Przejdź do głównej zawartości

Carrier AquaSnap® chłodzony powietrzem agregat wody lodowej ze sprężarką typu scroll i pompa ciepła powietrze-woda są teraz dostępne w wersji R-32

MONTLUEL, France -

Carrier AquaSnap® chłodzony powietrzem agregat wody lodowej ze sprężarką typu scroll i pompa ciepła powietrze-woda są teraz dostępne w wersji z czynnikiem R-32, który poprawia wydajność i redukuje bezpośrednią emisję gazów cieplarnianych nawet o 77% w porównaniu z poprzednią serią wykorzystującą czynnik chłodniczy R-410A. Innowacyjny agregat chłodniczy chłodzony powietrzem spełnia europejskie wymagania F-gazowe dla czynników chłodniczych HFC oraz wymogi dotyczące Ekoprojektu na 2021 r. Carrier, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie ogrzewania, klimatyzacji i chłodnictwa, jest częścią Carrier Global Corporation (NYSE: CARR), wiodący światowy dostawca innowacyjnych technologii grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC), chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej.

Wybrany przez firmę Carrier czynnik chłodniczy R-32, który ma niski współczynnik ocieplenia globalnego (GWP) wynoszący 675, do stosowania w komercyjnych agregatach chłodniczych typu scroll i pompach ciepła. R-32 ma GWP, który jest o jedną trzecią mniejszy niż GWP obecnej wersji R-410A, a ta zmiana, w połączeniu ze znaczną redukcją ilości czynnika chłodniczego w układzie - do 30% w przypadku pomp ciepła - pozwala na wyjątkową 77% redukcję bezpośrednie emisje gazów cieplarnianych.

Seria AquaSnap 30RB / P i 30RQ / P osiąga znakomity sezonowy współczynnik efektywności energetycznej (SEER12 / 7) do 5,3 i sezonowy współczynnik wydajności (SCOP) do 3,5. Agregaty chłodnicze 30RB / P zapewniają wydajność chłodniczą od 170 kW do 950 kW, a pompy ciepła 30RQ / P wydajność grzewczą od 160 kW do 520 kW.

„Agregaty chłodnicze i pompy ciepła AquaSnap firmy Carrier z czynnikiem chłodniczym R-32 pozwalają naszym klientom przewidywać zgodność z wymogami ekoprojektu 2021, jednocześnie wspierając kolejne zmiany w europejskich przepisach dotyczących fluorowanych gazów cieplarnianych” - powiedział Didier Genois, wiceprezes Carrier HVAC- Commercial w Europie. „Seria zapewnia również klientom najlepszą w swojej klasie wydajność w warunkach ogrzewania i chłodzenia”.

AquaSnap z czynnikiem chłodniczym R-32 może zaspokoić potrzeby szerokiego zakresu zastosowań. Asortyment obejmuje rozszerzoną mapę operacyjną, do 48 stopni Celsjusza temperatury powietrza zewnętrznego i obejmuje najlepsze w swojej klasie technologie firmy Carrier zapewniające maksymalną wydajność w każdych warunkach, w tym:

  • Sprężarki spiralne w układzie równoległym
  • Lutowane, asymetryczne płytowe wymienniki ciepła z prawdziwie dwuobwodową konstrukcją zapewniającą wysoką wydajność zarówno w warunkach pełnego, jak i częściowego obciążenia.
  • Inteligentna funkcja monitorowania energii zapewniająca dostarczaną wydajność w czasie rzeczywistym i pomiar zużycia energii.
  • Inteligentna technologia Greenspeed® w wersjach premium 30RBP i 30RQP: wentylatory o zmiennej prędkości i pompy o zmiennej prędkości.