Firma Carrier Transicold przedstawia nową gamę wysokowydajnych jednostek Supra do samochodów ciężarowych, umożliwiających zwiększenie zrównoważonego rozwoju i niezawodności

RUEIL-MALMAISON, Francja -

Targi Solutrans – stoisko 4A122
16–20 listopada 2021 r. – Eurexpo – Lyon, Francja

Po ponad 20 latach udowodnionych dobrych wyników i ciągłej ewolucji firma Carrier Transicold wprowadziła na rynek europejski nową generację agregatów chłodniczych do samochodów ciężarowych: jednostkę Supra® HE. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation, który jest czołowym globalnym dostawcą zdrowych, bezpiecznych, zrównoważonych i inteligentnych rozwiązań dla budynków oraz łańcucha chłodniczego.

Agregaty chłodnicze Supra do samochodów ciężarowych są kolejnym etapem rozszerzania oferty firmy o modele wysokowydajnościowe. Nowe projekty architektury, komponentów i konstrukcji zapewniają wydajność, wyniki, niezawodność i ułatwienie konserwacji. Gama Supra HE składa się z pięciu nowych modeli półelektrycznych agregatów chłodniczych, dostępnych w czterech różnych wersjach (standardowej, cichej, Nordic i drogowej). Pierwsze jednostki jednotemperaturowe zostaną dostarczone przed końcem 2021 roku. 

Nowa seria Supra zapewnia nawet 53-procentową1 poprawę wydajności energetycznej w porównaniu ze standardowymi modelami. Może zużywać do 41%1 mniej paliwa niż poprzednia seria, co zapewnia niższe emisje zanieczyszczeń. Wysokowydajne produkty firmy Carrier Transicold przyczyniają się do realizacji celu firmy Carrier, jakim jest zmniejszenie śladu węglowego swoich klientów o jedną gigatonę w ramach Celów środowiskowych, społecznych i zarządzania (ESG) na rok 2030.

Podniesienie wysokości jednostki o kilka centymetrów sprawia, że idealnie pasuje do wyższych kabin lub niższych nadwozi i lepiej nadaje się do dostaw w środowisku miejskim. Jednostki zaprojektowano tak, aby były niezawodne – przetestowano je w ekstremalnych warunkach pracy, w środowiskach o temperaturze zewnętrznej w zakresie od −30°C do 55°C. 

Nowa seria mniejszych, lżejszych i bardziej ergonomicznych produktów zapewnia wysoki poziom kompatybilności z kabinami i skrzyniami do ciągników w różnych modelach i konfiguracjach oraz ułatwia przechylanie kabiny pojazdu w celu konserwacji. Dzięki łatwemu dostępowi do komponentów czynności konserwacyjne są szybsze i łatwiejsze do wykonania oraz zgodne z najwyższymi protokołami bezpieczeństwa. Nowa jednostka Supra HE ma bardziej efektywny interwał konserwacji wynoszący 2000 godzin, co stanowi wzrost o 1000 godzin w porównaniu ze starszą jednostką Supra. Zapewnia to klientom dłuższy czas pracy urządzenia i niższy koszt utrzymania urządzenia

Wszystkie jednostki z serii Supra HE są kompatybilne z platformą telematyki cyfrowej LynxTM Fleet firmy Carrier Transicold. Nowa seria Supra HE jest częścią zdrowego, bezpiecznego i zrównoważonego programu łańcucha chłodniczego firmy Carrier, który ma na celu konserwację i ochronę dostaw żywności, leków i szczepionek. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej corporate.carrier.com/healthycoldchain lub www.carriertransicold.fr. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain oraz na LinkedIn: Carrier Transicold Truck Trailer Refrigeration.

1 Na podstawie testów porównawczych ATP i testu obciążenia częściowego pomiędzy Supra 750 i Supra HE 6
* Subject to local regulations.

O firmie Carrier Transicold
Firma Carrier Transicold usprawnia transport towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu i śledzenia łańcucha chłodniczego. Firma Carrier Transicold jest liderem branży od ponad 50 lat, dostarczając klientom na całym świecie zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska kontenerowe systemy chłodnicze i agregaty prądotwórcze do samochodów ciężarowych z napędem bezpośrednim i naczep. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation, który jest czołowym globalnym dostawcą zdrowych, bezpiecznych, zrównoważonych i inteligentnych rozwiązań dla budynków oraz łańcucha chłodniczego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.carriertransicold.fr. Śledź Carrier na Twitterze: @SmartColdChain.