Innowacyjna oferta Carrier Transicold na targach Solutrans 2019

LYON, France -

Odwiedź stoisko 4J195

Carrier Transicold prezentuje szereg efektywnych, zrównoważonych i innowacyjnych produktów i rozwiązań dla klientów transportu chłodniczego na targach Solutrans 2019. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier, wiodącego globalnego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych oraz z zakresu bezpieczeństwa i automatyzacji budynków.

Vector® HE 19: Następna generacja naczepowych systemów kontroli temperatury

Model Vector HE 19 w wersji wielotemperaturowej, który będzie miał swoją światową premierę na targach Solutrans, posiada certyfikat PIEK i oferuje nowe, unikatowe wzornictwo obejmujące szereg innowacji, które znacznie podnoszą efektywność pracy. Uzyskano lepszy o 30% wskaźnik zużycia paliwa przy masie jednostki ograniczonej o 10% i zoptymalizowanym wzornictwie, które pozwala ograniczyć konserwację¹.

Gama Supra® do samochodów ciężarowych jest przykładem mocy, wydajności i wytrzymałości

Rodzina produktów Supra do samochodów ciężarowych, która również będzie prezentowana na targach, obejmuje trzy gamy i modele. Standardowa gama Supra® obejmuje jednostki montowane z przodu pojazdów. Gama Supra U obejmuje jednostki podwieszane i dwa nowe modele Supra 900U i Supra 1100U. Wreszcie model Supra CNG, który od 2017 r. zdobył cztery nagrody za innowacyjność, jest zasilany gazem ziemnym i posiada certyfikat PIEK, oferując cichą pracę poniżej 60 dB(A). Dodatkowo zastosowanie gazu ziemnego znacznie ogranicza emisję zanieczyszczeń na wszystkich poziomach – emisję cząstek nawet o 95%, a emisję CO2 nawet o 20%.

Innowacyjne rozwiązania do naczep w oparciu o współpracę: projekt Chéreau ROAD

W ramach projektu zaawansowanego i zoptymalizowanego wzornictwa w transporcie chłodniczym (en. Refrigerated Optimized Advanced Design – ROAD) we współpracy z Chéreau, europejską firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją zabudów pojazdów chłodniczych, Carrier Transicold dostarczył bezsilnikową jednostkę chłodniczą do naczep, która wykorzystuje naturalny czynnik chłodniczy (CO2), co ogranicza do minimum jej oddziaływanie na środowisko. Projekt ROAD jest projektem opartym na współpracy, który ma podwójny cel: ograniczenie oddziaływania naczep na środowisko i poprawę warunków działania pod względem ergonomii i bezpieczeństwa. Naczepa ROAD jest prezentowana na targach na stoisku firmy Chéreau 4L196 i bierze udział w konkursie Solutrans 2019 I-nnovations Awards.

Elastyczne rozwiązania zasilające Carrier Transicold

Firma Carrier Transicold podjęła zobowiązanie do ograniczania emisji w ramach elastycznych rozwiązań zasilających, obejmujących wszystkie alternatywne rozwiązania energetyczne do zasilania agregatów chłodniczych. Oferta obejmuje moduł hydroelektryczny ECO-DRIVE™, który zasila produkty z gamy bezsilnikowej, a także rozwój nowych źródeł energii, takich jak system osi z elastycznym zasilaniem, który wykorzystuje energię z osi magazynowaną w pakiecie akumulatorów do zasilania agregatu.

eSolutions™: zaawansowana łączność w celu zwiększenia skuteczności łańcucha chłodniczego

Carrier Transicold prezentuje pakiet rozwiązań w zakresie łączności e-Solutions – zaawansowaną platformę telematyczną online, której celem jest poprawa widoczności produktów, zarządzanie kosztami operacyjnymi oraz zwiększenie sprawności operacyjnej w całym łańcuchu chłodniczym.

Sprawdź, w jaki sposób Carrier Transicold rozbudza Twoje zmysły

Odwiedzający targi Solutrans będą również mogli zapoznać się z interaktywną kampanią Carrier Transicold „Move Your Senses”, ilustrującą rozwiązania Carrier Transicold odgrywające integralną rolę w transporcie produktów stymulujących na co dzień nasze zmysły.

Więcej informacji na temat firmy Carrier Transicold oraz jej produktów i usług można uzyskać na stronie www.carriertransicold.pl. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain.

O firmie Carrier Transicold
Firma Carrier Transicold pomaga w usprawnieniu transportu i dostaw towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu chłodniczego oraz podgląd łańcucha chłodniczego. Od ponad 45 lat firma Carrier Transicold jest liderem w swojej branży, dostarczając klientom z całego świata zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska chłodnicze agregaty kontenerowe oraz zestawy generatorów, agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, jak również naczep chłodniczych. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier, wiodącego globalnego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych oraz z zakresu bezpieczeństwa i automatyzacji budynków. Więcej informacji można znaleźć na stronie stronie www.carriertransicold.pl. Śledź Carrier na Twitterze: @SmartColdChain.

  1. W porównaniu do aktualnego modelu Carrier Transicold Vector® 1950
  2. Wszystkie podane dane techniczne bazują na porównaniu prototypu jednostki Supra® z silnikiem zasilanym sprężonym gazem ziemnym z jednostką Supra® 1250 napędzaną silnikiem wysokoprężnym