Carrier Transicold Supra 1150 to strzał w dziesiątkę w przypadku firmy Pulleyn Transport

WARRINGTON, England -

Firma Pulleyn Transport wybrała oferowany przez firmę Carrier Transicold podwieszany agregat chłodniczy Supra 1150 do specjalistycznych samochodów ciężarowych stosowanych do przewozu instrumentów muzycznych grupy Philharmonia Orchestra. Nowy pojazd to najnowszy dodatek do długiej linii ciężarówek i naczep chłodniczych dostarczanych flocie pojazdów użytkowych tej firmy od ponad 20 lat: Carrier Transicold należy do koncernu Carrier, wiodącego globalnego dostawcy innowacyjnych technologii grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC), a także chłodniczych, przeciwpożarowych oraz z zakresu bezpieczeństwa i automatyzacji budynków.

Agregat Carrier Transicold Supra 1150 został zamontowany w nowej, wysoce specjalistycznej ciężarówce Mercedes-Benz Actros o ładowności 26 ton, z karoserią wykonaną na zamówienie przez firmę Wessex Vehicle Services. Wyposażony w parownik z podwójnym odprowadzeniem wydajny agregat Supra 1150 służy do utrzymania temperatury zadanej pomiędzy 18 a 20 stopni Celsjusza, usuwając wszelkie skropliny wewnętrzne, co pozwala zapewnić stałe, suche środowisko, niezbędne dla utrzymania instrumentów we właściwym stanie.

„Podobne pojazdy często korzystają z systemów ogrzewania, które opierają się na przewodach poprowadzonych pod podłogą”, powiedział Ryan Pulleyn, dyrektor zarządzający w firmie Pulleyn Transport. „Po prostu nie zapewniają one takiego samego poziomu stałego przepływu powietrza we wnętrzu karoserii, jaki uzyskujemy dzięki agregatowi Supra – jest to znacznie bardziej efektywny sposób na utrzymanie dokładnej wartości zadanej”.

Philharmonia Orchestra, której macierzysta sala koncertowa to Royal Festival Hall, rusza również w trasy po całej Wielkiej Brytanii i Europie. Podróże te mogą rozpoczynać się i kończyć przy bardzo różnych temperaturach otoczenia na zewnątrz, co może powodować skraplanie się pary wewnątrz ciężarówki. Zdolność agregatu Supra 1150 do utrzymania stałego przepływu powietrza – niezależnie od prędkości obrotowej silnika ciężarówki – sprawia, że stanowi on idealne rozwiązanie dla cennych instrumentów muzycznych orkiestry.

„Wszystko w tym pojeździe zaprojektowano z myślą o ochronie ładunku, począwszy od wykonanych na zamówienie regałów i blokad ładunku, aż do całkowicie obitego tapicerką i wyłożonego wykładziną wnętrza. Następnie wybraliśmy agregat Supra z powodu jego zdolności do utrzymywania ścisłej kontroli temperatury przez cały czas, niezależnie od pory dnia”, dodaje Pulleyn.

Ta ciężarówka z najwyższej półki została wyposażona w system oświetlenia informujący o martwych punktach, który pomaga chronić bardziej narażonych uczestników ruchu drogowego, wielofunkcyjny alarm na wszystkich drzwiach, wewnętrzne i zewnętrzne oraz mocne zamki pneumatyczne zapewniające maksymalne bezpieczeństwo. Nowa ciężarówka wyposażona jest również w Foretrack – system telematyczny i system zarządzania flotą obsługiwany przez Carrier Transicold – który umożliwia kasowanie punktów nastawy, trybów pracy, kontroli przed wyruszeniem w trasę i wszelkich alarmów wyzwolonych przez agregat Supra z dowolnego podłączonego urządzenia gdziekolwiek na świecie.

Nowa ciężarówka dołącza do floty złożonej z 35 pojazdów, od 7,5-tonowych ciężarówek do 13,6-metrowych naczep chłodniczych, wyposażonych w systemy Carrier Transicold. Będzie ona przebywać w trasie od 5 do 7 dni w tygodniu i pokonywać od 97 do 13 tys. kilometrów rocznie. Każdy pojazd jest objęty pakietem obsługi technicznej everCOLD™ firmy Carrier Transicold o stałej cenie, który przewiduje coroczne badania i certyfikację kontroli temperatury, pełne kontrole zgodności z przepisami oraz dostęp do całodobowej usługi zarządzania incydentami w systemie OneCALL firmy Carrier Transicold.

Od swych początków w 1976 roku Firma Pulleyn Transport z siedzibą w Reading w hrabstwie Berkshire zapewnia transport w kontrolowanej temperaturze i w temperaturze otoczenia.

Więcej informacji na temat firmy Carrier Transicold oraz jej produktów i usług można uzyskać na stronie www.carriertransicold.pl. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain.

O firmie Carrier Transicold
Firma Carrier Transicold pomaga w usprawnieniu transportu i dostaw towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu chłodniczego oraz przejrzystość łańcucha chłodniczego. Od ponad 45 lat firma Carrier Transicold jest liderem w swojej branży, dostarczając klientom z całego świata zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska chłodnicze agregaty kontenerowe oraz zestawy generatorów, agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, jak również naczep chłodniczych. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier, wiodącego globalnego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych oraz z zakresu bezpieczeństwa i automatyzacji budynków. Więcej informacji na temat firmy Carrier Transicold oraz jej produktów i usług można uzyskać na stronie www.carriertransicold.pl. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain.

Przewoźnik Transicold Supra 1150 Pulleyn Transport Philharmonic Orchestra Samochód ciężarowy
Ciężarówka z najwyższej półki jest wyposażona w system oświetlenia "blind spot", wszechstronny alarm wszystkich drzwi, kamery wewnętrzne i zewnętrzne oraz wydajne zamki pneumatyczne zapewniające maksymalne bezpieczeństwo.

Przewoźnik Transicold Supra 1150 Pulleyn Transport Philharmonic Orchestra Wyładunek ciężarówki
Wyposażona w parownik z podwójnym odprowadzeniem powietrza, wydajna jednostka Supra 1150 służy do utrzymania wartości zadanej w zakresie od 18 do 20 stopni Celsjusza, usuwając wszelką wewnętrzną kondensację w celu zapewnienia stałego, suchego środowiska, które jest niezbędne dla dobrego samopoczucia instrumentów.