Carrier nawiązuje współpracę z Avenir Développement Durable

MARSYLIA, Francja -

Carrier Transicold podpisał z francuską firmą Avenir Développement Durable (ADD) umowę licencyjną obejmującą własność intelektualną, technologię i wymianę know-how.

Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Umowa została oficjalnie ogłoszona 15 października 2015 r. podczas targów przedsiębiorczości w Marsylii. Na mocy jej postanowień ADD przekazuje firmie Carrier Transicold technologię systemu telematycznego AlertGasoil®. Jest to rozwiązanie ukierunkowane na ograniczenie zużycia paliwa i emisji gazów cieplarnianych w transporcie chłodniczym, które Carrier będzie rozwijał z myślą o swoich klientach.

AlertGasoil bazuje na opatentowanej technologii lokalizacji pojazdów GPS i pomiaru poziomu paliwa w zbiorniku. Pomiar dokonywany jest za pomocą czujnika, który jest dokładnie skalibrowany przy użyciu informacji z bazy danych zawierającej ponad 3500 starannie przetestowanych typów zbiorników. Dane przesyłane są w czasie rzeczywistym i obejmują ilość paliwa wpływającego i wypływającego ze zbiornika, paliwo zmarnowane lub skradzione oraz zużycie paliwa z towarzyszącą mu emisją CO2.

avenir-developpement-durable
Zawierając porozumienie z ADD, firma Carrier Transicold może zaoferować klientom rozwiązanie, które odpowiada na potrzebę ścisłej kontroli kosztów.

Nowe porozumienie pozwala firmie Carrier Transicold zapewniać klientom nowatorskie rozwiązanie, które odpowiada na potrzebę ścisłej kontroli kosztów, odczuwaną przez firmy transportowe,” powiedział Victor Calvo, wiceprezes i dyrektor naczelny Carrier Transicold Truck & Trailer, EMEA, Russia and Asia. „Połączenie opatentowanego systemu AlertGasoil ze sprawdzoną technologią agregatów chłodniczych Carrier Transicold oferuje klientom podwójną korzyść: pomaga ograniczyć zużycie paliwa i jednocześnie zmniejszyć wpływ przewozów na środowisko naturalne.

Pojawienie się nowej usługi w ofercie firmy Carrier Transicold jest zaplanowane pod koniec 2016 r. Umożliwi użytkownikom lepszą kontrolę nad zużyciem paliwa, a w efekcie opracowanie strategii ograniczania spalania. Redukując koszty eksploatacyjne, AlertGasoil jednocześnie zmniejsza ślad węglowy przedsiębiorstwa. Jak zauważył Calvo: „Ta umowa łączy się z naszą misją, jaką jest zapewnianie przewoźnikom najlepszych rozwiązań chroniących łańcuch chłodniczy z uwzględnieniem potrzeby rozwijania zrównoważonego transportu.

Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.eu. Śledź nas na Twitterze: @CarrierGreen.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 40 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.