Przejdź do głównej zawartości

120 lat. Wciąż zmieniamy świat


W 1902 roku nasz założyciel Willis Carrier wynalazł nowoczesną klimatyzację. Pierwotnie opracowana w celu rozwiązywania problemów związanych z wilgocią nękającą drukarnię w Brooklynie w stanie Nowy Jork, innowacja firmy Carrier umożliwiła rozwój wielu branż i wpłynęła na życie we wszystkich zakątkach świata.

W ciągu ostatnich 120 lat nowoczesna klimatyzacja – i wywodząca się z niej firma – fundamentalnie zmieniła sposób, w jaki ludzie żyją, pracują, uczą się i bawią. Pomogliśmy dać początek letnim seansom w kinach, zapewniliśmy podróżnym chłód i wygodę w pociągach i na statkach. Napędzaliśmy rozwój amerykańskich przedmieść i rozwój miast na całym świecie. Wspieramy ochronę zabytów i umożliwiamy cyfryzację naszej branży. Teraz, gdy obchodzimy 120. rocznicę nowoczesnej klimatyzacji, jesteśmy podekscytowani możliwościami, które przed nami stoją.

Dzisiejszy świat wymaga środowisk wewnętrznych, które są zoptymalizowane tak, aby przynosiły korzyści ludziom. Środowiska, które budzą zaufanie do zdrowia i bezpieczeństwa, poprawiają samopoczucie i promują produktywność – a wszystko to przy jednoczesnej redukcji emisji i ochronie naszej planety.

Klimatyzacja ma moc, która sprawia, że ​​wszystko jest możliwe.

Świętujmy więc przeszłość i patrzmy w przyszłość. Po 120 latach wynalazek, który wszystko zmienił, wciąż zmienia świat.


carrier-120th-anniversary