Wydajne i ekologiczne agregaty Carrier Transicold do ciężarówek i naczep na targach IAA

Sep 21, 2016

Hanower, Niemcy

Hala 27, stanowisko E15, IAA Hanower, Niemcy, 22 – 29 września 2016

Carrier Transicold przedstawia podczas targów IAA najnowszą gamę parowników do agregatów Supra® i Vector™. Są one prezentowane obok urządzeń, które obrazują bogactwo i różnorodność oferty Carriera, która obejmuje agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, przyczep i naczep. Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Climate, Controls & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Nowe parowniki wyróżniają się odświeżonym wyglądem i są przystosowane do współpracy z agregatami wielotemperaturowymi. Występują w wersjach o szerokości od 700 do 2200 mm.

Udoskonalone odszranianie oraz lepsze odprowadzanie skroplin eliminują ryzyko ochlapania wodą transportowanego ładunku. Ponadto nowe parowniki można łatwo zamontować zarówno w nadwoziach chłodniczych, jak i naczepach. System szybkiego demontażu pomaga przeprowadzać prace konserwacyjne i naprawcze w całym okresie eksploatacji.

Agregat Supra® z pakietem Low Emissions

Wraz z nowymi parownikami, prezentowany jest najnowszy agregat do ciężarówek Supra, wyposażony w pakiet Low Emissions, ograniczający wpływ urządzenia na środowisko.

Główne elementy pakietu Low Emissions to: silnik Diesla wydzielający o połowę mniej cząstek stałych w porównaniu ze standardowym oraz opcjonalny zestaw wyciszający. Zmniejsza on poziom hałasu, co sprzyja stosowaniu agregatu w rejonach silnie zurbanizowanych oraz podczas nocnych dostaw. Mało tego, Supra występuje w wersji City, która jest zgodna z normą PIEK, zatem emituje hałas nie przekraczający 60 decybeli.

Dodatkowo pakiet Low Emissions zawiera czynnik R-452A, który jest równie wydajny, trwały i łatwy w obsłudze, jak standardowy R-404A, lecz jego GWP (ang. Global Warming Potential – potencjał tworzenie efektu cieplarnianego) jest niższy o 45%.

Nowy czynnik R-452A jest oferowany opcjonalnie zamiast R-404A w całej gamie agregatów Vector, Supra i Pulsor™.

Supra na CNG

Na ekspozycji firmy Carrier Transicold będzie wyświetlany film, który przedstawia zalety prototypowego silnika gazowego. Napędzany sprężonym gazem ziemnym (CNG), wyróżnia się emisją cząstek stałych niższą o 95%, a tlenków azotu o 70%. Jest przy tym znacznie cichszy. Stwarza ponadto pewien potencjał oszczędności, gdyż ceny CNG są na ogół wyraźnie niższe niż oleju napędowego.

Prototypowy silnik przygotowywany przez firmę Carrier Transicold będzie dużym krokiem w stronę wykorzystywania CNG w transporcie chłodniczym. Dysponuje własnym zbiornikiem gazu i zapewnia agregatowi pełną niezależność od innych źródeł napędu.

Agregat naczepowy Vector 1950 MT

Wraz z agregatem Supra będzie prezentowany wielotemperaturowy Vector 1950 MT z czynnikiem R-452A. Przy wydajności chłodniczej 18 875 W, Vector 1950 MT może precyzyjnie utrzymywać zadaną temperaturę i zapewnia bardzo dobre warunki transportu wrażliwych produktów w ruchu dystrybucyjnym, połączonym z częstym otwieraniem drzwi. Umożliwia przewóz różnych artykułów w kilku komorach o odmiennej temperaturze, a wentylacja 5700 m3/h wraz z równomiernym rozprowadzaniem powietrza i bardzo krótkim czasem schładzania doskonale chronią ładunek.

Pulsory dla farmacji

Carrier Transicold wystawia na IAA również agregat Pulsor do samochodów dostawczych – przykład wydajnego urządzenia chłodniczego, doskonale dopasowanego do wymagań transportu farmaceutycznego.

Pulsory wyróżniają się zdolnością osiągania pełnej wydajności chłodniczej już przy niskiej prędkości obrotowej silnika pojazdu, nawet 1000 obr/min. Oznacza to, że zachowują ciągłość łańcucha chłodniczego w każdych warunkach, także podczas dostaw w zatłoczonych centrach miast.

Urządzenie te mogą jednocześnie chłodzić i ogrzewać osobne komory, zapewniając temperatury od -25 do 30oC, przy temperaturze otoczenia od -25 do 50oC. Własności te sprawiają, że sprawdzą się na terenie całej Europy, zimą i latem. Godna uwagi jest również precyzja ustawiania temperatury, z dokładnością do 0,8oC.

Dodatkowe informacje o obecności firmy Carrier Transicold na targach IAA oraz pełniej gamie produktów i usług znajdują się na stronie www.carriertransicold.pl. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 45 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Climate, Control & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.

Carrier Transicold new evaporators

Carrier Transicold Supra low emissions pack

Carrier Transicold Supra new cab command

Carrier Transicold, Truck/Trailer Media Contact Aline Lucas Wyślij zapytanie