Carrier Transicold rozszerza zasięg wdrożenia systemu Vector eCool dzięki współpracy z długoletnim dystrybutorem, firmą THT New Cool B.V.

RUEIL-MALMAISON, France -

THT New Cool B.V. stała się pierwszą w Europie firmą wynajmującą pojazdy dostarczającą klientom przyczepy wyposażone w nowy system Carrier Transicold Vector® eCool™, pierwszy całkowicie autonomiczny w pełni elektryczny system naczep chłodniczych, który zaczął być produkowany seryjnie. Obie firmy połączyły siły w celu rozwijania produktu określanego jako przełom w branży i wyznaczającego poważny krok naprzód w zrównoważonym łańcuchu chłodniczym. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation (kod CARR na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych), który jest czołowym globalnym dostawcą zdrowych, bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań dla budynków oraz łańcucha chłodniczego.

Projekt Vector eCool rozpoczął się w 2010 roku od współpracy wielu firm nad opracowaniem nowego autonomicznego rozwiązania dla przyczep. Współpraca związała firmę TRS Transportkoeling B.V., która później przekształciła się w Carrier Transicold oraz THT New Cool B.V., holenderską firmę wynajmu pojazdów, która silnie koncentrowała się na w pełni elektrycznych systemach do naczep.

„Jeśli chodzi o innowacje, naszym ostatecznym celem jest opracowanie rozwiązań, które mają znaczenie dla ludzi oraz planety, a wartość ta jest wspólna z firmą THT New Cool”, stwierdził Victor Calvo, prezes firmy Carrier Transicold International Truck & Trailer. „Dziękuję firmie THT New Cool za jej wkład w ten przełomowy projekt. Firma ta ciężko pracowała razem z nami, aby projekt Vector eCool stał się rzeczywistością i aby obecnie ta nowa technologia przynosiła korzyści naszym wspólnym klientom.”

Dzięki koncentracji głównie na opracowywaniu naczep chłodniczych wyposażonych w zaawansowane układy elektryczne firma THT New Cool B.V. znajdowała się w idealnej pozycji do odegrania ważnej roli w projekcie. Naczepy wyposażone w jednostki chłodnicze Vector eCool są obecnie dostępne do wynajęcia za pośrednictwem firmy THT New Cool B.V., a ponadto jednostki chłodnicze można kupować bezpośrednio od firmy Carrier Transicold.

„W firmie THT New Cool B.V. od 15 lat angażujemy się w opracowywanie zrównoważonych rozwiązań transportowych, szczególnie w poszukiwaniu sposobów na minimalizację emisji z naczep chłodniczych” stwierdził Twan Heetkamp, dyrektor firmy THT New Cool B.V. „Zawsze wierzyliśmy w źródła energii elektrycznej i cieszymy się, że współpraca z Carrier Transicold umożliwiła nam oferowanie naszym klientom naczepy chłodniczej o faktycznie zerowej emisji.”

Przed wprowadzeniem nowej technologii do produkcji seryjnej ponad 50 naczep wyposażonych w jednostki Vector eCool wzięło udział w kompleksowych testach polegających na pracy przez tysiące godzin w zastosowaniach klientów z pojedynczą temperaturą i wieloma temperaturami. Vector eCool nadaje się do pracy z bezsilnikowymi wersjami agregatów Carrier Transicold Vector HE 19 oraz Vector 1550 E. System łączy w sobie naszą całkowicie elektryczną technologię E-Drive™ oraz nowy i przełomowy układ odzyskiwania oraz magazynowania energii. Rozwiązanie to zamienia energię kinetyczną generowaną przez naczepę na prąd elektryczny, który jest magazynowany w akumulatorze zasilającym agregat chłodniczy. Ów zamknięty obieg tworzy całkowicie autonomiczny system, który nie wytwarza bezpośrednio dwutlenku węgla (CO2) ani nie emituje cząstek stałych.

Vector eCool spełnia również wymogi normy PIEK, co oznacza, że w połączeniu z wersjami City agregatów Vector HE 19 i Vector 1550 E system generuje hałas o natężeniu poniżej 60 dB(A). Zważywszy na jego efektywność w dziedzinie emisji, system Vector eCool jest najlepszym rozwiązaniem w obliczu postępującego zaostrzania przepisów dotyczących stref śród- i podmiejskich.

Vector eCool jest jednym z rozwiązań oferowanych w ramach programu zdrowego, bezpiecznego i zrównoważonego łańcucha chłodniczego firmy Carrier, którego celem jest konserwacja i ochrona dostaw żywności, leków i szczepionek. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej corporate.carrier.com/healthycoldchain lub www.carriertransicold.pl/a>.

O firmie Carrier Transicold
Firma Carrier Transicold pomaga w usprawnieniu transportu i dostaw towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu chłodniczego oraz podgląd łańcucha chłodniczego. Od ponad 50 lat firma Carrier Transicold jest liderem w swojej branży, dostarczając klientom z całego świata zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska chłodnicze agregaty kontenerowe oraz zestawy generatorów, agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, jak również naczep chłodniczych. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation, który jest czołowym globalnym dostawcą zdrowych, bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań dla budynków oraz łańcucha chłodniczego. Więcej informacji można znaleźć na stronie carriertransicold.pl. Śledź Carrier na Twitterze: @SmartColdChain.

O firmie THT New Cool
Firmę THT New Cool założył Twan Heetkamp. W 2005 roku firma Twan Heetkamp Trailers (THT) została założona we współpracy z Perem Ørnstrandem z PNO. Firma ta została sprzedana w roku 2016 z wyjątkiem działu naczep elektrycznych (New Cool). Więcej informacji można znaleźć na stronie thtnewcool.eu.

Carrier Transicold VHE19eCool THT