Carrier Transicold prezentuje elektryczne jednostki chłodnicze Xarios® 8 i Neos® HE 100 S do lekkich samochodów dostawczych

LYON, France -

Odwiedź stoisko 4J195 na targach Solutrans

Na targach Solutrans 2019 Carrier Transicold przedstawia dwa innowacyjne, całkowicie elektryczne produkty do transportu chłodniczego. Nowe jednostki Xarios 8 i Neos HE 100 S są kluczowymi zaawansowanymi rozwiązaniami do lekkich chłodniczych samochodów dostawczych. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier, wiodącego globalnego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych oraz z zakresu bezpieczeństwa i automatyzacji budynków.

Agregat Xarios 8 uzupełnia obecną gamę Xarios, która obejmuje już sześć modeli o mocy od 1500 W do 5500 W, oferując podmiotom z branży możliwość dopasowania ich do lekkich pojazdów dostawczych o różnej wielkości. Jednostka o mocy 5500 W ma największą wydajność chłodniczą z całej gamy i jest dobrym rozwiązaniem dla lekkich pojazdów dostawczych o pojemności od 20m3 do 45m3. Agregat Xarios 8 w nowej odsłonie jest wyposażony w innowacje technologiczne, które poprawiają jego sprawność, a jednocześnie zwiększają wydajność chłodniczą, ograniczają koszty przeglądów i negatywne oddziaływanie na środowisko. Opakowanie jednostki Xarios 8 zostało zoptymalizowanie: obudowa została uformowana wtryskowo w miejsce termoformowania, co ogranicza liczbę niezbędnych etapów produkcji i umożliwia lepszą kontrolę procesu.

Dzięki nowemu silnikowi wentylatora parownika i nowemu bezszczotkowemu układowi wentylatora skraplacza, ograniczono zużycie części i zoptymalizowano kontrolę przepływu powietrza przez skraplacz.. Dzięki wszystkim tym udoskonaleniom jednostki Xarios 8 wymagają bardzo niewielkiej ilości czynnika chłodniczego, co ogranicza ich oddziaływanie na środowisko.

W oparciu o te zmiany, w pierwszym kwartale 2020 r. firma Carrier Transicold wprowadzi na rynek nowe modele z serii Xarios 5 i 6. Zastąpią one obecne modele Xarios 500 i 600 i będą zawierać innowacje technologiczne, dzięki którym jednostki te utrzymają wydajność chłodniczą przy ograniczonym oddziaływaniu na środowisko.

Gamą całkowicie elektrycznych produktów Neos firma Carrier Transicold potwierdziła swoje doświadczenie. W świetle nowych ograniczeń w sektorze motoryzacyjnym, nowa jednostka Neos HE 100 S HE (High Efficiency) optymalizuje zużycie energii i system chłodzenia, przy jednoczesnym zachowaniu wydajności chłodniczej na prawie takim samym poziomi, co jednostka Neos 100 S.

Dzięki wszystkim tym udoskonaleniom technicznym jednostka Neos HE 100 S zużywa o 30% mniej energii w porównaniu z jednostką Neos 100. Natężenie na poziomie 60 A umożliwia wykorzystanie jej w większości nowoczesnych pojazdów z silnikiem o spalaniu wewnętrznym*. Agregat ma wydajność chłodniczą prawie taką samą jak jednostka Neos 100 S, co umożliwia zachowanie świeżości w kubaturach od 2 do 6 m3.

Więcej informacji na temat firmy Carrier Transicold oraz jej produktów i usług można uzyskać na stronie www.carriertransicold.pl. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain.

O firmie Carrier Transicold
Firma Carrier Transicold pomaga w usprawnieniu transportu i dostaw towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu chłodniczego oraz podgląd łańcucha chłodniczego. Od ponad 45 lat firma Carrier Transicold jest liderem w swojej branży, dostarczając klientom z całego świata zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska chłodnicze agregaty kontenerowe oraz zestawy generatorów, agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, jak również naczep chłodniczych. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier, wiodącego globalnego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych oraz z zakresu bezpieczeństwa i automatyzacji budynków. Więcej informacji można znaleźć na stronie stronie www.carriertransicold.pl. Śledź Carrier na Twitterze: @SmartColdChain.

*ATP test 0°C/30°C.