Carrier Transicold prezentuje najnowsze innowacje w zakresie zrównoważonych i całkowicie elektrycznych rozwiązań dla łańcucha chłodniczego na targach Solutrans 2021

RUEIL-MALMAISON, Francja -

Stoisko 4A122 – 16–20 listopada 2021 r.

Carrier Transicold, światowy lider w dziedzinie rozwiązań chłodniczych dla transportu, zaprezentuje swoje najnowsze produkty i innowacje w zakresie usług na tegorocznych targach Solutrans (stoisko 4 A122), które są globalnym centrum dla ciężkich i lekkich pojazdów użytkowych. Impreza odbędzie się na targach Eurexpo Lyon w dniach 16–20 listopada 2021 r. Firma Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation (kod CARR na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych), który jest czołowym globalnym dostawcą zdrowych, bezpiecznych, zrównoważonych i inteligentnych rozwiązań dla budynków oraz łańcucha chłodniczego.

Firma Carrier Transicold zaprezentuje swoje europejskie rozwiązania z napędem elektrycznym, obejmujące wszystkie segmenty łańcucha chłodniczego w transporcie drogowym, które ograniczają emisję, zwiększają wydajność i wyznaczają przyszłość transportu chłodniczego.

Carrier Transicold przedstawi nową serię urządzeń Supra® HE dla samochodów ciężarowych. Seria zaprojektowana z myślą o miejskim sektorze dystrybucji detalicznej, zapewnia bardziej wydajne, energooszczędne i kompaktowe rozwiązania dzięki nowemu semielektrycznemu systemowi chłodniczemu.

Te innowacyjne rozwiązania tworzą urządzenia chłodnicze, które są zarówno przyjazne dla środowiska, jak i ekonomiczne. 

„W obliczu rosnącej liczby przepisów i ograniczeń w ruchu pojazdów, firma Carrier Transicold podjęła w 2015 roku decyzję o formalnym określeniu swoich zobowiązań środowiskowych w karcie opartej na czterech filarach: redukcji emisji CO2 i drobnych cząstek stałych, ograniczeniu hałasu do poziomu poniżej 60 decybeli oraz zapewnieniu jak najlepszej efektywności energetycznej. Firma Carrier dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla wśród swoich klientów o jedną gigatonę do 2030 roku. Nowe produkty, które prezentujemy na targach Solutrans, odpowiadają tym kluczowym zobowiązaniom”, – powiedział Jean-Pascal Vielfaure, dyrektor zarządzający Carrier Transicold we Francji i Europie Południowej.

Odwiedzający mogą zapoznać się z pierwszym na świecie w pełni autonomicznym i elektrycznym systemem chłodniczym do naczep, Vector® eCool, jak również z bezsilnikowymi agregatami chłodniczymi, takimi jak Vector HE19, Syberia 14 i Iceland Twincool 14. Zaprezentowane zostaną również alternatywne źródła energii do zasilania agregatów. Carrier Transicold zaprezentuje Eco-DriveTM T, nowy moduł hydroelektryczny do samochodów ciężarowych, naczep i agregatów z napędem bezpośrednim, a także przetwornicę energii „power box”. 

„Oferowane przez nas rozwiązania chłodnicze spełniają ambitne cele. Odzwierciedlają one nasze dążenie do zaoferowania w pełni elektrycznego rozwiązania dla każdego segmentu sektora logistyki łańcucha chłodniczego. Cały zespół Carrier Transicold nie może doczekać się prezentacji tych innowacji na targach Solutrans” – twierdzi Vielfaure.

W ramach projektu FresH2, firma Carrier Transicold, we współpracy z firmami Bosch, Lamberet i STEF, postanowiła opracować system chłodniczy na wodorowe ogniwa paliwowe do naczep chłodniczych, zobowiązując się do dalszego rozwoju innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań. Po zakończeniu testów drogowych, urządzenie będzie prezentowane na ekspozycji firmy Lamberet, na stanowiskach 4 D121 i 4 D11 w hali 4.

Ponadto Carrier Transicold zaprezentuje nowy agregat chłodniczy Vector S 15 do naczep, będący częścią rozwiązań dla sektora przewozów dalekobieżnych. „S” oznacza „smart and simple” (mądry i łatwy), ponieważ ten nowy dodatek do serii naczep jest stworzony dla firm transportowych poszukujących wydajnego, efektywnego i łatwego w utrzymaniu systemu do transportu dalekobieżnego i miejskiego. 

W zakresie lekkich pojazdów użytkowych firma Carrier Transicold zaprezentuje kilka modeli, w tym modele Pulsor® i Neos™ HE 200 S kompatybilne z zestawami akumulatorów oraz nowe modelewielotemperaturowe Xarios® 5, 6 i 8.

Carrier Transicold przedstawi również nową telematykę Lynx™ Fleet oraz ofertę wielopoziomowych usług BluEdge. Dzięki ponad 600 centrom serwisowym, w tym prawie 60 we Francji kontynentalnej, Carrier Transicold oferuje największą sieć serwisową w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Rosji. 

Najnowsze innowacje firmy Carrier Transicold są częścią programu zrównoważonego, zdrowego i bezpiecznego łańcucha chłodniczego Carrier, którego celem jest zabezpieczenie i ochrona dostaw żywności, leków i szczepionek. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej  corporate.carrier.com/healthycoldchain lub carriertransicold.fr. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain oraz na LinkedIn: Carrier Transicold Truck Trailer Refrigeration.

O firmie Carrier Transicold
Firma Carrier Transicold pomaga w usprawnieniu transportu towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu i śledzenia łańcucha chłodniczego. Od ponad 50 lat firma Carrier Transicold jest liderem w swojej branży, dostarczając klientom z całego świata zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska chłodnicze agregaty kontenerowe oraz zestawy generatorów, agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, jak również naczep chłodniczych. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation, który jest czołowym globalnym dostawcą zdrowych, bezpiecznych, zrównoważonych i inteligentnych rozwiązań dla budynków oraz łańcucha chłodniczego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.carriertransicold.fr. Śledź Carrier na Twitterze: @SmartColdChain.