Przejdź do głównej zawartości
carrier-case-study-ground-source-heat-pump-h

Suszarnia do siana

Gruntowe pompy ciepła Carrier AquaForce zasilają suszarnię do wysokiej jakości paszy dla koni wyścigowych
carrier-map-case-study-uk
account_circleCustomer Suszarnia do siana
roomLocation Wielka Brytania
todayDate 2021
carrier-thoroughbred-heat-pump-project-b

Opis projektu

Dwie wysokowydajne pompy ciepła Carrier o mocy 1,5 MW są wykorzystywane do suszenia lucerny – wysokiej jakości paszy poszukiwanej przez brytyjskich hodowców i trenerów koni wyścigowych. Montażem gruntowych pomp ciepła w specjalistycznym gospodarstwie rolnym w pobliżu Coventry zajęła się spółka OMNI Heat and Power Ltd.

Zainstalowana przy wsparciu uzyskanym w ramach brytyjskiego programu Renewable Heat Incentive (RHI) suszarnia do siana wykorzystuje dwie zasilane wodą pompy ciepła ze sprężarkami śrubowymi Carrier AquaForce® 30XWHV o zmiennej prędkości, co udoskonala proces pozyskiwania energii z szeregu odwiertów w podziemnej warstwie wodonośnej. Pompy ciepła Carrier podnoszą temperaturę wody z 0°C na wlocie z odwiertów do 35°C na wylocie z instalacji. Taka temperatura zapewnia równomierne i nieprzerwane suszenie lucerny.

Trochę szczegółów

Aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność instalacji, pompy ciepła wyposażono w inteligentny układ napędu inwerterowego i sterowania Greenspeed® marki Carrier, który dopasowuje prędkość obrotową sprężarki do aktualnego obciążenia. Optymalizuje to wydajność, zmniejsza zużycie energii i emisję dwutlenku węgla oraz minimalizuje koszty eksploatacji ponoszone przez klientów.

Pompy ciepła AquaForce to wysokiej jakości rozwiązanie firmy Carrier dla zastosowań usługowo-handlowych i przemysłowych wymagających maksymalnej jakości i optymalnej wydajności, szczególnie przy częściowym obciążeniu. Urządzenia te zapewniają obiektom niezwykłą efektywność energetyczną, doskonałą niezawodność i niski poziom hałasu, a wykonawcom – szybki montaż i rozruch techniczny.


carrier-case-study-completed-plant-room
KLUCZOWE KORZYŚCI
  • Minimalizacja kosztów użytkowania
  • Optymalizacja parametrów pracy
  • Niższa emisja dwutlenku węgla i niższe wykorzystanie energii
TECHNOLOGIE
  • 2 x zasilane wodą pompy ciepła ze sprężarką śrubową o zmiennej prędkości Carrier AquaForce® 30XWHV
Wyzwania i rozwiązania

Projekt ten świadczy o kompetencjach firmy Carrier w zakresie wspierania innowacyjnych, wydajnych rozwiązań służących realizacji celu, jakim jest zmniejszenie śladu węglowego klientów o ponad jedną gigatonę, co stanowi część Celów Środowiskowych, Społecznych i Zarządczych do roku 2030, jakie założył sobie Carrier.

— Układ Carrier jest wysoce wydajny i umożliwia doskonałą konwersję energii ze źródła gruntowego w ciepło użytkowe — powiedział Bradley Martin, dyrektor OMNI Heat and Power Ltd. — Ściśle współpracowaliśmy z firmą Carrier, która zapewniała nam terminowe wsparcie techniczne podczas realizacji projektu.

— Wierzymy, że pompy ciepła to technologia przyszłości — powiedział Bradley Martin. — Wykorzystują one „darmową” energię, obniżając koszty eksploatacji ponoszone przez użytkowników końcowych i zmniejszając emisję dwutlenku węgla do środowiska. To rozwiązanie korzystne dla wszystkich zainteresowanych. Nie mam wątpliwości, że w najbliższych latach pompy ciepła odegrają kluczową rolę w dekarbonizacji infrastruktury grzewczej Wielkiej Brytanii.

Dokumenty