NACZEPA Z AGREGATEM CARRIER TRANSICOLD Z NATURALNYM CZYNNIKIEM CHŁODNICZYM DEBIUTUJE I ZDOBYWA NAGRODĘ NA IAA

WARRINGTON, England -

Hala 27, stanowisko E15, IAA Hanower, Niemcy, 22 – 29 września 2016

Niemiecka sieć supermarketów Netto jako pierwszy klient w Europie kontynentalnej odbiera prototypową naczepę z agregatem Carrier Transicold’s używającym naturalnego czynnika chłodniczego w obiegu zamkniętym. Została ona wyróżniona prestiżową nagrodą Trailer Innovation 2017 w kategorii „Środowisko”. Jest prezentowana podczas targów IAA na stoisku firmy Rohr w hali 27, stanowisko F09 i od razu po zakończeniu wystawy rusza do pracy. Pojazd został przekazany sieci Netto przez spółkę Carrier Transicold Germany. Carrier Transicold wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Climate, Controls & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Nagroda Trailer Innovation jest wręczana co dwa lata. Zwraca uwagę na nowe rozwiązania pojawiające się w naczepach i zabudowach. Jurorami w tym prestiżowym konkursie są dziennikarze reprezentujący 14 czołowych, europejskich tytułów, traktujących o pojazdach użytkowych. Carrier Transicold odbiera nagrodę 23 września 2016 r. na targach IAA. To kolejne już wyróżnienie, po przyznanej niespełna rok temu podczas targów Solutrans w Lyonie nagrodzie za Innowacje dla Zrównoważonego Rozwoju, będącej wyrazem uznania dla obranej przez Carriera pionierskiej strategii rozwoju chłodnictwa.

Netto Marken-Discount, which has one of the largest produce selections among discount stores in Germany, will be testing the unit in a three-year technology field trial.

Sieć Netto ma bardzo bogatą ofertę produktów. Będzie testować nową naczepę przez 3 lata.

Pojazd wyposażony jest w agregat nowej generacji, który używa wyłącznie dwutlenku węgla (CO2) w roli naturalnego czynnika chłodniczego, pracującego w obiegu zamkniętym. Korzysta z technologii wypróbowanej w agregatach kontenerowych z rodziny Carrier Transicold NaturaLINE™ oraz obudowy i elektrycznego napędu E-Drive stosowanego w agregatach Vector™.

„Wprowadzenie do praktycznego użytku prototypu naczepy z naturalnym czynnikiem chłodniczym jest kolejnym kamieniem milowym stosowaniu CO2 w drogowych pojazdach chłodniczych,” mówi David Appel, prezes Carrier Transicold & Refrigeration Systems. „Nasza wizja przewiduje wprowadzenie urządzeń z naturalnym czynnikiem do głównego nurtu produkcji. Obecnie, przy wsparciu jednej z największych, niemieckich sieci supermarketów, dokonujemy kolejnego kroku, ku jej realizacji.”

CO2 jest bezpiecznym czynnikiem, który nie niszczy warstwy ozonowej, a jego GWP (Global Warming Potential – potencjał tworzenia efektu cieplarnianego) wynosi 1. Stanowi on punkt odniesienia dla wyliczania wartości GWP dla innych F-gazów. GWP dwutlenku węgla jest niższe niż innych naturalnych czynników, takich jak propan.

„Gdy doszła do nas wiadomość, że Carrier Transicold przygotowuje naczepę wykorzystującą naturalny czynnik chłodniczy, chętnie się przyłączyliśmy,” mówi Christina Stylianou, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Netto. „Dostarczony nam prototyp stanowi olbrzymi krok naprzód w branży chłodniczej i niezwykle cieszymy się na myśl, jak pomoże osiągnąć nam nasze cele związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem.”

Sieć Netto zajęła kluczową pozycję w prowadzeniu testów innowacyjnego agregatu Carriera. Jest pierwszym użytkownikiem z kontynentalnej Europy, który będzie używał naczepy z tym urządzeniem w codziennych dostawach do sklepów.

Dodatkowe informacje o obecności firmy Carrier Transicold na targach IAA oraz pełniej gamie produktów i usług znajdują się na stronie www.carriertransicold.pl. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 45 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Climate, Control & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.