Przejdź do głównej zawartości

Carrier wprowadza na rynek nową gamę agregatów wody lodowej AquaForce 30XF dla centrów danych

MONTLUEL, Francja -


Firma Carrier wprowadziła na rynek nową gamę wysokowydajnych agregatów wody lodowej dla centrów danych, opracowanych w celu minimalizacji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla, a zarazem obniżeniu kosztów eksploatacji dla operatorów. Urządzenia posiadające certyfikaty Eurovent i AHRI, dostępne z zakresem wydajności chłodniczej od 400 kW do 2100 kW, są oparte na sprawdzonych sprężarkach śrubowych Carrier, zapewniających efektywną, niezawodną pracę i długi czas eksploatacji. Carrier jest częścią Carrier Global Corporation (NYSE: CARR), światowego lidera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań grzewczych, klimatyzacyjnych i energetycznych.

Nowe, chłodzone powietrzem agregaty wody lodowej ze sprężarką śrubową AquaForce 30XF firmy Carrier są wyposażone w hydroniczny moduł swobodnego chłodzenia (free-cooling) oraz napędy inwerterowe o zmiennej prędkości, które razem przynoszą oszczędności energii do 50% podczas pracy w trybie całkowicie swobodnego chłodzenia.*.

Agregaty chłodnicze, dostępne z czynnikiem chłodniczym HFO R-1234ze(E) o ultraniskim współczynniku globalnego ocieplenia, oferują doskonałą stabilność dzięki ultraszybkiemu systemowi odzyskiwania, który w przypadku odcięcia zasilania potrafi przywrócić 100% wydajności chłodniczej w ciągu dwóch minut od ponownego włączenia zasilania. Gwarantuje to utrzymanie chłodzenia najważniejszych serwerów i ochronę danych.

Agregat wody lodowej może pracować w szerokim zakresie warunków otoczenia, od -20 do 55°C, co pozwala użytkować go w zimnym, umiarkowanym i gorącym klimacie, a inteligentny system monitorowania Carrier zapewnia optymalną wydajność i sprawność. Wentylatory o zmiennej prędkości pozwalają jeszcze zwiększyć efektywność energetyczną i ułatwiają cichą pracę przy częściowym obciążeniu.

Aby umożliwić dodatkowy wzrost wydajności agregatu, urządzenia są wyposażone w podwójne zasilanie (400/230 V lub 400/400 V) z elektronicznym filtrem harmonicznym. Filtr automatycznie monitoruje i utrzymuje jakość dostarczanego zasilania, chroniąc podzespoły elektryczne agregatu przed uszkodzeniem i poprawiając ogólną efektywność systemu.

Hydroniczny system chłodzenia swobodnego jest dostępny w opcji bez glikolu do zastosowań, w których nie można używać glikolu. System działa wtedy z wykorzystaniem glikolu wyłącznie w urządzeniu zewnętrznym i umożliwia zmniejszenie rozmiaru jednostek wewnętrznych bez glikolu nawet o 15%.

„Nowy agregat AquaForce 30XF został zaprojektowany dokładnie tak, aby spełniał rygorystyczne wymagania dotyczące środowiska, wydajności i niezawodności dla zastosowań w centrach danych i aby zapewniał chłodzenie serwerów przez całą dobę” - powiedział Raffaele D'Alvise, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Carrier HVAC. „Agregat wody lodowej pomaga operatorom centrów danych zrealizować założenia budżetowe i cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, ograniczając zużycie energii i emisję dwutlenku węgla,a jednocześnie oferując doskonałą stabilność i wydłużoną trwałość.”

AquaForce 30XF stanowi część kompleksowej oferty rozwiązań chłodniczych firmy Carrier dla centrów danych, która zawiera chłodzone powietrzem spiralne agregaty wody lodowej AquaSnap™ 30RBP, chłodzony wodą, ze sprężarką odśrodkową, agregat wody lodowej AquaEdge™ 19DV, chłodzoną wodą pompę ciepła AquaForce 61XWH-ZE, a także klimatyzatory do pomieszczeń komputerowych, centrale wentylacyjne i układy FanWall, wszystkie objęte usługą serwisową Carrier BluEdge™ przez cały okres eksploatacji produktu i wsparciem technicznym w celu utrzymania optymalnej wydajności.

Te innowacyjne produkty przyczyniają się do osiągnięcia celu Carrier 2030 ESG (w zakresie środowiska, spraw społecznych i zarządzania) , zakładającego pomoc klientom w uniknięciu ponad 1 gigatony emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku. Aby uzyskać dokładniejsze informacje, zapraszamy na stronę 30XF.

*Na podstawie warunków pracy w Berlinie, Niemcy, przy 90% godzin pracy z częściowym obciążeniem i w trybie całkowicie swobodnego chłodzenia.


carrier-30xf

Nowe, chłodzone powietrzem agregaty wody lodowej ze sprężarką śrubową AquaForce 30XF firmy Carrier są wyposażone w hydroniczny moduł swobodnego chłodzenia (free-cooling) oraz napędy inwerterowe o zmiennej prędkości.