Skip to main content
woman-shopping-for-refrigerated-products-A

Rozwiązania

Chłodzenie komercyjne? Mamy na to sposób.

Sprzedaż detaliczna przybiera wszystkie wielkości i konfiguracje. Podobnie rzecz ma się z rozwiązaniami firmy Carrier.

Wymagania związane z chłodzeniem zmieniają się w odpowiednio do warunków sprzedaży. Nie ulega jednak zmianie konieczność ograniczenia strat, zmniejszenia zużycia energii i maksymalizacja zysku. Firma Carrier oferuje nowatorskie rozwiązania pod klucz i usługi obejmujące wszystkie rodzaje ekspozycji sklepowych we wszystkich formatach.

Rozwiązania

Zwracanie się do ekspertów w dziedzinie chłodzenia komercyjnego to rzecz, która się zwraca.

Chociaż wiele problemów powstałych podczas prowadzenia sklepu typu Cash & Carry ma różne przyczyny, duża ich część jest związana z jedną konkretną rzeczą — zwykłą kwestią rozmiaru.

Duże rozmiary budynków sklepów Cash & Carry przekładają się na znaczące zapotrzebowanie na ogrzewanie, chłodzenie i mrożenie, a w konsekwencji na wysokie rachunki za zużycie energii. Ponadto eksploatacja dużych systemów tego rodzaju wiąże się również z koniecznością użycia sporych ilości kosztownych materiałów. Nie wspominając już o tym, że z perspektywy sprzedaży prowadzący sklepy muszą przechowywać potężne ilości produktów różnego rodzaju w sposób widoczny i dostępny dla klientów.

Jakie więc istnieje rozwiązanie na długą listę tych problemów? Nawiązać współpracę partnerską z firmą, która oferuje jeszcze większy wybór rozwiązań. Firma Carrier Chłodnictwo jest jedynym dostawcą rozwiązań pod klucz, które powstały na bazie ekspertyzy technicznej i zostały zaprojektowane w celu spełnienia określonych wymagań każdego rodzaju sklepu.

Niezależnie od tego, czy mowa o meblach chłodniczych, ladach, meblach mroźniczych, czy też o czymkolwiek z tego zakresu, firma Carrier dostarcza rozwiązania, które nie tylko zwiększają możliwości sprzedaży i utrzymują żywność w świeżości, ale pomagają także w kontrolowaniu kosztów eksploatacji. Nasze zaangażowanie w opracowanie energooszczędnych rozwiązań dla całej linii naszych produktów oznacza niższe roczne koszty zużycia elektryczności,a w wymiarze całej eksploatacji — niższe całkowite koszty posiadania.

Fakt, że firma Carrier stosuje naturalne czynniki chłodnicze, sprawia również, że sklepy Cash & Carry mogą być ekologiczne na więcej niż jeden sposób. Nasza technologia CO2OLtec® opiera się na użyciu CO2 w celu wytworzenia jak najniższego śladu węglowego, obniżenia GWP i znaczącej redukcji zanieczyszczeń — to wszystko przy równoczesnej możliwości zaoszczędzenia przez klientów 10% kosztów energii zarówno w łagodnym, jak i w zimnym klimacie. Ponieważ gaz CO2 wymaga rur o mniejszej średnicy, do stworzenia systemu zużywa się również mniejszą ilość kosztownej miedzi.

Firma Carrier oprócz rozwiązań chłodniczych oferuje również modele CO2OLheat® umożliwiające właścicielom sklepów Cash & Carry czerpanie korzyści ze 100% odzysku ciepła w postaci ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody pitnej. Powoduje to znaczące obniżenie kosztów zużycia energii i zmniejszenie śladu węglowego dla całego sklepu.

Jest to tylko jeszcze jedno rozwiązanie z naszej bogatej oferty — także kolejny powód, dla którego zostaliśmy wybrani jako partnerzy handlowi przez tak wielu właścicieli sklepów Cash & Carry w całej Europie. A co jest najlepsze? Stale powiększamy naszą ofertę, dostosowując ją do potrzeb naszych klientów.

IFirma Carrier oprócz produktów i rozwiązań oferuje również wybór usług i wsparcia technicznego dla właścicieli sklepów Cash & Carry pod kątem jak najskuteczniejszego używania posiadanych urządzeń. Zalicza się do nich całodobowe wsparcie techniczne przez 7 dni w tygodniu, programy konserwacji zapobiegawczej, usługi zdalnego monitoringu, usługi z zakresu zarządzania energią, usługi dotyczące zachowania zgodności z przepisami, usprawnienia i pakiety modernizacji — wszystko to w celu zmniejszenia kosztów, zwiększenia oszczędności energii i wydajności pracy urządzeń przez cały okres ich eksploatacji.

W kwestii wydajności i stylu nikt nie ma większej oferty na rynku.

W przypadku supermarketów i hipermarketów kluczem jest różnorodność. W grę wchodzi szeroki zakres produktów żywnościowych, które muszą być codziennie dostępne dla klientów. W konsekwencji różnorodność jest jednakowo ważna w kwestii urządzeń chłodniczych. W tym miejscu pojawi się firma Carrier Chłodnictwo.

Wiemy, z jakimi wyzwaniami wiąże się chłodzenie w hipermarketach i supermarketach, a dysponujemy doświadczeniem i rozwiązaniami, aby sprostać każdemu z nich. Mamy świadomość, że w zależności od kraju i flagi sklepy różnią się między sobą. Rozumiemy również, dlaczego jest istotne, aby każdy sklep miał indywidualny charakter. Ale wiemy też, że w ostateczności wszystko skupi się na kwestii zasadniczej — kontrolowaniu kosztów eksploatacji, zmniejszeniu strat żywności i, rzecz jasna, zwiększeniu sprzedaży.

Firma Carrier, mając to wszystko na uwadze, projektuje i wdraża rozwiązania pod klucz lub dostosowane do okoliczności, które pomagają w utrzymaniu odpowiedniego chłodzenia i atrakcyjnej prezentacji produktów żywnościowych w supermarketach i hipermarketach. Nasza oferta zawiera jedną największych w tej branży ilości produktów, w tym produktów wspomagających ultraświeżość, obejmując każdy element i obszar sklepu w celu spełnienia wszystkich oczekiwań naszych klientów prowadzących supermarkety i hipermarkety.

Co więc mamy dokładnie na myśli, gdy mówimy o naszej ofercie produktów? Odpowiedź jest prosta: wszystko, co tylko potrzebujesz. Nasza rodzina mebli chłodniczych Carucco® liczy setki rodzajów lad chłodniczych przeznaczonych do skutecznej i atrakcyjnej sprzedaży. Nasze regały chłodnicze, w tym nowy regał multideck cabinets, including the new MonaxEco® i nasz pierwszy na liście sprzedaży regał Monaxis®, wnosi do sklepu styl, atrakcyjność i wydajność. Z kolei nasze meble chłodnicze z serii Evolution 6 pozwalają maksymalnie zwiększyć wydajność, świeżość żywności i wygląd produktów przy optymalnym zagospodarowaniu przestrzeni sklepowej.

Jest to tylko zarys rozwiązań pod klucz firmy Carrier, które zaprojektowano z myślą o każdym rynku w kwestii chłodzenia i mrożenia.

Firma Carrier oferuje również rozwiązania dla właścicieli supermarketów i hipermarketów, które dotyczą użytkowania czynników chłodniczych. Oferujemy rozwiązania, które zawierają standardowe fluorowęglowodory, HybridCO2OL® czyli substancję stanowiącą mieszaninę fluorowęglowodorów i CO2 oraz CO2OLtec® — produkt powstały w całości na bazie naszej kompletnej technologii dwutlenku węgla.

CO2OLtec® pomógł setkom naszych klientów z całej Europy w obniżeniu śladu węglowego i zmniejszeniu kosztów zużycia energii. Ponadto rozwiązania ze zintegrowanym zespołem CO2OLtec® firmy Carrier, które w jednym systemie łączą ogrzewanie pomieszczeń, chłodzenie i mrożenie, mogą zapewnić nawet większą produktywność poprzez obniżenie zarówno rocznych kosztów zużycia energii, jak i całkowitych kosztów własnych. Towarzyszy temu zmniejszenie o połowę śladu węglowego dzięki całkowitemu wyeliminowaniu użycia paliwa kopalnego do ogrzewania.

Firma Carrier oprócz produktów i rozwiązań oferuje również wybór usług i wsparcia technicznego dla właścicieli supermarketów i hipermarketów pod kątem jak najskuteczniejszego używania posiadanych urządzeń. Zalicza się do nich całodobowe wsparcie techniczne przez 7 dni w tygodniu, programy konserwacji zapobiegawczej, usługi zdalnego monitoringu, usługi z zakresu zarządzania energią, usługi dotyczące zachowania zgodności z przepisami, usprawnienia i pakiety modernizacji — wszystko to w celu zmniejszenia kosztów, zwiększenia oszczędności energii i wydajności pracy urządzeń przez cały okres ich eksploatacji.

Poprzez rozwiązania zaprojektowane do wspomagania wysokiego obrotu firma Carrier wnosi nową wartość do sprzedaży opierającej się na wartości.

Wydajność. Oszczędność. Styl. Pomimo że sklepy dyskontowe są znane z cięcia cen, nie mogą sobie one pozwolić na oszczędność w przypadku urządzeń chłodniczych. Właściciele sklepów dyskontowych potrzebują produktów, które zapewniają maksymalną wydajność energetyczną i przyczyniają się do skuteczniejszej sprzedaży — firma Carrier oferuje dokładnie takie urządzenia.

Prawdę mówiąc, w naszej ofercie znajdują się meble chłodnicze, które zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby właścicieli sklepów dyskontowych. Na przykład model Carrier Maress® to wyrafinowany regał chłodniczy, który zapewnia wyższą temperaturę parowania, optymalizowane sterowanie przepływem powietrza, energooszczędne oświetlenie (opcjonalne oświetlenie LED), wentylatory EC, balast elektroniczny i opcjonalną, automatyczną roletę nocną. Połączenie tych cech zapewnia zmniejszenie zapotrzebowania na chłodzenie o 17% i obniżenie zużycia energii nawet o 21%.

Model Maress® jest tylko jednym z produktów naszej serii mebli chłodniczych Carrier Evolution 6 — rozwiązań nowej generacji umożliwiających skuteczniejsze zarządzanie energią, zapewniających bezpieczeństwo i świeżość produktów żywnościowych, polepszających prezentację produktów i gwarantujących optymalne zagospodarowanie miejsca w sklepie.

Firma Carrier oprócz produktów nakierowanych na większą wydajność energetyczną i skuteczniejszą sprzedaż oferuje również przyjazne dla środowiska rozwiązania chłodnicze do sklepów dyskontowych. Nasze systemy CO2OLtec® , w których stosuje się naturalny czynnik chłodniczy na bazie dwutlenku węgla, pomogły klientom w obniżeniu śladu węglowego i wskaźnika GWP przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów zużycia energii. Ponadto nasze rozwiązania ze zintegrowanym zespołem CO2OLtec® , które w jednym systemie łączą ogrzewanie pomieszczeń, chłodzenie i mrożenie, mogą zapewnić znaczący wzrost produktywności obejmujący cały sklep.

Firma Carrier oferuje również wybór usług i wsparcia technicznego dla właścicieli sklepów dyskontowych pod kątem jak najskuteczniejszego używania posiadanych urządzeń. Zalicza się do nich całodobowe wsparcie techniczne przez 7 dni w tygodniu, programy konserwacji zapobiegawczej, usługi zdalnego monitoringu, usługi z zakresu zarządzania energią, usługi dotyczące zachowania zgodności z przepisami, usprawnienia i pakiety modernizacji.

Dzięki temu kompleksowemu połączeniu urządzeń i usług nie upłynie dużo czasu od momentu rozpoczęcia współpracy handlowej z firmą Carrier, do czasu gdy będzie można zaobserwować zmniejszenie kosztów eksploatacji poprzez oszczędność energii oraz zwiększenie obrotów dzięki atrakcyjnej i efektywnej prezentacji produktów.

Dla nas nawet małe sklepy są dużym zadaniem.

Każdego dnia w całej Europie ludzie odwiedzają małe, lokalne sklepy ze względu na wygodę. Dla właścicieli sklepów o tym formacie instalacja i utrzymanie odpowiednich urządzeń chłodniczych jest sprawą kluczową. Rozmiar, miejsce i typ budynku — wszystko to nakłada limity na rodzaj dostępnych urządzeń zarówno w kwestii miejsca, jak i emitowanego hałasu, wydzielanego ciepła, estetyki czy innych ograniczeń.

W firmie Carrier panuje przekonanie, że umiejscowienie i rozmiar sklepu nie powinny ograniczać jego perspektyw rozwoju. Firma Carrier rozumie, jakie wyjątkowe wyzwania stoją za małymi sklepami oraz sklepami spożywczymi, dlatego oferuje specjalną serię wąskich mebli chłodniczych do zastosowania jako chłodziarki lub zamrażarki, które idealnie wkomponują się w całość pod względem rozmiarów i wyglądu. Ta seria mebli chłodniczych obejmuje modele Mendos® XU, MenEco® XU , Optimer® L & LG oraz Optimer® L i LG.

refrigerated-multideck-e6-mendos-A

Dla wszystkich zastosowań w małych sklepach istnieją meble z agregatem zewnętrznym, meble z wbudowanym agregatem chłodniczym lub modele stanowiące ich kombinację. Nasza bogata oferta mebli chłodniczych z wbudowanym agregatem chłodniczym jest szczególnie cenna w przypadku promowania sprzedaży spontanicznej napojów, lodów i produktów objętych specjalnymi promocjami.

Firma Carrier oferuje również specjalne agregaty sprężarkowe CO2 przeznaczone do sklepów o małych formatach. Ponieważ stale towarzyszą nam idee nowatorstwa i pionierskich działań, planujemy sukcesywnie poszerzać naszą ofertę kierowaną do małych sklepów i sklepów spożywczych.

refrigerated-multideck-optimer.l-A

Jakie korzyści zatem mogą uzyskać właściciele małych sklepów i sklepów spożywczych, stosując rozwiązania firmy Carrier? Przede wszystkim nasze rozwiązania zostały zaprojektowane z myślą o wydajności, pomagając klientom w obniżeniu rocznych kosztów eksploatacji poprzez oszczędność energii. Oprócz tego używanie CO2 i propanu jako czynników chłodniczych w naszych produktach zmniejsza szkodliwy wpływ urządzenia na środowisko i przygotowuje ich użytkowników do zgodności z planowanymi przepisami Unii Europejskiej.

W kwestii zachowania zgodności z przepisami i oszczędzania energii firma Carrier oferuje szereg usług i wsparcia technicznego, które stanowią pomoc dla właścicieli małych sklepów i sklepów spożywczych w osiągnięciu obydwu tych rzeczy przy równoczesnym zachowaniu optymalnej produktywności przez cały okres eksploatacji urządzenia. Zalicza się do nich całodobowe wsparcie techniczne przez 7 dni w tygodniu, programy konserwacji zapobiegawczej, usługi zdalnego monitoringu, usługi z zakresu zarządzania energią, usługi dotyczące zachowania zgodności z przepisami, usprawnienia i pakiety modernizacji.

refrigerated-multideck-optimer.l-A

W istocie wszystko sprowadza się do kwestii sprzedaży. Rozwiązania firmy Carrier pomagają w uzyskaniu jednorodności, możliwości adaptacji i stylu w wystroju małych sklepów przy jak najskuteczniejszej organizacji ograniczonego miejsca w tych sklepach. Mówiąc krótko, dostarczamy rozwiązania, które upraszczają kwestie chłodzenia produktów w małych sklepach, tak aby ich właściciele mogli w zamian skupić się na skuteczniejszej sprzedaży. Jak się zatem nad tym zastanowić, nie istnieje nic, co bardziej uosabiałoby wygodę.

Zapewniamy wydajne i nowatorskie rozwiązania, które pozwolą zachować stan produktów od ich zbioru po konsumpcję.

Firma Carrier jako ekspert w dziedzinie technologii chłodzenia odgrywa istotną rolę w niemal każdym aspekcie współczesnych łańcuchów dostaw chłodzonych produktów. Dotyczy to również centrów dystrybucyjnych, których ogromne rozmiary przedstawiają jednakowo duże i wyjątkowe wyzwania. Chociaż zapotrzebowanie techniczne umieszcza centra dystrybucyjne poza zakresem chłodzenia komercyjnego i w obrębie chłodzenia przemysłowego, firma Carrier dysponuje odpowiednimi rozwiązaniami — niezależnie od rozmiarów ich zastosowania.

Centra dystrybucyjne mogą liczyć tysiące metrów kwadratowych zamkniętej powierzchni, a to oznacza dziesiątki tysięcy metrów sześciennych pojemności magazynowej. W celu utrzymania różnych rodzajów produktów w świeżości konieczne jest ustanowienie obszarów o różnych poziomach temperatur: od, chłodni, roboczych obszarów chlodzonych i mroźni po pomieszczenia biurowe i obszary magazynowego ogólnego użytku. Firma Carrier oferuje przemyślane i wydajne rozwiązania, które zapewniają chłodzenie dużych ilości produktów oraz umożliwiają kontrolowanie poziomu temperatury na wszystkich obszarach — wszystko przy zachowaniu kontroli nad kosztami zużycia energii.

Jak to robimy?

Odpowiedzią jest system CO2OLtec®. Systemy chłodnicze MaxiCO2OL® i MiniCO2OL® firmy Carrier ze sprawdzoną technologią CO2OLtec® zastosowania dwutlenku węgla (CO2) jako czynnika chłodniczego zapewniają zrównoważoną skuteczność działania w obrębie różnych wydajności chłodniczych, zapewniając również mniej więcej dziesięcioprocentową oszczędność energii w porównaniu z tradycyjnymi systemami chłodniczymi na bazie fluorowęglowodorów (HFC) w umiarkowanym i i chłodnym klimacie.

Możliwości dotyczące oszczędności i wydajności wykraczają ponadto poza chłodzenie i mrożenie. Dzięki naszym modułowym urządzeniom grzewczym CO2OLheat® ciepło odprowadzane w procesie chłodzenia zostaje zebrane i powtórnie użyte do ogrzewania pomieszczeń lub podgrzewania gorącej wody w dowolnej części budynku.

Zastosowanie naturalnego czynnika chłodniczego CO2 stwarza niezliczone możliwości we współczesnych centrach dystrybucyjnych. CO2 jest substancją niepowodującą zubożenia warstwy ozonowej, której współczynnik efektu cieplarnianego (GWP) wynosi zaledwie jeden, a współczynnik potencjału niszczenia warstwy ozonowej (ODP) wynosi zero. Ponadto nie podlega przepisom dotyczącym gazów fluorowanych. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń stosowanych w centrach dystrybucyjnych, ponieważ systemy tego rodzaju mają duże rozmiary, a w związku z tym wymagają znaczących nakładów inwestycyjnych. Brak konieczności przejmowania się zmianami w przepisach dotyczących gazów fluorowanych połączony ze sprawdzoną niezawodnością systemów firmy Carrier oznacza, że klienci mogą spać spokojnie, wiedząc, że są w posiadaniu długoterminowego rozwiązania, które nie będzie wymagać kosztownych modernizacji czy modyfikacji.

Stosowanie CO2 jako czynnika chłodniczego stwarza szereg korzyści, szczególnie w porównaniu z amoniakiem, którego używa się tradycyjnie w systemach chłodniczych centrów dystrybucyjnych. Stosowanie CO2 jako czynnika chłodniczego klasy bezpieczeństwa A1 (DIN EN 378-1) oznacza, że system chłodniczy wymaga rzadszych regulacji w porównaniu z systemami pracującymi przy użyciu amoniaku. Pozwala również na zastosowanie standardowych rur miedzianych.

Właściciele centrów dystrybucyjnych, którzy rozpoczynają współpracę partnerską z firmą Carrier, dostają coś więcej niż tylko skuteczne i oszczędne rozwiązania pod klucz. Bierzemy udział w każdym etapie używania produktu: od konstrukcji i instalacji po prace serwisowe i konserwację. W ramach tego prowadzimy całodobowy, zdalny monitoring przez 7 dni w tygodniu, dbając o zabezpieczenie towarów i optymalną wydajność systemu naszego klienta. Kwestia zasadnicza — centra dystrybucyjne o dużej wydajności chłodzenia nie muszą ponosić z tego powodu dużych kosztów zużycia energii. Skontaktuj się z nami już dzisiaj, aby dowiedzieć się, dlaczego klienci z całej Europy korzystają z pomocy ekspertów przy tworzeniu projektów dotyczących centrów dystrybucyjnych.

POLEPSZ WYDAJNOŚĆ W DOWOLNYM MIEJSCU I CZASIE.
ZMNIEJSZ ŚLAD WĘGLOWY I ZUŻYCIE ENERGII. W SPOSÓB NATURALNY.
WIDOCZNOŚĆ OZNACZA SKUTECZNOŚĆ.
MODELE FLEXI GDY BRAKUJE MIEJSCA.
EKOROZWÓJ I OSZCZĘDNOŚCI — TO WŁAŚNIE MA SENS.