Carrier Transicold prezentuje agregat chłodniczy do naczep Vector S15

RUEIL-MALMAISON, Francja -

Solutrans - Stanowisko 4A122
16-
20 listopada 2021 – Eurexpo, Lyon, Francja

Firma Carrier Transicold wprowadziła na rynek europejski agregat Vector S15 – nowy, łatwy w utrzymaniu, paliwooszczędny, częściowo elektryczny agregat chłodniczy zapewniający wysokie standardy wydajności. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation (NYSE: (kod CARR na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych), który jest czołowym globalnym dostawcą zdrowych, bezpiecznych, zrównoważonych i inteligentnych rozwiązań dla budynków oraz łańcucha chłodniczego.

„Jednotemperaturowy agregat chłodniczy Vector S15 został zaprojektowany z myślą o potrzebach firm transportowych poszukujących wydajnego, ekonomicznego i łatwego w utrzymaniu systemu chłodniczego, odpowiedniego zarówno do przewozów długodystansowych, jak i dostaw międzymiastowych” – powiedział Pablo Martinez, Sales Director-EMEA, Carrier Transicold. „Litera „S” oznacza inteligentny (ang. smart), częściowo elektryczny i prosty w obsłudze”. 

To częściowo elektryczne rozwiązanie wspiera cel firmy Carrier, jakim jest zmniejszenie śladu węglowego jej klientów o jedną gigatonę, co stanowi część  Celów środowiskowych, społecznych i zarządzania (ESG) na rok 2030. Nowy agregat Vector S15 oferuje 15 kilowatów mocy chłodniczej i wielobiegowy silnik wysokoprężny, który został zaprojektowany z myślą o zmniejszeniu zużycia paliwa. Ponadto otwarta architektura Vector S15 ułatwia konserwację, ponieważ łatwy dostęp do części pozwala ograniczyć do minimum czas przestoju w warsztacie.

Vector S15 jest najlżejszym modelem agregatu naczepowego w tym segmencie rynku (700 kg) i jednym z najcichszych w ofercie do naczep Carrier Transicold w wersji standardowej (71 dB(A) przy dużej prędkości, do 62 dB(A) przy małej prędkości). Zaprezentowany na targach Solutrans, Vector S15 będzie dostępny w dwóch wersjach, z silnikiem wysokoprężnym i z trybem gotowości (pierwszy kwartał 2022 r.).

Agregat Vector S15 jest częścią programu zdrowego, bezpiecznego i zrównoważonego łańcucha chłodniczego firmy Carrier, którego celem jest konserwacja i ochrona dostaw żywności, leków i szczepionek. Dowiedz się więcej, odwiedzając stronę corporate.carrier.com/healthycoldchain lub www.carriertransicold.pl. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain oraz na LinkedIn: Carrier Transicold Truck Trailer Refrigeration.

O firmie Carrier Transicold
Firma Carrier Transicold usprawnia transport towarów w kontrolowanej temperaturze, oferując kompletną linię urządzeń i usług do transportu chłodniczego oraz śledzenia łańcucha chłodniczego. Od ponad 50 lat firma Carrier Transicold jest liderem w branży, dostarczając klientom na całym świecie zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska systemy chłodnicze do kontenerów i agregaty prądotwórcze do samochodów ciężarowych z napędem bezpośrednim, prostych i naczepowych systemów chłodniczych. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation, który jest czołowym globalnym dostawcą zdrowych, bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań dla budynków oraz łańcucha chłodniczego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.carriertransicold.fr. Śledź firmę Carrier na Twitterze: @SmartColdChain.