WYSOKIE TEMPERATURY OTOCZENIA

man-desert-graphic

Wysoka wydajność chłodnicza

Odporne na zewnątrz, chłodne wewnątrz. Firma Carrier Transicold oferuje specjalne linie produktów, agregaty Oasis przeznaczone do samochodów ciężarowych oraz agregaty X4 przeznaczone do naczep, jako odpowiedź na trudne warunki eksploatacyjne samochodowych agregatów chłodniczych jedno- lub wielotemperaturowych pracujących w temperaturach sięgających +50°C.

Zaprojektowane do pracy w wysokich temperaturach otoczenia

Trwałość: Obie linie agregatów, łączące aerodynamiczną stylistykę i niezawodność, zostały zaprojektowane z solidnego i wytrzymałego materiału, odpornego na surowe warunki klimatyczne. Wszystkie podzespoły zostały poddane testom odporności na promieniowanie UV i substancje chemiczne występujące w ekstremalnych warunkach pogodowych.

NISKIE TEMPERATURY OTOCZENIA

cold-man-snow-trees-graphic

Korzystanie ciepło zachować zimną krew

Wykorzystywanie ciepła do utrzymywania chłodu. Do pracy w niskich temperaturach firma Carrier Transicold oferuje nordycką wersję swojej linii agregatów Supra przeznaczonych do samochodów ciężarowych. Wykorzystano w nich wysokowydajne grzanie elektryczne oraz przy użyciu gorącej wody, aby zapewnić niezawodne działanie w ekstremalnie niskich temperaturach otoczenia. W przypadku agregatów naczepowych stałe źródło grzania zapewnia całkowicie elektryczna technologia E-Drive, inaczej niż ma to miejsce w tradycyjnych rozwiązaniach, w których do grzania wykorzystywany jest obieg chłodniczy.

W warunkach ekstremalnie niskich temperatur otoczenia skraplacz wylotowy tradycyjnego układu chłodniczego jest narażony na działanie niskich temperatur, w związku z czym nie może wytwarzać wystarczającej ilości ciepła wewnątrz naczepy, aby przewyższyć temperaturę otoczenia. W systemie Vector funkcja grzania nie jest związana z wydajnością chłodniczą, co pozwala uzyskać wyjątkową wydajność grzewczą wynoszącą 9000 watów w agregacie Vector 1950. Ponadto zastosowanie wyposażenia dodatkowego w postaci podgrzewacza w układzie wentylacji zapobiega powstawaniu szronu lub lodu wewnątrz odpowietrznika silnika.

Do wytwarzania ciepła wykorzystywany jest płyn chłodzący. Zapewnia to łatwy rozruch przy niskiej temperaturze otoczenia. Innym wyposażeniem dodatkowym, przydatnym w niskich temperaturach otoczenia, jest podgrzewacz paliwa, który pozwala uniknąć zamarzania paliwa w obrębie filtra paliwa. Podgrzewacz paliwa jest uruchomiany po spadku temperatury do odpowiednio niskiego poziomu i umożliwia łatwy rozruch.