Erontrans Reduces Fuel Use with Carrier Transicold Vector™ 1550 Units

PRUSZCZ GDAŃSKI, Poland -

PRUSZCZ GDAŃSKI, Polska, 10 czerwca 2014 r. – Erontrans Logistics Services, wiodący dostawca usług transportowych i logistycznych w Polsce i Europie Zachodniej czerpie korzyści z niskiego zużycia paliwa agregatów Vector 1550. Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze na całym świecie. Dostarcza klientom kompletną gamę agregatów przeznaczonych do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Climate, Controls & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp.


Erontrans działa już od 25 lat. Eksploatuje ponad 450 zestawów, w tym 50 chłodniczych, spełniających wymogi HACCP (ang. Hazard Analysis and Critical Control Point – Analiza Zagorżeń i Krytyczne Punkty Kontroli). Od przeszło 20 lat firma używa agregatów Carrier. Po analizie doświadczeń zdecydowała się zakupić 23 Vectory 1550, wyróżniające się niskim zużyciem paliwa.


„Wyniki spalania, jakie zaobserwowaliśmy w ciągu minionych dwóch lat wskazują, że Vector 1550 jest bardziej ekonomiczny niż porównywalne agregaty o konwencjonalnej budowie,” mówi Waldemar Eron, dyrektor techniczny firmy Erontrans.


Niskie zużycie energii, jakim wyróżnia się Vector 1550 jest osiągnięte dzięki opatentowanej kombinacji hermetycznej sprężarki i ekonomizera, co pozwala wykorzystywać relatywnie mały, 1,5-litrowy silnik wysokoprężny. Dzięki technologii napędu elektrycznego E-Drive™, Vector 1550 spełnia wszystkie kluczowe wymagania chłodnictwa. Jest przyjazny dla środowiska, zapewnia niskie zużycie paliwa i maksymalne bezpieczeństwo łańcucha chłodniczego. Małe zapotrzebowanie na energię wynika z faktu, że Vector 1550 jest w stanie ściśle dostosować swoją wydajność do chwilowych wymagań użytkownika.

Vector 1550 ustanawia nowe standardy w zakresie żywotności i dyspozycyjności. Technologia E-Drive™ pozwoliła wyeliminować wiele elementów, które wymagają opieki serwisowej i występują w tradycyjnych agregatach. W rezultacie ryzyko przestojów zostało zredukowane.

„Napęd elektryczny ma zalety, które przejawiają się obniżeniem kosztów obsługi,” mówi Waldemar Eron. „“Mniej części składowych i połączeń sprawia, że znacząco spada liczba wycieków czynnika, w porównaniu do agregatów napędzanych za pośrednictwem pasków. Carrier Transicold Poland zapewnia zresztą bardzo sprawny i szybki serwis, co w obecnej dobie, gdy wiele dostaw realizowanych jest w systemie „just-in-ime” jest bardzo ważne.”


Waldemar Eron docenia również, że agregaty Vector 1550 pozytywnie wpływają na ochronę środowiska naturalnego. Emisja dwutlenku węgla jest nawet o 35% niższa niż w urządzeniach konwencjonalnych. W skali roku oznacza to o 2,8 t dwutlenku węgla mniej w przeliczeniu na jeden agregat„Troska o środowisko oraz właściwa ochrona ładunków wrażliwych na zmiany temperatury są niezwykle istotne dla naszych klientów z branży spożywczej,” mówi Waldemar Eron. „Używając Vectorów 1550 możemy zagwarantować naszym partnerom bezpieczeństwo łańcucha chłodniczego oraz wspierać ich w zrównoważonym rozwoju.”

Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.eu oraz www.coolbycarrier.com.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 40 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @CarrierGreen.

# # #