Przejdź do głównej zawartości

Carrier® i Barrisol® wprowadzają na rynek europejski zaawansowane rozwiązania sufitowe HVAC zapewniające wyjątkowy komfort i lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach

MONTLUEL, Poland -


Nowe rozwiązania dla zdrowszego środowiska w pomieszczeniach biurowych, hotelowych, gastronomicznych i nie tylko


Carrier® rozpoczął współpracę z Barrisol®, światowym liderem rozwiązań sufitowych HVAC, w celu opracowania szeregu zintegrowanych rozwiązań klimatyzacyjnych, które zapewniają wyjątkowy komfort, lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach (IAQ) i niskie koszty eksploatacji. Nowe, zaawansowane rozwiązania sufitowe zapewniają wysokiej jakości, stabilne środowisko wewnętrzne oraz najwyższy poziom estetyki i są idealne do wszelkich zastosowań, w których wymagana jest precyzyjna kontrola temperatury i bardzo niskich prędkości powietrza. Inicjatywa jest częścią Programu Zdrowych Budynków firmy Carrier, który zapewnia klientom dostęp do sprawdzonych technologii, które przyczyniają się do tworzenia bezpieczniejszych i bardziej produktywnych budynków. Carrier jest częścią Carrier Global Corporation (NYSE: CARR), wiodącego globalnego dostawcy zdrowych, bezpiecznych, zrównoważonych i inteligentnych rozwiązań dla budynków i łańcuchów chłodniczych.

Dzięki połączeniu przepływu powietrza o niskiej prędkości, eliminacji przeciągów i zdolności do utrzymywania bardzo stabilnych temperatur w całej zajmowanej przestrzeni, zaawansowane rozwiązania sufitowe Carrier® i Barrisol® osiągają komfort klasy A* zarówno dla chłodzenia, jak i ogrzewania, najwyższy możliwy zgodnie z normą ISO 7730, odpowiedni międzynarodowy standard pomiaru komfortu cieplnego w budynkach.

System klimatyzacji sufitowej Carrier® i Barrisol® jest dostępny w dwóch opcjach: Barrisol Clim® z produktami Carrier® oraz Barrisol Cloud Clim® z produktami Carrier®. Barrisol Clim® z technologią produktów Carrier® wykorzystuje sufit wykonany z membrany pochodzenia biologicznego, który jest rozciągnięty i zamocowany tak, że obejmuje całe sufit. Powietrze jest dostarczane do pustej przestrzeni w suficie przez ukryty klimakonwektor Carrier (FCU) i jest delikatnie rozprowadzana w dół przez szczelinę między krawędzią membrany a ścianami – z tak małą prędkością, że jest ledwo zauważalna.

Powietrze jest wyciągane z klimatyzowanej przestrzeni pionowo w górę, wzdłuż ścian zewnętrznych przez ukrytą przegrodę i z powrotem do FCU. Następnie jest filtrowane, ogrzewane lub chłodzone, mieszane ze świeżym powietrzem i zawracane do pomieszczenia przez pustkę sufitową.

Instalacja systemu jest szybka i łatwa dzięki elementom konstrukcyjnym, które można szybko zdemontować w celu serwisowania.

Juan Jose Francisco Diez, dyrektor marketingu firmy Carrier ds. produktów Airside w Europie, powiedział: „Komfort i dobre samopoczucie są obecnie powszechnie uznawane za kluczowe czynniki wpływające na produktywność i wydajność ludzi w pracy, nie wspominając o ich znaczeniu dla codziennego życia. Stabilność temperatury, niski poziom hałasu i eliminacja przeciągów są kluczowe. Nowe, zaawansowane sufitowe rozwiązania klimatyzacyjne Barrisol z produktami firmy Carrier zapewniają wyjątkową wydajność we wszystkich tych obszarach. Wierzymy, że okażą się bardzo atrakcyjne, gdy ludzie będą chcieli ulepszyć środowiska wewnętrzne i przenieść IAQ i komfort ludzi przebywających w budynkach na wyższy poziom."

Komponenty są zaprojektowane tak, aby pomóc budynkom osiągnąć najwyższy poziom efektywności środowiskowej. Na przykład membrany sufitowe są wykonane z materiału w 100% nadającego się do recyklingu, który zawiera plastyfikator pochodzenia roślinnego i słabą klasę A+ pod względem emisji lotnych związków organicznych (lotnych związków organicznych). Profile nośne są wykonane w 80% z aluminium pochodzącego z recyklingu.

Membrany sufitowe można zadrukować, co otwiera możliwości kreatywnej aranżacji wnętrz, co nie jest możliwe w przypadku innych rodzajów klimatyzacji. W jednym audytorium płótno sufitowe Barrisol zostało wydrukowane z błękitnym niebem i baldachimem lasu, zmieniając pomieszczenie w bardziej przyjazne. Dzięki mikroperforacji membrany Barrisol mogą również poprawiać akustykę przestrzeni poprzez pochłanianie pogłosu.

W celu zwiększenia IAQ, Barrisol Pure Clim® z opcją Carrier® wykorzystuje lampy ultrafioletowe (UV-C) w przestrzeni sufitowej do zwalczania patogenów w ramach programu zdrowych budynków.

Barrisol Cloud Clim® wyposażony w wersję systemu w technologii Carrier® wykorzystuje moduły podwieszone pod sufitem, przez które do pomieszczenia dostarczane jest klimatyzowane powietrze. Powietrze może być doprowadzane do modułów sufitowych przez FCU ukrytą w pobliżu lub umieszczoną w komorze.

Podczas gdy Barrisol Clim® z produktami Carrier® wykorzystuje dyfuzję powietrza o niskiej prędkości i promieniowanie cieplne z całej powierzchni sufitu w celu utrzymania bardzo stabilnych i komfortowych warunków, Barrisol Cloud Clim® z produktami Carrier wykorzystuje kombinację konwekcji i bezpośredniego promieniowania cieplnego z podwieszanych paneli w celu utrzymania wymaganych warunków. Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort, panele modułowe automatycznie dostosowują kierunek i prędkość przepływu powietrza do temperatury, minimalizując przeciągi.

W zależności od zastosowania można wybrać szeroką gamę sterowników Carrier FCU, w tym niedawno opracowany przez firmę Idrofan® 42EP o ultraniskim profilu, który przy wysokości zaledwie 150 mm jest najcieńszym i najbardziej kompaktowym dostępnym sterownikiem FCU.


*Wyniki niezależnych testów przeprowadzonych przez Duński Instytut Technologiczny.

Clim-stretch-ceiling

Barrisol Clim® z systemem HVAC firmy Carrier® HVAC w pomieszczeniu recepcji
© Arch.: Jean-François Brodbeck - AMRS Architectes. © Barrisol.

Clim-cut-away

Przekrój przedstawiający FCU i przepływy powietrza w przestrzeniu podsufitowej. © Barrisol.


UV-C-option

Barrisol Pure Clim® z systemem Carrier® wykorzystujący lampy ultrafioletowe (UV-C) w przestrzeni sufitowej do zwalczania patogenów jako część rozwiązania dla zdrowych budynków. © Barrisol.

Cloud-modular-ceiling-panels

Barrisol Cloud Clim® z produktami Carrier® wykorzystuje moduły zawieszone pod sufitem. © Barrisol.


OSLO-PLADS-Copenhagen-DENMARK
Barrisol Clim® wyposażony w produkty HVAC firmy Carrier®, Offices Oslo Denmark.
Architect KHR Arkitekter A/S – Photo © Barrisol.