Kampania Cool Dinner firmy Carrier Transicold sprostała wyzwaniu dostarczenia świeżej żywności wprost do odbiorcy

May 16, 2018

RUEIL-MALMAISON, France

firma Carrier Transicold w wybornym stylu zakończyła swoją kampanię Cool Dinner. Kampania była podzielona na dwa sezony: „The Cool and Sweet Cheese Experience” oraz „The Cool and Tender Salmon Experience” i miała na celu zaprezentowanie — poprzez dostarczenie świeżej żywności od producenta wprost do odbiorcy — nieodłącznej roli, jaką oferowane przez firmę rozwiązania w dziedzinie transportu chłodniczego odgrywają w łańcuchu chłodniczym. Firma Carrier Transicold jest częścią UTC Climate, Controls & Security, jednostki United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Każdy z sezonów był poświęcony podróży wybranego składnika — sera typu ementaler lub łososia norweskiego — przez Europę od prestiżowego producenta aż do rąk dwóch utalentowanych lokalnych kucharzy, którzy zademonstrowali swoje umiejętności przy stoisku Carrier Transicold podczas dwóch międzynarodowych imprez branżowych. Goście odwiedzający stronę www.coolbycarrier.com/cooldinner mogli poznać kulisy transportu tych wyjątkowo wrażliwych na temperaturę ładunków i dowiedzieć się, w jaki sposób oferowane przez Carrier Transicold potężne agregaty kontrolujące temperaturę oraz zaawansowane systemy telematyczne i monitorujące wspólnie zapewniają bezpieczeństwo łańcucha chłodniczego, nawet pomimo skrajnych temperatur otoczenia.

„Jesteśmy dumni z istotnej roli, jaką każdego dnia odgrywamy we wspieraniu transportu świeżej i mrożonej żywności oraz w żywieniu ludzi na całym świecie”, powiedział Bertrand Gueguen, prezes International Truck Trailer, Carrier Transicold. „Oba sezony naszej kampanii były fantastyczne, a w najnowszej odsłonie pokazaliśmy, jak wykorzystujemy nasze umiejętności i technologie do utrzymywania świeżości ryb niezależnie od panującej na zewnątrz temperatury”.

W kampanii „The Cool and Sweet Cheese Experience” śledziliśmy podróż pysznego sera ementaler z mleczarni Käserei Längacker-Brügglen w Aplach Szwajcarskich w drodze na północ, do Petersburga w Rosji. Z kolei bohaterem kampanii „The Cool and Tender Salmon Experience” był łosoś, którego ładunek pokonał ponad 2000 kilometrów z Norwegii aż na południe Francji.

Ser ementaler przebył 3000 kilometrów w naczepie chłodniczej z agregatem Carrier Transicold Vector® 1550. Podróż ta była potwierdzeniem wysokiego poziomu usług oferowanych przez Carrier Transicold za pośrednictwem 26 centrów serwisowych znajdujących się na trasie ładunku i będących częścią sieci ponad 600 centrów na terenie Europy.

Wykwintny, pozyskiwany zrównoważonymi metodami łosoś pochodził z gospodarstwa hodowlanego NRS Feoy (będącego przedsiębiorstwem zależnym Norway Royal Salmon ASA). Transport tego ładunku wiązał się z mnóstwem utrudnień logistycznych wynikających przede wszystkim ze zmiennych temperatur panujących na trasie przewozu. Panujące w Norwegii mrozy mogą sięgać nawet −40 stopni Celsjusza, podczas gdy świeży łosoś wymaga przechowywania w temperaturze od zera do dwóch stopni. Firma logistyczna Bring Cargo AS, która zajęła się transportem łososia przez Europę, wykorzystała najpotężniejszy agregat w ofercie Carrier Transicold: model Vector® 1950 MT (wielotemperaturowy) oraz opatentowaną przez producenta całkowicie elektryczną technologię E-Drive®, która ogrzewała naczepę do właściwej temperatury pomimo panującego na zewnątrz chłodu.

W drugim sezonie przyjrzeliśmy się również oprogramowaniu DataCOLD® i systemom telematycznym firmy Carrier Transicold, które pomagają w zabezpieczeniu łańcucha chłodniczego, zapewniając bieżące raporty na temat temperatur oraz zużycia paliwa i umożliwiając precyzyjne śledzenie dostaw.

Zwieńczeniem obu podróży było zamieszczenie na naszej stronie pysznych przepisów od utalentowanych kucharzy — Rosjanin Anton Isakov zaprezentował przepis na smakowite danie z serem szwajcarskim, a jego francuski kolega Jacques Mazerand podzielił się przepisem na wyborne danie z łososiem norweskim.

W trakcie trwania kampanii firma Carrier Transicold zachęcała klientów oraz internautów odwiedzających dedykowaną stronę, a także gości dwóch imprez branżowych, do wzięcia udziału w ogólnoeuropejskim konkursie, którego zwycięzcy, wybrani z 16 różnych państw, otrzymali kosze pełne smakołyków opartych na serze lub łososiu. Dodatkowo czworo uczestników wygrało kolację dla czterech osób przygotowaną przez miejscowego szefa kuchni w ich własnym domu.

Więcej informacji na temat firmy Carrier Transicold oraz jej produktów i usług można uzyskać na stronie www.carriertransicold.eu. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain.

O firmie Carrier Transicold
Firma Carrier Transicold pomaga w usprawnieniu transportu i dostaw towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu chłodniczego oraz przejrzystość łańcucha chłodniczego. Od ponad 45 lat firma Carrier Transicold jest liderem w swojej branży, dostarczając klientom z całego świata zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska chłodnicze agregaty kontenerowe oraz zestawy generatorów, agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, jak również naczep chłodniczych. Firma Carrier Transicold jest częścią spółki UTC Building & Industrial Systems, jednostki należącej do korporacji United Technologies Corp., głównego dostawcy urządzeń dla przemysłu kosmonautycznego i budowlanego na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.carriertransicold.eu. Śledź Carrier na Twitterze: @SmartColdChain.

Carrier Transicold The Cool Dinner

French Chef Jacques Mazerand French Chef Jacques Mazerand with Norway salmon

Russian Chef Anton Isakov Russian Chef Anton Isakov with Swiss Emmental dessert

Carrier Transicold Media Contact Julie Cardin Wyślij zapytanie