Transport kwiatów

Kontrola temperatury rozpoczyna się już po etapie produkcji. Zaraz po ścięciu kwiat jest przechowywany przez jedną noc w zimnym pomieszczeniu o temperaturze 2-4°C i w wiadrze z wodą. Dzięki temu kwiat może uzupełnić wodę i utrzymać odpowiedni poziom wilgotności. Następnie zaleca się przechowywanie kwiatów w temperaturze około 4-6°C do momentu dostarczenia i wystawienia w domu.

Faza transportu jest kluczowa. Kwiaty nie lubią zmian temperatury, dlatego temperatura wewnątrz komory chłodniczej musi być jak najbardziej optymalna. Odpowiedni poziom wilgotności jest również bardzo ważny podczas transportu. Niski poziom wilgotności oznacza utratę jakości, natomiast zbyt wysoka wilgotność może doprowadzić do rozwoju grzybów i pleśni. Carrier Transicold oferuje urządzenia chłodnicze, które przyczyniają się do utrzymania najlepszej jakości i świeżości kwiatów od miejsca produkcji do rąk kwiaciarki.

Iceland_Xarios_Vector-HE_packshot
Flower_transport_picture


Carrier Transicold utrzymuje świeżość kwiatów przez cały czas ich podróży

Kwiaty są tak delikatne, jak się wydaje. Składają się w około 70-95% z wody, dlatego kontrola temperatury jest istotnym problemem dla zachowania optymalnej świeżości tych żywych produktów. Carrier Transicold przedstawia swoje rozwiązanie do transportu kwiatów wrażliwych na temperaturę. Zapraszamy do zapoznania się z drogą róż Cool Valentine's Day od uprawy do dostawy.