Skip to main content

Firma Carrier rozszerza ofertę regałów chłodniczych E6 o modele Monaxis® i MonaxEco® z bardzo niskim frontem

KOLONIA, Niemcy -

Firma Carrier Commercial Refrigeration Europe rozszerza ofertę regałów chłodniczych E6 Monaxis® i MonaxEco® o nowe wersje z bardzo niskim frontem. Fronty o wysokości 220 milimetrów to doskonałe rozwiązanie w przypadku sprzedawców korzystających z klasycznego układu sklepu, których celem jest maksymalizacja dostępnego miejsca przechowywania i ekspozycji, zwiększenie sprzedaży oraz zmniejszenie kosztów w cyklu eksploatacji (w porównaniu z poprzednią wersją — E5). Firma Carrier, światowy lider w produkcji zaawansowanych rozwiązań z zakresu ogrzewania, klimatyzacji i chłodzenia, jest częścią firmy UTC Building & Industrial Systems, która z kolei stanowi jednostkę organizacji United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Nowe regały E6 są dostępne zarówno w wersji otwartej ("Monaxis") jak i z drzwiami przeszklonymi ("MonaxEco") . Wyjątkowo mała wysokość ich frontów została uzyskana dzięki zoptymalizowanym wymiarom podstawy regału, odpowiedniemu projektowi struktury oraz układowi odprowadzania wody. W porównaniu z wersją o niskim froncie o wysokości 295 milimetrów, wersja o bardzo niskim froncie została obniżona o 25%, dzięki czemu obszar ekspozycji osiąga wysokość aż do 1860 milimetrów. Zapewnia to doskonałą widoczność produktów i lepsze możliwości handlowe dzięki zwiększeniu atrakcyjności dla klienta oraz wyższej sprzedaży.

Nowy regał chłodniczy E6 Monaxis®z agregatem zewnętrznym

Nowe regały E6 Monaxis w wersji o bardzo niskim froncie są wyposażone w innowacyjny system ze stabilizacją temperatury oraz podwójną kurtynę powietrzną, dzięki czemu w całej przestrzeni regału jest zapewniona jednakowa temperatura. Regał otwarty, zgodny ze standardem ISO 23953, zapewnia wydajność temperaturową M1, która jest odpowiednia dla większości produktów mięsnych i rybnych, a także nabiału i mniej wrażliwych produktów. Z kolei wersja z drzwiami przeszklonymi pozwala uzyskać temperaturę na poziomie M0, odpowiednią dla wszystkich towarów wymagających przechowywania w warunkach chłodniczych, w tym mięsa mielonego i kiełbas.

Obie wersje regałów zaprojektowano pod kątem zapewnienia sprzedawcom możliwości maksymalizacji dostępnego miejsca przechowywania i ekspozycji przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności chłodzenia dzięki połączeniu najnowszego parownika, wydajnych wentylatorów i inteligentnego układu obiegu powietrza firmy Carrier. Przezroczyste pokrywy wentylatorów skracają czas wyłączenia podczas serwisowania i są umieszczone w dolnej części tylnej ściany dla zapewnienia większego poziomu higieny i ułatwienia konserwacji.

„Naszym celem jest dostarczanie innowacyjnych, wydajnych energetycznie rozwiązań dla sprzedawców”, mówi James Nutting, kierownik ds. marketingu w firmie Carrier Chłodnictwo, Europa. „Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii i metod produkcji oraz materiałów najwyższej jakości firma Carrier dokonała znaczącego postępu w rozwoju regałów chłodniczych o wysokiej wydajności”.

Regał chłodniczy MonaxEco® z agregatem zewnętrznym i drzwiami przeszklonymi

Obok wydajności energetycznej regały chłodnicze E6 Monaxis i MonaxEco z przeszklonymi drzwiami oferują doskonałe możliwości aranżacji wnętrza. Otwory wsporników rozstawione co 25 milimetrów umożliwiają montaż półek w wielu różnych pozycjach. Moduły mebli promocyjnych („główki”) dostępne dla wysp mroźniczych z regałami Monaxis i MonaxEco doskonale sprawdzają się w promocjach handlowych. Przeszklenie w ściankach bocznych w nowych modułach jest o 10% większe niż w tych, których używano w poprzedniej serii modeli E5, co jeszcze bardziej poprawia widoczność produktów. Inne cechy mające na celu ułatwienie konserwacji oraz poprawę komfortu zakupów dla klientów obejmują numerowane półki, szeroką ofertę akcesoriów oraz różne kolory oświetlenia LED służącego do eksponowania produktów.

Nowy regał chłodniczy E6 Monaxis® z agregatem zewnętrznym w układzie wyspy

„Nowe regały chłodnicze E6 Monaxis przybliżają produkty do klientów, zapewniając atrakcyjniejszą prezentację oferty handlowej dzięki maksymalnemu obszarowi ekspozycji”, mówi Patrice Boutillot, kierownik programu mebli generacji E6 w firmie Carrier Commercial Refrigeration Europe.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o regałach chłodniczych Monaxis i MonaxEco, odwiedź witrynę www.carrier-refrigeration.com. Aby poznać zaangażowanie firmy w zagadnienia dotyczące zrównoważonego rozwoju, odwiedź witrynę www.NaturalLeader.com lub obserwuj kanał @CarrierGreen na Twitterze.

Nowy regał chłodniczy E6 Monaxis® z agregatem zewnętrznym w układzie wyspy, bez produktów

O firmie Carrier
Założona przez wynalazcę współczesnej klimatyzacji firma Carrier to światowy lider w produkcji zaawansowanych rozwiązań z zakresu ogrzewania, klimatyzacji i chłodzenia. Specjaliści firmy Carrier dostarczają zrównoważone rozwiązania integrujące efektywne energetycznie produkty, systemy kontroli budynków i usługi energetyczne klientom z branży spożywczej, nieruchomości, handlu i transportu. Firma Carrier stanowi część UTC Building & Industrial Systems, jednostki należącej do United Technologies Corp., międzynarodowego dostawcy urządzeń dla przemysłu kosmonautycznego i budowlanego. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę www.carrier.com lub obserwuj kanał @CarrierGreen na Twitterze.