,5 oraz EER do 3,3, standardowa wersja 30XB jest najkorzystniejszym ekonomicznie rozwiązaniem do zastosowań w procesach wysokotemperaturowych lub w gorącym klimacie, gdzie oczekuje się wysokiej wydajności przy pełnym obciążeniu.
  • Urządzenia serii 30XB, wyposażone w wentylatory o zmiennej prędkości Greenspeed™ z silnikiem AC, zapewniają wyższy (do 4,4) współczynnik sezonowej efektywności energetycznej (SEER12/7), co pomaga w uzyskaniu większego komfortu przy zastosowaniu układów klimatyzacji.

Dzięki czterem poziomom komfortu akustycznego AquaForce® 30XB jest w stanie sprostać najbardziej restrykcyjnym wymaganiom technicznym, również w środowiskach wrażliwych na hałas.

Pracująca w zakresie temperatur zewnętrznych od -20°C do 55°C seria AquaForce® 30XB jest idealnym rozwiązaniem dla szerokiej gamy zastosowań - od wysokiej klasy biurowców i hoteli po obiekty opieki zdrowotnej, centra danych i instalacje przemysłowe.

AquaForce® 30XB z PUREtec™, zaprojektowany wyłącznie do pracy z czynnikami HFO R1234ze, jest dostępny od 2018 roku.