O nas

Dzięki wynalazkowi Willisa Carriera w 1902 r., jakim była nowoczesna klimatyzacja, obecnie firma Carrier jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań grzewczych i chłodniczych. Tworzymy innowacyjne produkty i usługi, które przyczyniają się do polepszenia komfortu i wydajności na całym świecie.

Wynalazek, który zmienił świat

W 1902 r. Willis Carrier rozwiązał jeden z najbardziej palących problemów ludzkości, stwarzając możliwość kontrolowania warunków w pomieszczeniach wewnętrznych za pomocą nowoczesnej klimatyzacji. Dzięki jego wynalazkowi wiele branż może wspierać globalną wydajność, dbałość o zdrowie i komfort osobisty.

Dzisiaj produkty firmy Carrier można znaleźć na całym świecie, pojawiają się w niemal każdym aspekcie codziennego życia. Niezależnie od klimatu, jesteśmy w stanie zapewnić wygodne i korzystne warunki. Dbamy o stan światowych zasobów żywności, umożliwiając zachowanie jakości i świeżości jedzenia oraz napojów. Przyczyniamy się do polepszenia stanu zdrowia i samopoczucia, stwarzając możliwości transportu i dostawcy kluczowych zasobów medycznych przy zachowaniu wymaganych warunków. Zapewniamy rozwiązania, usługi i bazę wiedzy do propagowania budownictwa ekologicznego.

Jest to zaledwie zarys metod, dzięki którym firma Carrier sprawia, że świat staje się miejscem lepszym do życia, pracy i zabawy.

Naturalny przywódca

Firma Carrier od samego początku wykazywała talenty przywódcze. Wzięło się to nie tylko z faktu stworzenia całkowicie nowego, innowacyjnego produktu, ale również przez konsekwencje tego działania, czyli ustanowienie standardów odpowiedzialności za środowisko. Od 1994 r. stoimy na czele firm, które wycofują z użycia czynniki chłodnicze szkodliwe dla warstwy ozonowej, wdrażając równocześnie wiele z najwydajniejszych na świecie systemów grzewczych i chłodzących oraz klimatyzacji.

Głównym założeniem przyświecającym naszej działalności biznesowej jest ochrona środowiska naturalnego i ograniczenie zużycia ograniczonych zasobów na ziemi. Wiemy, jakie znaczenie ma zachowanie odpowiedzialnej równowagi między komfortem życia dzisiejszego dnia a światem, w którym będziemy żyć jutro.

Spełnianie potrzeb klientów

Firma Carrier dostarcza na cały świat rozwiązania przeznaczone do szerokiego zakresu zastosowań związanych z ogrzewaniem, klimatyzacją, chłodzeniem itd.

  • Komfort domowy — miliony ludzi zawierzyło przedsiębiorczości i doświadczeniu firmy Carrier, wybierając wydajne rozwiązania do ogrzewania i chłodzenia w warunkach domowych.
  • Rozwiązania do budynków — poprzez ustanawianie standardów wydajności, oszczędności energii i zrównoważonego rozwoju firma Carrier oferuje rozwiązania z zakresu klimatyzacji, systemów kontroli budynków oraz usług energetycznych przewidzianych na cały okres użytkowania budynku.
  • Chłodzenie podczas transportu — urządzenia chłodzące podczas transportu, rozwiązania do monitorowania szeregowego chłodzenia i części zamienne firmy Carrier zapewniają bezpieczny i niezawodny transport żywności i napojów, zasobów medycznych oraz innych nietrwałych materiałów dla osób i przedsiębiorstw na całym świecie.
  • Chłodzenie do celów komercyjnych — nasze rozwiązania chłodnicze, stworzone na potrzeby przemysłu spożywczego oraz handlu produktami żywnościowymi, powstały na bazie technologii kolejnej generacji w celu zachowania świeżości, zapewnienia bezpieczeństwa i polepszenia wyglądu produktów żywnościowych i napojów sprzedawanych na całym świecie.


Natural Leadership and Sustainability at UTC