Solutrans 2015 : Carrier Transicold zdobył Nagrodę za Innowacje dla Zrównoważonego Rozwoju

Rouen, Francja -

carrier-transicold-solutrans-tradeshow-1

Grono jurorów złożone ze specjalistów z sektora transportowego nagrodziło firmę Carrier Transicold za jej „strategię rozwoju chłodnictwa”.

Wyróżnienie to jest przyznawane najcenniejszym innowacjom, które wnoszą największy wkład w postęp techniczny, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój, oraz cechują się wysoką wydajnością, ekonomiką eksploatacji i dużym potencjałem rynkowym. Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Carrier Transicold wspiera przewoźników w obniżaniu emisji gazów cieplarnianych. Przedstawia wizję rozpowszechnienia naturalnych czynników w agregatach do samochodów dostawczych, ciężarowych i naczep, stwarzając w ten sposób podwaliny dla zrównoważonego transportu chłodniczego przyszłości.

1 stycznia 2015 weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 517/2014, dotyczące gazów fluorowanych gazów cieplarnianych (tzw. F-gazów). Obejmuje 28 krajów Unii Europejskiej i dotyczy m.in. urządzeń montowanych w samochodach o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. Wprawdzie nie ma zakazu używania w transporcie wodorofluorowęglowodorów (HFC) jako czynników chłodniczych, ale zaplanowana jest redukcja ich ilości dostępnej w sprzedaży w Europie. Do 2030 r. emisja gazów cieplarnianych związana ze stosowaniem HFC ma zostać zredukowana o 79% w przeliczeniu na tony ekwiwalentu CO2.

carrier-transicold-innovation-award-solutrans-2015 Carrier Transicold został wyróżniony nagrodą za Innowacje dla Zrównoważonego Rozwoju, przyzanwaną przez specjalistów z branży transportowej podczas targów Solutrans w Lyonie.

Jako alternatywę dla powszechnego dotychczas czynnika R-404A, Carrier Transicold proponuje czynnik R-452A. Ma on identyczne właściwości pod względem wydajności, niezawodności, wpływu na zużycie paliwa i obsługi serwisowej, co R-404A, a jednocześnie wykazuje się o 45% niższym współczynnikiem GWP (ang. Global Warming Potential – potencjał tworzenie efektu cieplarnianego).

W ubiegłym roku Carrier Transicold zapowiedział wprowadzenie do obrotu do 2020 r. czynników chłodniczych, które nie wykorzystują HFC. Ma je zastąpić czynnik R-744, czyli dwutlenek węgla, który jest niepalny, nie niszczy warstwy ozonowej, a jego GWP jest równe 1.

Prototyp agregatu naczepowego z naturalnym czynnikiem R-744 został zaprezentowany na stoisku firmy Carrier Transicold w sekcji Innovation Lab podczas tegorocznej wystawy Solutrans w Lyonie. Jest to udoskonalony wariant urządzenia, które zadebiutowało na targach IAA w Hanowerze we wrześniu 2014 r.

Pragnąc podkreślić zaangażowanie firmy Carrier Transicold w budowę zrównoważonego łańcucha chłodniczego, prezes i dyrektor naczelny Carrier Transicold Truck & Trailer EMEA Victor Calvo podpisał na stoisku Kartę Zrównoważonego Rozwoju.

Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.eu. Śledź nas na Twitterze: @CarrierGreen.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 40 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.