Udany połów! Dzięki agregatom Carrier Transicold kraby królewskie pokonały arktyczną zimę

Rueil-Malmaison, Francja -

Carrier Transicold Scandinavia zapewnia specjalnie zaprojektowane urządzenia chłodnicze firmie Norway King Crab AS. Są używane przy transporcie żywych krabów. Te okazałe skorupiaki mają do pokonania ponad 2000 km przez arktyczne mrozy zanim trafią na stoły smakoszy m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii. Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Norway King Crab AS ma siedzibę w wiosce rybackiej Bugøynes, leżącej na północy Norwegii, około 500 km za kołem podbiegunowym. Na wyposażenie swoich nowych, 20-tonowych ciężarówek wybrała agregaty Carrier Transicold Supra™ 850 Nordic Silent. Każda z ciężarówek może jednorazowo przewozić 7000 krabów. Przeciętny krab waży od 2 do 5 kg, a rozpiętość odnóży dochodzi do 1,2 m.

Agregat Supra 850 Nordic wykorzystuje elektryczne ogrzewanie wodne, co umożliwia mu sprawne funkcjonowanie przy ekstremalnie niskich, zimowych temperaturach, które w tamtych okolicach dochodzą niejednokrotnie do -35oC. Ponadto, dzięki rozwiązaniom stosowanym wyłącznie przez firmę Carrier Transicold wyróżnia się bardzo cichą pracą.

„Opracowaliśmy wyjątkową metodę transportu krabów. Gwarantuje im ona właściwe warunki od chwili złowienia, aż do momentu, gdy trafią do restauracji,” mówi Svein Ruud, prezes zarządu Norway King Crab AS. „Kluczowym etapem jest podróż do Oslo. W tym czasie kraby muszą mieć zapewnioną temperaturę od 2 do 4oC. W miesiącach zimowych panują bardzo ciężkie warunki drogowe i pogodowe. Wybraliśmy agregaty Supra 850 Nordic Silent, które mogą z powodzeniem pracować w tak trudnym środowisku i oprócz schładzania mają również funkcję grzania przestrzeni ładunkowej.”

Norway King Crab AS odławia kraby za pomocą niedużych kutrów. Po rozładowaniu ich w porcie w Bugøynes, kraby są odpowiednio pakowane i gotowe do wysyłki nim miną 2 godziny. Następnie poddaje się je kontroli i znakuje. Droga każdej sztuki do miejsca przeznaczenia jest śledzona. Kraby podróżują w zbiornikach wypełnionych wodą z głębin Morza Barentsa.

Supra 850 Nordic jest wysokiej klasy urządzeniem o wydajności chłodniczej 7810 W przy temperaturze 0oC i wentylacji 2500 m3/h. Wydajność grzewcza dochodzi do 6700 W, co zostawia duży margines bezpieczeństwa przewozom w ekstremalnych temperaturach. Możliwość precyzyjnego sterowania temperaturą w połączeniu z tradycyjnym napędem silnikiem Diesla zapewnia bardzo dobrą ochronę ładunku w ciężkich warunkach zimowych.

Ciężarówki są wyposażone w system telematyczny LinkItAll® oraz rejestratory temperatury Carrier Transicold’s DataCOLD™ 600, które mierzą również wilgotność w ładowni. Dane są przechowywane przez dwa lata i dostępne przez bezpieczną stronę internetową. Akcesoria te wspomagają zaawansowany system śledzenia przesyłek stosowany przez nabywcę. Na podstawie indywidualnego oznakowania umożliwia on dokładny nadzór nad podróżą każdego kraba.

„Kraby królewskie należą do owoców morza wyjątkowo cenionych na całym świecie. Potrzebują odpowiednich warunków przez całą drogę,” wyjaśnia Jan Hjertvik, norweski menedżer sprzedaży w Carrier Transicold Scandinavia. „Fakt, że pieczę nad nimi sprawują agregaty z rodziny Supra, jak najlepiej świadczy o szerokich możliwościach i jakości naszych urządzeń.”

Norway King Crab AS jest jedynym poławiaczem krabów królewskich na świecie, który otrzymał certyfikat „Friend of the Sea”, pozarządowej organizacji non-profit, której celem jest ochrona mórz. Certyfikat potwierdza wysokie standardy jakości obowiązujące w firmie na każdym etapie działania: od właściwego wykorzystywania zasobów naturalnych aż do zapewnianie zwierzętom odpowiednich, kontrolowanych warunków transportu.

Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.eu. Śledź nas na Twitterze: @CarrierGreen.
Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 40 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.