Carrier Transicold wprowadza w Europie system Lynx Fleet, zwiększając możliwości obsługi cyfrowej dla chłodnictwa transportowego

RUEIL-MALMAISON, France -

firma Carrier Transicold wprowadziła na rynek europejski zaawansowane rozwiązanie Lynx™ Fleet dla przewoźników transportu chłodniczego. Rozwiązanie Lynx Fleet stosuje zaawansowaną koncepcję internetu rzeczy (ang. IoT), analityki i uczenia maszynowego, aby zintegrować łańcuch chłodniczy z chmurą, zautomatyzować kluczowe procesy oraz zapewnić widoczność i wgląd w czasie rzeczywistym na całej drodze przewozu towarów. Pakiet narzędzi Lynx zapewnia klientom Carrier lepszą widoczność, łączność i praktyczną wiedzę na temat operacji w łańcuchu chłodniczym w celu poprawy wyników dla ładunków wrażliwych na wahania temperatury, w tym żywności, leków i szczepionek. Firma Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation (kod CARR na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych), który jest czołowym globalnym dostawcą zdrowych, bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań dla budynków oraz łańcucha chłodniczego.

„Rozwiązanie Lynx to wyjątkowo potężny ekosystem, który zapewni naszym klientom większy wgląd w ich operacje związane z łańcuchem chłodniczym”, powiedział Victor Calvo, prezes Truck Trailer International, Carrier Transicold. „To rozwiązanie oparte na koncepcji IoT może poprawić łączność w całym łańcuchu chłodniczym i pomóc zwiększyć czas eksploatacji i optymalizacji floty, co pozwali zmniejszyć ryzyko uszkodzenia ładunku”.

Cyfrowe rozwiązanie Lynx Fleet firmy Carrier pomaga przewoźnikom chłodniczym działać wydajniej z wykorzystaniem technologii i różnorodności dzięki:

  • Dostarczaniu kluczowych danych, takich jak temperatury, lokalizacja i przemieszczanie.
  • Inteligentnemu dostarczaniu scentralizowanego przepływu danych o transportowych agregatach chłodniczych i ładunkach.
  • Poprawie widoczności zasobów łańcucha chłodniczego.
  • Udostępnianiu analiz i informacji diagnostycznych na temat agregatów chłodniczych.

Lynx Fleet wykorzystuje telematykę urządzeń chłodniczych i źródła danych, łącznie z uczeniem maszynowym, aby pomóc klientom w podejmowaniu szybszych, opartych na danych decyzji w celu poprawy skuteczności, wydajności i zrównoważonego rozwoju łańcuchów dostaw. Dzięki otwartemu interfejsowi programowania aplikacji, dane z Lynx Fleet mogą być wykorzystywane przez klienta w jego własnym systemie zarządzania transportem.

System Lynx jest jednym z rozwiązań oferowanych w ramach Programu zdrowego, bezpiecznego i zrównoważonego łańcucha chłodniczego firmy Carrier, którego celem jest konserwacja i ochrona dostaw żywności, leków i szczepionek. Dowiedz się więcej na stronie Carrier.com/Lynx lub śledź Carrier Transicold na Twitterze @SmartColdChain i na LinkedIn Carrier Transicold Truck Trailer Refrigeration.

O firmie Carrier Transicold
Firma Carrier Transicold pomaga w usprawnieniu transportu i dostaw towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu chłodniczego oraz podgląd łańcucha chłodniczego. Od ponad 50 lat firma Carrier Transicold jest liderem w swojej branży, dostarczając klientom z całego świata zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska chłodnicze agregaty kontenerowe oraz zestawy generatorów, agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, jak również naczep chłodniczych. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation, który jest czołowym globalnym dostawcą zdrowych, bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań dla budynków oraz łańcucha chłodniczego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.carrier.com/truck-trailer/pl/pl. Śledź Carrier na Twitterze: @SmartColdChain.

Lynx Fleet Logo