Przejdź do głównej zawartości

Firma Carrier udostępnia HAP v6 - ważną aktualizację oprogramowania do projektowania systemów HVAC

CHARLOTTE, Karolina Północna -

Nowa wersja łączy zaawansowane funkcje automatyczne ze zoptymalizowanym procesem roboczym dostosowanym do klienta


Aby sprostać potrzebom inżynierów-projektantów systemów HVAC, firma Carrier udostępniła dziś nową wersję programu Hourly Analysis Program (HAP), tj. oprogramowania do modelowania obciążenia szczytowego i zużycia energii. Carrier stanowi część Carrier Global Corporation (NYSE:CARR), wiodącego globalnego dostawcy zdrowych, bezpiecznych, zrównoważonych oraz inteligentnych rozwiązań stosowanych w budownictwie i łańcuchach chłodniczych.

Aby zmniejszyć czas i wysiłek wymagany do stworzenia wysokiej jakości modeli budynków, program HAP v6 łączy zoptymalizowany proces roboczy z szeroką gamą zaawansowanych funkcji modelowania budynków 3D, dostępnych na poziomie projektowania podstawowego, który pozostał nadal łatwy w obsłudze.

“Przez cały proces rozwoju programu, firma Carrier współpracowała bezpośrednio z inżynierami w firmach projektowych zajmujących się mechaniką, elektryką i hydrauliką” — powiedział Jim Pegues, kierownik ds. rozwoju oprogramowania eDesign w firmie Carrier. “Niektórzy korzystali z poprzednich wersji HAP, a niektórzy byli użytkownikami innych aplikacji do projektowania systemów. Skupiliśmy się na tym, w jaki sposób inżynierowie faktycznie pracują, i wysłuchaliśmy szeregu opinii na temat ich obecnego oprogramowania.”

Na podstawie rozmów z inżynierami konsultującymi, wykonawcami projektów/budynków, wykonawcami HVAC i inżynierami obiektów określono kluczowe cechy i podejście do HAP v6. Dodano nowe zaawansowane funkcje do graficznego definiowania modelu budynku. Inżynier nakreśla plany pięter budynku, aby zdefiniować granice pomieszczeń, a oprogramowanie automatycznie oblicza wymiary i powierzchnie.

HAP v6 oferuje wiele ulepszeń technicznych, aby skrócić z kilku dni do kilku godzin czas poświęcony na tworzenie modelu budynku. Program zintegrowano z silnikiem obliczeniowym EnergyPlus™ Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych, aby zapewnić najnowocześniejsze możliwości symulacji systemu. Wykorzystuje metodę obliczania obciążenia bilansu cieplnego ASHRAE, aby dokładniej przedstawić infrastrukturę budynku.

Program HAP ma również do dyspozycji globalną bibliotekę pogody zawierającą 7400 stacji. Istniejące funkcje modelowania wydajności energetycznej nowoczesnych urządzeń i sterowników HVAC zostały zmodernizowane, aby pomóc właścicielom budynków w lepszym spełnieniu ich celów dotyczących zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska w zakresie emisji gazów cieplarnianych.

Większość obecnych użytkowników może bezpłatnie przejść na HAP v6 w dowolnie wybranym czasie, kontynuując korzystanie z obecnego HAP v5 tak długo, jak to konieczne. W celu uzyskania informacji o aktualizacji odwiedź stronę carrier.com/HAP lub wyślij e-mail na adres [email protected].


middle-cib

Nowy proces graficznego modelowania budynków wykorzystuje „inteligentne” narzędzia szkicowania do szybkiego wyznaczania granic pomieszczeń na rzucie kondygnacji oraz ułatwia przeciąganie i upuszczanie otworów okiennych i drzwiowych na ściany zewnętrzne.


cib-3d-rendering

Po naszkicowaniu planów pięter i umieszczeniu otworów okiennych i drzwiowych, HAP przekształca dwuwymiarowy szkic do 3D, aby renderować budynek w celu wizualizacji i sprawdzenia.


cib-zoning-map

Program HAP v6 firmy Carrier oferuje wizualne funkcje typu „wskaż i kliknij” umożliwiające szybkie grupowanie pomieszczeń w strefy sterowania HVAC.