Działalność

Firma Carrier to światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technicznie rozwiązań dotyczących systemów grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Firma Carrier ma dostęp do 51 zakładów produkcyjnych na całym świecie i wsparcie blisko 50 000 pracowników w ponad 180 krajach na sześciu kontynentach. W firmie Carrier innowacyjność od zawsze jest jedną z naszych podstawowych wartości. Dzisiaj dysponujemy dziewięcioma ośrodkami badawczo-projektowymi, zlokalizowanymi w pięciu krajach w Ameryce Północnej, Europie i Azji, w których pracuje się nad zapewnieniem naszym Klientom produktów i usług o najwyższej jakości i wydajności.

Zrównoważony rozwój i budownictwo ekologiczne

Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska wykracza daleko poza mury firmy, rozciągając się na nasze społeczności i rynek. Carrier to jedyna firma na świecie, która jest członkiem założycielem stowarzyszeń budownictwa ekologicznego działających w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Chinach, Indiach, Singapurze i Francji. Co więcej, firma Carrier była najważniejszym przedsiębiorstwem, które w 1993 roku założyło stowarzyszenie budownictwa ekologicznego — U.S. Green Building Council® (USGBC) — w Stanach Zjednoczonych.

Firma Carrier jest zaangażowana w akcję ograniczania emisji gazów cieplarnianych podczas produkcji swoich wyrobów, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom w dziedzinie efektywności energetycznej i używanym czynnikom chłodniczym. Od 1994 roku jesteśmy w czołówce firm przemysłu chłodniczego, które wycofują z użycia czynniki chłodnicze zubożające warstwę ozonową, wprowadzając jednocześnie wiele z najbardziej energooszczędnych na świecie systemów grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodniczych. Równocześnie ograniczyliśmy wpływ prowadzonej przez nas działalności na środowisko naturalne.

Aktywnie dzielimy się nasza fachową wiedzą w celu promowania zarządzania w duchu dbałości o środowisko naturalne. Jesteśmy największym światowym partnerem stowarzyszenia USGBC w zakresie propagowania programu edukacyjnego Leadership in Energy and Environmental Design (LEED®) (Przodownictwo w projektowaniu budynków energooszczędnych i przyjaznych środowisku). Działający na Uniwersytecie Carrier Instytut Zrównoważonego Rozwoju wykształcił tysiące branżowych profesjonalistów na terenie Stanów Zjednoczonych, Bliskiego Wschodu, Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji.

Przykłady naszych ważnych instalacji

  • Kaplica Sykstyńska — Rzym, Włochy
  • Singapore Expo, największe azjatyckie centrum wystawowe — Singapur
  • Wielka Hala Ludowa — Pekin, Chiny
  • Rezydencja i ogrody Jerzego Waszyngtona w Mount Vernon — Wirginia, USA
  • Galeria Uffizi — Florencja, Włochy

U.S. Green Building Council® i LEED® są zastrzeżonymi znakami handlowymi stowarzyszenia U.S. Green Building Council.