Firma Carrier Transicold kontynuuje rozwój chłodnictwa w transporcie elektrycznym w całej Europie

RUEIL-MALMAISON, Francja -

Firma Carrier Transicold ogłosiła dziś, że setki jednostek Vector® eCoolTM działają obecnie na drogach 10 krajów europejskich (Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji i Wielkiej Brytanii), a na horyzoncie są już kolejne. System Vector eCool został wprowadzony na rynek w październiku 2020 r., stając się pierwszym na świecie w pełni autonomicznym, bezsilnikowym elektrycznym systemem chłodniczym do naczep, co stanowi ekscytujący kamień milowy w stałym zaangażowaniu firmy w dostarczanie wydajnych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie transportu chłodniczego. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation (Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych NYSE: kod CARR), który jest czołowym globalnym dostawcą zdrowych, bezpiecznych, zrównoważonych i inteligentnych rozwiązań dla budynków oraz łańcucha chłodniczego.

„Opinie klientów na temat wydajności, niższego poziomu emisji i cichego działania Vector eCool są bardzo pozytywne” – powiedział Victor Calvo, prezes Carrier Transicold International Truck Trailer. „Widzimy świetlaną przyszłość elektryfikacji i cieszymy się, że możemy zaoferować klientom w całym łańcuchu opcje chłodnicze w elektrycznym transporcie drogowym”. 

Tylko w tym roku system Vector eCool zdobył trzy nagrody za innowacyjność. W kwietniu miasto Madryt doceniło jego efektywność i innowacyjny charakter. We wrześniu firmy Carrier Transicold i Gray & Adams otrzymały nagrodę TCS&D Innovation Award w Wielkiej Brytanii, a w zeszłym miesiącu system Vector eCool zdobył nagrodę Noise Abatement Society w Wielkiej Brytanii za szczególnie niski poziom wydzielania hałasu podczas pracy.

„Innowacje, takie jak ta firmy Carrier Transicold, pokazują, co należy zrobić, aby produkty sprawdzały się naprawdę długoterminowo” – powiedział Andy Eastlake, dyrektor zarządzający LowCVP. „System Vector eCool to praktyczne, rentowne rozwiązanie, które spełnia wszystkie kryteria elektryfikacji i dekarbonizacji”. 

Rozwiązania dotyczące elektrycznego łańcucha w chłodnictwie firmy Carrier Transicold wspierają dążenie firmy Carrier do zmniejszenia śladu węglowego swoich klientów o jedną gigatonę, co jest częścią jej Celów środowiskowych, społecznych i zarządzania (ESG) na rok 2030. Firma stała się pionierem w dziedzinie elektrycznych systemów chłodniczych w transporcie ponad 20 lat temu, zaczynając od rewolucyjnej dla branży elektrycznej technologii E-DriveTM, która nadal zapewnia wysokie standardy wydajności, niezawodności i wydajności w branży transportu chłodniczego. Technologia ta zrewolucjonizowała wówczas branżę, eliminując przekładnie mechaniczne obecne w układach chłodniczych z napędem pasowym i przekształcając energię silnika w energię elektryczną.

W przypadku samochodów ciężarowych firma Carrier Transicold oferuje bezsilnikowe agregaty chłodnicze Iceland i Syberia, które mogą być zasilane przez moduł hydroelektryczny ECO-DRIVETM GenSet, napędzany przez pompę wodną podłączoną do silnika przystawki odbioru mocy ciężarówki. Układ hydrauliczny napędza generator, który dostarcza energię elektryczną do jednostki głównej i zapewnia stałą, 100-procentową wydajność chłodniczą, nawet przy standardowej prędkości biegu jałowego pojazdu. 

Ponadto firma Carrier Transicold opracowała szeroką gamę zestawów akumulatorów, odpowiednich do segmentu przyczep, ciężarówek i napędów bezpośrednich, od jednostek Vector HE po Pulsor®, a także nowe modele z serii Neos® HE.

Firmy Bosch, Carrier Transicold, Lamberet i STEF niedawno połączyły siły, aby eksplorować przyszłość transportowych systemów chłodniczych z układem chłodniczym FresH2* na wodorowe ogniwa paliwowe do naczep. FresH2 to czyste i ciche rozwiązanie dostarczające energie elektryczną potrzebną agregatom chłodniczym instalowanym na naczepach do transportu drogowego z kontrolowaną temperaturą.

Produkty i rozwiązania elektrycznego łańcucha chłodniczego firmy Carrier Transicold są oferowane w ramach Programu zdrowego, bezpiecznego i zrównoważonego łańcucha chłodniczego firmy Carrier, w celu zachowania i ochrony dostaw żywności, leków i szczepionek. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej corporate.carrier.com/healthycoldchain lub http://www.carriertransicold.eu. Śledź firmę Carrier Transicold na Twitterze @SmartColdChain oraz na LinkedIn – Carrier Transicold Truck Trailer Refrigeration.

O firmie Carrier Transicold
Firma Carrier Transicold pomaga w usprawnieniu transportu i dostaw towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu chłodniczego oraz przejrzystość łańcucha chłodniczego. Od ponad 50 lat firma Carrier Transicold jest liderem w swojej branży, dostarczając klientom z całego świata zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska chłodnicze agregaty kontenerowe oraz zestawy generatorów, agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, jak również naczep chłodniczych. Carrier Transicold należy do koncernu Carrier Global Corporation, wiodącego globalnego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych oraz z zakresu bezpieczeństwa i automatyzacji budynków. Więcej informacji można znaleźć na stronie  www.carriertransicold.co.uk. Śledź Carrier na Twitterze: @SmartColdChain  i w profilu LinkedIn Carrier Transicold Truck Trailer Refrigeration.