Carrier Transicold na IAA: przyszłość transport chłodniczego

Sep 21, 2016

Hanower, Niemcy

Hala 27, stanowisko E15, IAA Hanower, Niemcy, 22 – 29 września 2016

przygotował na swoim stoisku na targach IAA w Hanowerze laboratorium e-Solutions. Zwiedzający będą mogli się na nim zapoznać z wizją transportu chłodniczego włączonego w sieć przesyłania informacji. Carrier Transicold wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Climate, Controls & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

W laboratorium prezentowane będą technologie, których zastosowanie w przyszłych urządzeniach chłodniczych jest rozważane przez firmę Carrier Transicold. Wśród nich jest zaawansowana komunikacja w czasie rzeczywistym, w tym możliwość proaktywnego wysyłania powiadomień do użytkownika. Łączność pozwala monitorować cały łańcuch chłodniczy, od farmera do konsumenta końcowego oraz podejmować skuteczne wysiłki celem ograniczenia oddziaływania transportu na środowisko.

W hali 27 na stoisku firmy Rohr można oglądać prototypową naczepę chłodniczą z agregatem Carrier Transicold wykorzystującym naturalny czynnik chłodniczy. Jest to pierwszy tego typu pojazd, jaki zostanie dostarczony do klienta z kontynentalnej Europy. Po zakończeniu wystawy IAA rozpocznie 3-letnie testy w sieci supermarketów Netto. Naczepa przekazana do użytku przez spółkę Carrier Transicold Germany, zwyciężyła w kategorii „Środowisko” w prestiżowym konkursie Trailer Innovation 2017, którego oficjalne rozstrzygnięcie nastąpi podczas targów.

Pojazd ten zapowiada nową generację agregatów naczepowych Carrier Transicold, która będzie korzystać z dwutlenku węgla (CO2) w roli naturalnego czynnika chłodniczego, pracującego w obiegu zamkniętym. CO2 jest bezpiecznym czynnikiem, który nie niszczy warstwy ozonowej, a jego GWP (Global Warming Potential – potencjał tworzenia efektu cieplarnianego) wynosi 1. Stanowi on punkt odniesienia dla wyliczania wartości GWP dla innych F-gazów.

Ponadto goście targowi będą mogli poznać nową generację urządzeń chłodniczych pozbawionych własnego silnika Diesla, które pojawiły się w gamie Carriera po przejęciu holenderskiej firmy TRS Transportkoeling b.v. Moduł napędowy TRS ECO-DRIVE będzie eksponowany na stoisku firmy Carrier, a także na pojeździe demonstracyjnym, ustawionym na terenie zewnętrznym (N93). Elektro-hydrauliczny moduł jest napędzany poprzez przystawkę odbioru mocy od silnika pojazdu, zgodnego z normą Euro 6. Wyróżnia się ekonomiczną eksploatacją, łatwością obsługi i przyczynia się do obniżenia emisji spalin w porównaniu z agregatem z własnym silnikiem Diesla.

Ponadto Carrier Transicold przedstawi gamę najnowszych parowników do agregatów Supra® i Vector™, które przynoszą użytkownikowi szereg korzyści. Wyróżniają się m.in. łatwością montażu i demontażu, co przyspiesza obsługę i naprawy.

Na stoisku będzie można oglądać wybrane przykłady urządzeń z gamy Supra®, Vector™ i Pulsor™.

Dodatkowe informacje o obecności firmy Carrier Transicold na targach IAA oraz pełniej gamie produktów i usług znajdują się na stronie www.carriertransicold.pl. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 45 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Climate, Control & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.

Carrier Transicold engineless ECO-DRIVE

Carrier Transicold natural refrigerant trailer prototype

Carrier Transicold, Truck/Trailer Media Contact Aline Lucas Wyślij zapytanie