Historia firmy Carrier

loading icon

Specjaliści od pogody dla świata

Firma Carrier od 1902 r. kultywuje tradycję wprowadzania sprawdzonych wynalazków w produkcji urządzeń grzewczych, chłodzących i klimatyzacji, wpływając na polepszenie komfortu i oszczędności energii na świecie.

1876-1902 

Wynalazek, który zmienił świat

Slide Rule
Slide Rule

1881

Inowacja

Suwak logarytmiczny

Suwak logarytmiczny, przyrząd do prowadzenia obliczeń, został opatentowany w 1881 r. Pomógł on Willisowi Carrierowi w wynalezieniu nowoczesnej klimatyzacji. Read More

Suwak logarytmiczny Willisa Carriera, przyrząd do prowadzenia obliczeń, został opatentowany w 1881 r. i wyprodukowany przez firmę Kueffel & Esser. Pośrodku suwaka logarytmicznego znajduje się tuba lub suwak z naniesioną serią skal. Dokładne ustawienie skali zapewnia precyzję współczesnych kalkulatorów. Carrier używał tego przyrządu do obliczenia kontroli nad punktem rosy. Był to przełom, który stanowił podstawę pod wynalezienie nowoczesnej klimatyzacji.

Starting the Engine
Starting the Engine

1902

Inowacja

Uruchomienie silnika

Carrier uruchamia silnik, który będzie napędzać pierwszy, nowoczesny układ klimatyzacji Read More

Willis Carrier włącza silnik, który będzie napędzać pierwszy w świecie, nowoczesny układ klimatyzacji, zamontowany w 1902 r. w zakładach drukarskich Sackett & Wilhelms znajdujących się w Brooklynie, Nowy Jork. Jest to wizja artystyczna, która pojawiła się w sierpniowym numerze magazynu Steelways w 1954 r. Zauważono w nim, że dzięki Carrierowi klimatyzacja rozprzestrzeniła się po przemyśle jak chłodna bryza.

Carrier’s Beginnings
Carrier’s Beginnings

1902

Przywództwo

Początki firmy carrier

Willis Carrier przed założeniem firmy Carrier pracował jako inżynier w firmie Buffalo Forge Company. Read More

Portret grupowy inżynierów pracujących w firmie Buffalo Forge Company. Wśród nich Willis Carrier (dolny rząd, trzeci od prawej) i jego przyszły partner biznesowy, J. Irvine Lyle (środkowy rząd, szósty od lewej). Carrier, Lyle i pięciu współpracujących z nimi inżynierów zapoczątkowało niezależne istnienie firmy Carrier Engineering Corporation w 1915 r.

Dr. Carrier, “The Chief”
Dr. Carrier, “The Chief”

1902

Przywództwo

Dr Carrier, „Szef”

Willis Carrier wynalazł nowoczesną klimatyzację w lipcu 1902 r. Read More

Stworzenie nowoczesnej klimatyzacji w lipcu 1902 r. było zaledwie początkiem dla Willisa Carriera. Jego wkład w zwiększenie wydajności przemysłu i polepszenia warunków życia w ciągu kolejnych 50 lat był tak znaczący, że zaczęto go nazywać „ojcem klimatyzacji”.

1903-1914 

Rozpowszechnienie klimatyzacji carrier w Ameryce

The First Central System
The First Central System

1906

Udoskonalenie

Pierwszy układ centralny

Firma Buffalo Forge Company rozpoczyna sprzedaż „aparatu do przetwarzania powietrza” Carriera. Read More

Firma Buffalo Forge Company sprzedaje „aparat do przetwarzania powietrza” Carriera firmie Chronicle Cotton Mills w Belmont, Północna Karolina, który zostaje włączony w układ wentylacji nagrzewnicy wentylatorowej młyna. Było to pierwsze zastosowanie przemysłowe układu zwiększania wilgotności w postaci „jednostki centralnej”.

Textile Plants Adopt A/C
Textile Plants Adopt A/C

1906

Udoskonalenie

Klimatyzacja zaadoptowana przez zakłady tekstylne

Przemysł tekstylny był jednym z pierwszych, które zaadoptowały klimatyzację. Read More

Przemysł tekstylny był pośród pierwszych, najbardziej entuzjastycznie nastawionych do idei zaadoptowania klimatyzacji. Tutaj kupujący w New England Cotton pracują w czystych i korzystnych warunkach.

The Magna Carta
The Magna Carta

1911

Inowacja

Wielka karta

Willis Carrier prezentuje formuły rachunku psychometrycznego. Read More

Formuły rachunku psychometrycznego Willisa Carriera wniosły naukę do procesu projektowania klimatyzacji, który wcześniej często opierał się na metodzie prób i błędów. Dzięki temu firma Carrier zyskała znaczenie na rynku międzynarodowym. Ten wykres był poddawany regularnej aktualizacji i powielaniu, służąc jako podstawowe narzędzie całym pokoleniom inżynierów. Pozostaje on do dzisiaj podstawą projektów klimatyzacji.

Carrier Around the World
Carrier Around the World

1914

Zaangażowanie

Carrier na całym świecie

Instalacje klimatyzacyjne firmy Carrier rozprzestrzeniły się na całym świecie Read More

Niemal od początku klimatyzacja stała się fenomenem na skalę świata dzięki ważnym instalacjom urządzeń zaprojektowanych przez Willisa Carriera znajdującym się w Ameryce Północnej, Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Środkowej i Południowej.

Home Comfort Begins
Home Comfort Begins

1914

Udoskonalenie

Komfort trafia do domów

Wprowadzono pierwsze modele klimatyzacji przeznaczonej do zastosowań mieszkaniowych.  Read More

Firma Carrier pierwszą instalację tego rodzaju umieściła w rezydencji Charlesa Gatesa znajdującej się w Minneapolis, Minnesota.

1915-1921 

Produkowanie pogody

Carrier Engineering Corporation
Carrier Engineering Corporation

1915

Zaangażowanie

Carrier Engineering Corporation

Willis Carrier razem z sześcioma innymi młodymi inżynierami zakłada firmę Carrier Engineering Corporation. Read More

W firmie Carrier Engineering Corporation byli utalentowani inżynierowie i świetlane idee, nie było jednak wiele kapitału. Promowanie działalności biznesowej i planowana sprzedaż były najważniejszymi działaniami prowadzonymi przez firmę w pierwszych kilku miesiącach jej istnienia.

Contributing to the War Effort
Contributing to the War Effort

1915

Udoskonalenie

Historia od 1915 do 1921. Część 2

Klimatyzatory firmy Carrier odgrywały istotną rolę w przemyśle w okresie I wojny światowej.  Read More

Instalacja nowoczesnej klimatyzacji firmy Carrier znajdująca się w International Arms and Fuse Company w New Jersey była przykładem wyrafinowanego produktu stworzonego przez firmę podczas I wojny światowej. Radykalnie polepszyła ona warunki pracy robotników.

A Woman Engineer
A Woman Engineer

1917

Przywództwo

Kobieta inżynierem

Carrier była pierwszą firmą w Ameryce, w której zatrudniono kobietę na stanowisku inżyniera klimatyzacji. Read More

Firma Carrier zatrudniła Margaret Ingels jako pierwszą w Ameryce kobietę pełniącą funkcję inżyniera klimatyzacji dokładnie w czasie, gdy w prawodawstwie amerykańskim debatowano nad kwestią przyznania kobietom prawa wyborczego. Zgodnie z pionierskim duchem firmy Carrier, była ona tematem kilku artykułów w krajowych magazynach i wzięła udział w konferencji na temat budowania i posiadania domów, zorganizowanej przez prezydenta Herberta Hoovera pod koniec lat 20. Ingels napisała również biografię Willisa Carriera, którą opublikowano w 1952 r.

Newark Research Lab
Newark Research Lab

1918

Przywództwo

Laboratorium badawcze w newark

Spojrzenie od wewnątrz na pierwsze laboratoria badawcze firmy Carrier ulokowane w Newark, New Jersey. Read More

To kultowe zdjęcie współzałożyciela firmy Carrier, Alfreda E. „Neda” Stacey, przedstawia go siedzącego w laboratorium badawczym firmy znajdującym się w Newark, New Jersey, krótko po jego założeniu w 1918 r.

A Mechanical Weather Man
A Mechanical Weather Man

1919

Inowacja

Mechanical weather man

Mechanical Weather Man jest autorem książki o dobrodziejstwach używania klimatyzacji. Read More

Książka autorstwa Mechanical Weather Man (przy współudziale prezesa firmy Carrier, J. Irvina Lyle'a) powstała w 1919 r., zawierając listę korzyści, jakie może nieść zastosowanie nowoczesnej klimatyzacji w różnych gałęziach przemysłu.

1922-1929 

Poza fabryką

Centrifugal Chilling Takes Off
Centrifugal Chilling Takes Off

1922

Inowacja

Początek chłodzenia odśrodkowego

Firma Carrier prezentuje pierwszy odśrodkowy agregat chłodniczy w 1922 r. Read More

W 1922 r. firma Carrier zaprezentowała pierwszy odśrodkowy agregat chłodniczy, który otworzył drzwi do stworzenia komfortowego systemu klimatyzacji na dużą skalę.

On the Way to 2,000
On the Way to 2,000

1922

Przywództwo

W drodze do 2000

Kontrola pierwszego odśrodkowego agregatu chłodniczego firmy Carrier w Syrakuzach, Nowy Jork Read More

W tym samym dniu w 1950 r., w którym firma Carrier wyprodukowała dwutysięczną jednostkę odśrodkowego agregatu chłodniczego, Willis Carrier, już jako emerytowany prezes firmy, odwiedził firmę Onondaga Pottery Company znajdującą się w Syrakuzach, Nowy Jork, aby dokonać przeglądu pierwszego odśrodkowego agregatu chłodniczego stworzonego w 1922 r. Urządzenie okazało się być w doskonałym stanie. To zdjęcie jest uważane za jedno z ostatnich fotografii Carriera.

Indoor Ice
Indoor Ice

1925

Inowacja

Lód w pomieszczeniu

Madison Square Garden stosuje wirówkowe agregaty chłodnicze firmy Carrier zarówno do chłodzenia gości, jak i do produkcji lodu. Read More

„Nowy” Madison Square Garden został otwarty w Nowym Jorku w 1925 r. Użyto w nim odśrodkowych agregatów chłodniczych firmy Carrier do chłodzenia gości oraz do stworzenia lodowiska nadającego się idealnie do meczy profesjonalnego hokeja.

Taking Comfort Skyward
Taking Comfort Skyward

1926

Inowacja

Wnosząc komfort ku niebu

Firma Carrier tworzy pierwszą wielopoziomową instalację klimatyzacyjną na potrzeby biura we Fresno, Kalifornia Read More

Dzięki odśrodkowym agregatom chłodniczym firmy Carrier znajdującym się w piwnicy oraz klimatyzatorom umieszczonym na dachu budynek T.W. Patterson Building w mieście Fresno, Kalifornia, dysponował chłodzeniem dla pracowników na piętrach od drugiego do siódmego. Była to pierwsza instalacja wielopoziomowa firmy Carrier.

Central Air Goes Vertical
Central Air Goes Vertical

1928

Udoskonalenie

Centralny ciąg powietrza zamienia się w ciąg pionowy

Firma Carrier bierze udział w budowie drapacza chmur, instalując w nim komfortowe chłodzenie. Read More

W konstrukcję budynku Milam Building znajdującego się w San Antonio, Teksas, włączono centralny system klimatyzacji firmy Carrier. Dzięki temu był to pierwszy drapacz chmur, w którym zainstalowano komfortowe chłodzenie już na etapie jego budowy.

1930-1940 

Specjaliści od pogody dla świata

Movin’ On Up
Movin’ On Up

1930

Udoskonalenie

W górę

Firma Carrier rozpoczyna sprzedaż okiennych urządzeń Weathermaster instalowanych na parapetach. Read More

W marcu 1930 r. firma Carrier odnotowała pierwszą sprzedaż urządzeń Weathermaster instalowanych na parapetach. Nabywcą była firma Superheater Company ze wschodniego Chicago, Indiana, a urządzenia służyły do klimatyzowania drugiego piętra w budynku o dwóch kondygnacjach. W sierpniu California Bank of Los Angeles zamówił 490 urządzeń Weathermaster przeznaczonych do klimatyzowania 15-kondygnacyjnego budynku. Z kolei budynek Sądu Najwyższego USA był również chłodzony przy użyciu 180 urządzeń Weathermaster.

Thailand Comes to Carrier
Thailand Comes to Carrier

1931

Zaangażowanie

Tajlandia przybywa do firmy carrier

Król Syjamu Prajadhipok odwiedza budynek firmy Carrier w Newark. Read More

W sierpniu 1931 r. magazyn Carrier Courier zamieścił zdjęcie Jego Wysokości króla Syjamu Prajadhipoka w towarzystwie Willisa Carriera oraz kilku innych kierowników wyższego szczebla podczas wizyty króla w budynku firmy Carrier w Newark. Od tamtego czasu firma Carrier jest głównym dostawcą klimatyzacji dla mieszkańców i zakładów przemysłowych w Tajlandii.

Carrier Takes to the Seas
Carrier Takes to the Seas

1931

Inowacja

Firma carrier wypływa na morze

Firma Carrier po raz pierwszy wyposażyła statek pasażerski w klimatyzację zapewniającą komfort pasażerom. Read More

W 1931 r. statek M.V. Victoria, 13 400-tonowy włoski statek silnikowy płynący z Włoch do Egiptu, stał się pierwszym statkiem, w którym podczas dziewiczego rejsu zastosowano klimatyzację firmy Carrier.

A Preview of the Future
A Preview of the Future

1937

Zaangażowanie

Zwiastun przyszłości

Firma Carrier umacnia kontakty z japońskimi klientami. Read More

Od momentu, gdy Willis Carrier po raz pierwszy w 1907 r. sprzedał swój klimatyzator zagranicznemu klientowi, jakim była firma Fuji Silk Spinning Company z Jokohamy, nawiązał on wraz ze swoją firmą ścisłą współpracę z japońskimi klientami. Na przedstawionej scenie z 1937 r. Carrier zaprosił członków Japońskiej Izby Handlowej do portu lotniczego Newark na lot samolotem linii United Airlines Mainliner nad obszarem metropolii. Linie United Airlines należały do firmy United Aircraft Corporation, która później przerodziła się w United Technologies Corporation (UTC). UTC stała się jednostką dominującą firmy Carrier w 1979 r.

The Igloo of Tomorrow
The Igloo of Tomorrow

1939

Inowacja

Igloo przyszłości

Klimatyzacja firmy Carrier zajmuje centralne miejsce międzynarodowych targów w 1939 r. Read More

Gdy w 1935 r. powołano w Nowym Jorku komisję targów międzynarodowych, zaadoptowano motto: „Budowanie świata jutra”. Postawiono sobie za zadanie przyciągnięcie firm i technologii, które wspierają „indywidualny rozwój i postęp ludzkości”. Niewielu lepiej pasowało do tej definicji niż firma Carrier Corporation i nowoczesna klimatyzacja. Targi otwarto w 1939 r. Odwiedziło je niemal 1,3 miliona zwiedzających. Ich uwagę przez pierwsze 100 dni przyciągało wyróżniające się „igloo przyszłości firmy Carrier”. Goście przebywający wewnątrz igloo, a także w przyległej sali Hall of Weathermakers mogli zapoznać się z etapami produkcji klimatyzacji, zwiedzić nowoczesny sklep spożywczy wyposażony w urządzenia firmy Carrier, a także obejrzeć wystawę samoczynnych klimatyzatorów firmy Carrier.

1941-1950 

Wyjątkowa obsługa

An Air Conditioned War
An Air Conditioned War

1941

Zaangażowanie

Klimatyzowana wojna

W trakcie II wojny światowej firma Carrier wspomagała działania aliantów na froncie. Read More

Firma Carrier niezmordowanie wspierała żołnierzy alianckich na całym świecie poprzez dostarczanie urządzeń klimatyzacyjnych przeznaczonych dla przemysłu.

Carrier Helps the War Effort
Carrier Helps the War Effort

1942

Udoskonalenie

Wkład firmy carrier w działania wojenne

Klimatyzatory firmy Carrier odgrywały istotną rolę w produkcji wyposażenia wojskowego i uzbrojenia. Read More

W 1942 r. firma Carrier obchodziła 20-lecie wynalezienia odśrodkowego agregatu chłodniczego przez Willisa Carriera. Sławne wydarzenie, jakim było udostępnienie klimatyzacji do użytku ogólnego, podczas II wojny światowej było krytycznym elementem wydajnej produkcji materiałów na potrzeby wojny.

Refrigerators in the Field
Refrigerators in the Field

1944

Zaangażowanie

Chłodziarki w terenie

Żołnierze alianccy na całym świecie mogli cieszyć się zdrową i świeżą żywnością po części dzięki technologii firmy Carrier. Read More

Wkład firmy Carrier w wojnę obejmował urządzenia chłodnicze, które zapewniały bezpieczny transport i przechowywanie nietrwałych produktów żywnościowych, które trafiały do żołnierzy przebywających daleko od domu.

Keeping Transit Cool
Keeping Transit Cool

1946

Inowacja

Utrzymać chłód podczas jazdy

Firma Carrier dostarcza urządzeń do pierwszego w świecie klimatyzowanego autobusu. Read More

San Antonio, Teksas, ogłasza w 1946 r. zakup pierwszego w świecie klimatyzowanego autobusu miejskiego.

Willis Carrier Passes Away
Willis Carrier Passes Away

1950

Przywództwo

Willis Carrier - pożegnanie

7 października 1950 r. Willis Carrier odchodzi podczas podróży do Nowego Jorku Read More

7 października 1950 r. Willis Carrier umiera podczas podróży do Nowego Jorku, krótko przed swoimi 74 urodzinami. Był to koniec bogatego, znaczącego życia, a także koniec pewnej ery zarówno dla przemysłu, jak i dla firmy. Był to także początek kontynuowania dziedzictwa Carriera.

1951-1978 

Wzrost w czasach baby boomers

Air Conditioning Turns 50
Air Conditioning Turns 50

1952

Inowacja

Klimatyzacja ma już 50 lat

Firma Carrier obchodzi 50. rocznicę stworzenia klimatyzacji. Read More

W 50. rocznicę stworzenia klimatyzacji prezes firmy Carrier, Cloud Wampler (z prawej) razem z prezesem firmy P&lE Railroad stoi na dworcu w Pittsburgu, gdzie Willis Carrier uruchomił pierwszy nowoczesny klimatyzator typu natryskowego. W tle widać Pittsburgh’s Gateway Center — w tamtym czasie największa na świecie instalacja urządzeń Carrier Conduit Weathermaster.

Residential Community
Residential Community

1956

Udoskonalenie

Wspólnota mieszkaniowa

Największy kontrakt w historii klimatyzacji mieszkaniowej przypadł firmie Carrier. Read More

W styczniu 1956 r. firma Carrier wygrała największy istniejący przetarg na instalację klimatyzacji razem ze spółką budowlaną Levitt & Sons, Inc. Firma Carrier zainstalowała centralne systemy klimatyzacji Weathermaker w 702 domach typu „Country Clubber” w Levittown, Pensylwania.

Carrier Goes Mobile
Carrier Goes Mobile

1957

Inowacja

Firma Carrier wkracza na drogi

W latach 50. oferta firmy Carrier sięga od dużych agregatów chłodniczych po małe urządzenia do przyczep mieszkaniowych. Read More

Niewiele zdjęć lepiej prezentuje możliwości firmy Carrier niż ta fotografia wykonana w 1957 r., przedstawiająca pokaz Mobile Homes Show w New York Coliseum (w miejscu dzisiejszego Time Warner Center). Hostessa obraca pokrętło małego klimatyzatora Roomette o mocy jednego konia mechanicznego do przyczep mieszkaniowych, podczas gdy z tyłu wirnikowy agregat chłodniczy firmy Carrier zapewnia chłodzenia dla całego obszaru wystawy.

Reimagining Refrigerated Transport
Reimagining Refrigerated Transport

1968

Przywództwo

Przemodelowanie chłodzenia transportowego

Firma Carrier wprowadza pierwsze naścienne urządzenie chłodzące do kontenerów. Read More

W 1968 r. firma Carrier wprowadzila na rynek pierwsze naścienne urządzenie chłodzące do kontenerów. Od tego czasu firma prowadziła pionierskie działania w każdym aspekcie — od wydajnych instalacji wyposażonych w silnik wysokoprężny/elektryczny po wprowadzenie pierwszego kontenera chłodzonego czynnikiem naturalnym w 2010 r.

110 Floors of Cooling
110 Floors of Cooling

1971

Przywództwo

110 pięter chłodzenia

Kontrakt na zainstalowanie klimatyzacji w najwyższym budynku świata przypadł firmie Carrier. Read More

Firma Carrier zawarła główny kontrakt na instalację klimatyzacji w 110-piętrowym budynku Sears Tower w Chicago, który po wybudowaniu stał się najwyższym budynkiem na świecie.

1979-1993 

Poszerzenie globalnego zasięgu

UTC Acquires Carrier
UTC Acquires Carrier

1979

Przywództwo

UTC nabywa firmę carrier

Firma Carrier została zakupiona przez United Technologies. Read More

Zakupienie firmy Carrier przez United Technologies w 1979 r. spowodowało zmiany na globalnym rynku urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacji.

Carrier Goes Digital
Carrier Goes Digital

1980

Zaangażowanie

Firma Carrier wkracza w erę cyfrową

Produkty firmy Carrier odgrywały ważną rolę w opracowaniu technologii, która przyczyniła się do powstania Internetu. Read More

Produkty firmy Carrier dostarczają odpowiedniego chłodzenia serwerom danych na całym świecie, co podkreśla, jak ważną rolę odgrywa firma Carrier w udostępnieniu Internetu ludziom na całym świecie.

Environmental Stewardship
Environmental Stewardship

1990

Zaangażowanie

Zarządzanie w duchu dbałości o środowisko

Firma Carrier przeciera szlaki, oferując produkty, usługi i wiedzę nastawione na ochronę środowiska Read More

Zarządzanie z uwzględnieniem ochrony środowiska w firmie Carrier zawsze obejmowało silny pierwiastek edukacyjny i zaangażowanie w stosowanie bezpiecznych czynników chłodniczych, na długo zanim kwestie te poruszono w prawodawstwie oraz konkurencyjnych firmach.

Preserving a Masterpiece
Preserving a Masterpiece

1993

Udoskonalenie

Utrwalenie arcydzieła

Inżynierowie firmy Carrier stworzyli doskonałe rozwiązanie pomagające w zachowaniu fresków z Kaplicy Sykstyńskiej.  Read More

Trzy dekady mozolnej pracy przyniosły efekty w postaci przywrócenia oryginalnych kolorów arcydziełom Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej, ale naraziły je również na działanie czynników atmosferycznych. Prace konserwatorskie firmy Carrier objęły zastosowanie niezwykle precyzyjnych urządzeń kontrolujących wilgotność powietrza, takich jak przedstawione urządzenie. Umieszczono je na gzymsie na wysokości 10 m nad posadzką, poza zasięgiem wzroku zwiedzających.

Global Sustainability
Global Sustainability

1993

Zaangażowanie

Globalny zrównoważony rozwój

Firma Carrier, dzięki naturalnemu talentowi przywódczemu, zainicjowała proces wycofywania agregatów chłodniczych z czynnikami CFC w Stanach Zjednoczonych. Read More

Firma Carrier zaprzestaje produkcji agregatów chłodniczych z czynnikami CFC na dwa lata przed terminem wyznaczonym w amerykańskiej uchwale Clean Air Act i na 16 lat przed terminem ustalonym dla krajów rozwijających się.

1994-PRESENT 

Naturalny przywódca

A Century of Influence
A Century of Influence

1998

Leadership

A Century of Influence

Carrier celebrates the centennial of modern air conditioning. Read More

In 1998, Willis Carrier is named one of Time magazine’s “100 Most Influential People of the Century.”

Hitting the Century Mark
Hitting the Century Mark

2002

Przywództwo

Minęło sto lat

Firma Carrier obchodzi setną rocznicę stworzenia klimatyzacji. Read More

W trakcie obchodów setnej rocznicy powstania klimatyzacji Geraud Darnis, prezes Carrier Corp., powiedział do widowni zgromadzonej w szkole W. E. Grady High School w Brooklynie, Nowy Jork: „Założenie tej Akademii imienia Willisa H. Carriera jest doskonałym sposobem na uhonorowanie jego przekonania, że wykształcenie i zrozumienie są kluczowe w rozwiązaniu wszystkich problemów”.

Gold Medal Performance
Gold Medal Performance

2008

Zaangażowanie

Złoty medal za wydajność

Nowatorska technologia firmy Carrier zapewniła jej skuteczność godną medalistów w Pekinie w 2008 r. Read More

Stadion Narodowy w Pekinie, rozległy obszar, na którym przeprowadza się międzynarodowe zawody lekkoatletyczne, często określany jako „ptasie gniazdo”, został wyposażony w urządzenia klimatyzacyjne firmy Carrier oraz pierwszy, wyprodukowany w Chinach system HVAC, który uzyskał certyfikat EN 1886 — najbardziej rygorystycznej, międzynarodowej normy HVAC.

Carrier Takes the LEED
Carrier Takes the LEED

2011

Udoskonalenie

Firma Carrier rozpoczyna program leed

Firma Carrier inicjuje powstanie pierwszego w swoim rodzaju zakładu komercyjnego, spełniającego wymogi programu LEED® Gold Certified. Read More

W 2011 r. zakłady komercyjne firmy Carrier w Monterrey stały się pierwszym budynkiem przemysłowym oznaczonym certyfikatem Leadership in Energy and Environmental Design (LEED®) Gold Certified spośród innych zakładów używanych do produkcji urządzeń grzewczych, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) na całym świecie.

To Infinity…and Beyond!
To Infinity…and Beyond!

2011

Inowacja

Ku nieskończoności i dalej!

Firma Carrier wprowadza najwydajniejszy model pompy ciepła ze źródłem powietrznym. Read More

W 2011 r. firma Carrier wprowadziła na rynek pompę ciepła Infinity® wyposażoną w system Greenspeed™, która stała się najwydajniejszą na rynku pompą  ciepła ze źródłem powietrznym.

110 Years and Counting
110 Years and Counting

2011

Przywództwo

110 lat i odliczanie

Firma Carrier świętuje kontynuację swojej tradycji nowatorstwa, gdy nowoczesna klimatyzacja osiąga nowy poziom rozwoju.  Read More

Firma Carrier świętuje 110-lecie wynalezienia nowoczesnej klimatyzacji. Dowiedz się więcej na stronie WillisCarrier.com