Carrier Transicold wprowadza do oferty pierwszy autonomiczny elektryczny system chłodniczy: Vector eCool

RUEIL-MALMAISON, France -

Firma Carrier Transicold podkreśliła swoje dążenie do redukcji emisji zanieczyszczeń, bardziej zrównoważonego rozwoju oraz większej wydajności na wszystkich szczeblach sektora transportu chłodniczego, wprowadzając do oferty pierwszy całkowicie autonomiczny, w pełni elektryczny bezsilnikowy naczepowy system chłodniczy Vector® eCoolTM. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation (kod CARR na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych NYSE) i jest wiodącym globalnym dostawcą innowacyjnych technologii grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC), a także chłodniczych, przeciwpożarowych oraz z zakresu bezpieczeństwa i automatyzacji budynków.

„Naszym zdaniem Vector eCool reprezentuje przyszłość technologii naczep chłodni”, powiedział Victor Calvo, prezes Carrier Transicold International Truck & Trailer. „Jest jednym z najbardziej ekscytujących produktów, jakie kiedykolwiek wprowadziliśmy na rynek. Jego premiera jest rezultatem wieloletnich prac badawczo-rozwojowych, w tym gruntownego testowania prototypów we flotach klientów”.

Vector eCool nadaje się do pracy z bezsilnikowymi wersjami agregatów Carrier Transicold Vector HE 19 oraz Vector 1550 E. System łączy w sobie naszą całkowicie elektryczną technologię E-Drive™ oraz nowy i przełomowy układ odzyskiwania oraz magazynowania energii. Rozwiązanie to zamienia energię kinetyczną generowaną przez naczepę na prąd elektryczny, który jest magazynowany w pakiecie akumulatorów wykorzystanych następnie do zasilania agregatu chłodniczego. Ów zamknięty obieg tworzy całkowicie autonomiczny system, który nie wytwarza bezpośrednio dwutlenku węgla (CO2) ani nie emituje cząstek stałych.

Kiedy agregat jest zasilany z akumulatorów, system zarządzania energią Carrier Transicold włącza się automatycznie przy określonym poziomie napięcia i w konkretnych warunkach, aktywując generator w celu doładowania akumulatorów i zagwarantowania pełnej wydajności agregatu chłodniczego.

System eCool można również podłączyć do sieci elektrycznej, gdy naczepa jest zaparkowana, co umożliwia pełne naładowanie w czasie poniżej czterech godzin. Z kolei w trasie akumulatory są ładowane przy użyciu mocy generowanej przez osie oraz energii kinetycznej powstającej podczas hamowania.

W połączeniu ze sztandarowym agregatem Carrier Transicold, urządzeniem Vector HE 19, system Vector eCool może osiągnąć jeszcze większą redukcję zużycia energii*. Nawet po zamontowaniu generatora na osi oraz pakietu akumulatorów system jest znacznie lżejszy od standardowego agregatu zasilanego silnikiem wysokoprężnym z pełnym zbiornikiem oleju.

Vector eCool spełnia również wymogi normy PIEK. Oznacza to, że w połączeniu z wersjami City agregatów Vector HE 19 i Vector 1550 E system generuje hałas o natężeniu poniżej 60 dB(A). Zważywszy na jego efektywność w dziedzinie emisji, system Vector eCool jest najlepszym rozwiązaniem w obliczu postępującego zaostrzania przepisów dotyczących stref śród- i podmiejskich.

Więcej informacji na temat firmy Carrier Transicold oraz jej produktów i usług można uzyskać na stronie www.carriertransicold.pl. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain i w profilu LinkedIn Carrier Transicold Truck Trailer Refrigeration.

*w porównaniu z tym samym systemem współpracującym z bezsilnikowym agregatem Vector 1950.

O firmie Carrier Transicold
Firma Carrier Transicold pomaga w usprawnieniu transportu i dostaw towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu chłodniczego oraz przejrzystość łańcucha chłodniczego. Od ponad 50 lat firma Carrier Transicold jest liderem w swojej branży, dostarczając klientom z całego świata zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska chłodnicze agregaty kontenerowe oraz zestawy generatorów, agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, jak również naczep chłodniczych. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation, wiodącego globalnego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych oraz z zakresu bezpieczeństwa i automatyzacji budynków. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.carriertransicold.pl. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain i w profilu LinkedIn Carrier Transicold Truck Trailer Refrigeration.