Wyzwania związane z transportem farmaceutyków

Dramatyczne zmiany zachodzące na całym świecie uwydatniły znaczenie i wyzwania związane z pewnością, że leki dotrą do ludzi, którzy ich potrzebują. Dzięki wiodącym w branży usługom, rozwiązaniom i specjalistycznej wiedzy we wszystkich aspektach łańcucha chłodniczego, firma Carrier usprawnia go dla rynku, aby pomóc w zachowaniu, ochronie i rozszerzeniu światowych dostaw leków. Aby niektóre leki spełniały wymogi prawne i były najbardziej skuteczne, muszą być poddawane ścisłej kontroli temperatury i monitorowaniu.

Zachowanie integralności dzięki dedykowanym agregatom chłodniczym, akcesoriom i usługom firmy Carrier

Agregaty chłodnicze Certicold Pharma

Firma Carrier Transicold pomaga swoim klientom w spełnieniu wymagań określonych w tych wytycznych, rekomendując pakiet produktów i usług idealnie dostosowanych do tego celu.

Firma Carrier Transicold oferuje jedenaście agregatów chłodniczych, jedno- lub wielotemperaturowych, z certyfikatem Certicold Pharma, dla wszystkich wielkości pojazdów: dla ciężarówek z naczepą zalecane są agregaty Vector® HE 19, Vector® 1950 i 1550, a dla ciężarówek bez naczepy (solówki) - Supra® 1150. W przypadku samochodów dostawczych wymagane są urządzenia Pulsor® 400 i 600 lub Xarios® 350. Urządzenia te są parametryzowane w celu wykrycia różnic temperatur i zapobiegania ewentualnym zakłóceniom działania. Dodatkowo do tych ustawień jest podłączony system telematyczny do monitorowania i rejestrowania zdarzeń podczas podróży: ColdTrans. Obejmuje on automatyczny czujnik otwarcia drzwi naczepy, rejestrator (DataCold 600), system sterowania z kabiny (ColdTouch) oraz zewnętrzny wyświetlacz bezpieczeństwa. W razie wypadku kierowca może skontaktować się z najbliższym centrum Certicold w celu podjęcia interwencji w sytuacji awaryjnej.

Vector_HE_Supra_Pulsor_packshot
lynx_fleet_logo_300

Lynx™ Fleet – Informacje

Firma Carrier Transicold wprowadziła na rynek europejski zaawansowane rozwiązanie Lynx™ Fleet dla przewoźników chłodniczych w transporcie drogowym. Rozwiązanie Lynx™ Fleet wykorzystuje zaawansowaną technologię IoT, uczenia maszynowego i analityki, aby połączyć łańcuch chłodniczy w chmurze, zautomatyzować kluczowe procesy oraz zapewnić widoczność i wgląd w czasie rzeczywistym na całej trasie przejazdu ładunku. Pakiet narzędzi Lynx zapewnia klientom firmy Carrier lepszą widoczność, zwiększoną łączność i użyteczną inteligencję w ramach operacji łańcucha chłodniczego, aby poprawić wyniki dla ładunków wrażliwych na temperaturę, w tym żywności, leków i szczepionek.

Centra serwisowe Certicold Pharma

Dziesięć centrów serwisowych zostało wyróżnionych przez Cemafroid certyfikatem Certicold Pharma, weryfikującym jakość działania i kontrolę temperatury urządzeń chłodniczych wykorzystywanych w transporcie produktów ochrony zdrowia. Sieć została specjalnie przeszkolona i wyposażona w narzędzia pomiarowe do przeprowadzania wstępnych i odnowieniowych map cieplnych zgodnie z przepisami.

Pharma_vaccine_distribution


Dystrybucja szczepionek

Chłodnictwo odgrywa kluczową rolę w bezpiecznej dystrybucji szczepionki COVID-19 ze względu na wrażliwość różnych szczepionek na temperaturę i liczbę operacji przekazywania z miejsca produkcji do osoby szczepionej. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, segment Carrier Refrigeration jest światowym liderem w dziedzinie konserwacji i ochrony produktów farmaceutycznych oraz wspierania bezpiecznej dystrybucji szczepionek.

„Współpracujemy z wieloma klientami, dystrybutorami, firmami farmaceutycznymi i departamentami rządowymi, aby pomóc im w bezpiecznej dystrybucji szczepionek” – powiedział David Appel, prezes Carrier Refrigeration. „Sprawiamy, że coś się dzieje i jesteśmy podekscytowani, że możemy uczestniczyć w budowaniu większego rozwiązania”.