Extrémní klima

Udržujeme zboží v chladu při teplotách od -50 °C do +50 °C

Společnost Carrier Transicold navrhla speciální řady chladicích jednotek pro extrémně nízké a vysoké teploty okolního prostředí, které nabízí unikátní vysoce výkonné topení a chlazení.

Vysoký chladicí výkon

Hot climate


Navrženo pro vysoké teploty okolního prostředí

Odolné zvnějšku, studené uvnitř Společnost Carrier Transicold nabízí speciální modelové řady produktů, Oasis pro nákladní vozidla a X4 pro přívěsy, jako odpověď na veškerou problematiku vysokých teplot, až do +50 °C v nákladních vozidlech pracujících s jednou nebo více teplotami.

V klimatech s vysokými teplotami okolního prostředí je udržení chladícího řetězce mnohem důležitější než kdekoliv jinde. Naše modelové řady poskytují nesrovnatelný výkon a stálý průtok vzduchu. Provozovatelé nákladních vozidel se mohou spolehnout na ochranu rychle se kazících produktů.
Trvanlivost: Kombinace aerodynamického řešení a spolehlivosti je konstrukčním řešením dvou modelových řad navržených z robustních a odolných materiálů s cílem odolat obtížným podmínkám provozu. Všechny součásti absolvovaly náročné testy vlivu ultrafialového záření a chemikálií při provozu v extrémních klimatech.

Nízké teploty okolního prostředí

Low ambiant temperaturePoužívání tepla k chlazení. Pro nízké teploty navrhuje společnost Carrier Transicold skandinávskou verzi své modelové řady Supra pro nákladní vozidla, která se vyznačuje vysokým výkonem elektrického a horkovodního topení pro spolehlivý provoz za podmínek extrémně nízkých okolních teplot. U přívěsů poskytuje celoelektrická technologie E-Drive konstantní zdroj topného výkonu, na rozdíl od tradičních systémů, které se při získávání tepla spoléhají na chladicí obvod.

V prostředích s extrémně nízkými teplotami je výstupní kondenzátor tradičního chladicího systému vystaven působení nízkých teplot a proto nemůže uvnitř přívěsu vyrobit dostatek tepla, aby překonal teplotu okolní. Topná funkce systému Vector je oddělena od chladicího výkonu, což vede k vynikajícímu topnému výkonu 9 000 Wattů u jednotky Vector 1950.

Kromě toho zabraňuje přídavné topení spojené s chladičem motoru dalšímu namrzání nebo vzniku ledové vrstvy uvnitř odvzdušňovače motoru. Teplo je vyráběno pomocí chladicí kapaliny. Umožňuje snadné restartování jednotky při nízkých okolních teplotách. Další přídavnou funkcí ve studených klimatech je ohřívač paliva, který brání zamrzání paliva na úrovni filtru. Začíná se zahřívat, když jsou dosaženy nízké teploty a umožňuje tak snadný restart jednotky.