Carrier Transicold przedstawia na targach IAA nową generację modułów napędowych ECO-DRIVE

Sep 21, 2016

Hanower, Niemcy

Hala 27, stanowisko E15, IAA Hanower, Niemcy, 22 – 29 września 2016

Carrier Transicold przedstawia podczas wystawy IAA nową generację modułów napędowych ECO-DRIVE, która dołączyła do oferty z chwilą przejęcia w styczniu 2016 r. holenderskiej firmy TRS Transportkoeling b.v. Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Climate, Controls & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Carrier Transicold oferuje obecnie w całej Europie agregaty zasilane elektro-hydraulicznie od silnika pojazdu. Nowoczesne, samochodowe jednostki napędowe, zgodne z normą Euro 6 wyróżniają się bardzo niską emisją spalin. Dostarczając napędu agregatom pozytywnie wpływają na ograniczenie kosztów obsługi i zmniejszenie zużycia paliwa. Technologia firmy TRS jest ponadto wyjątkowo cicha i zgodna z normą PIEK, co oznacza, że wytwarza hałas nie przekraczający 60 decybeli, zatem doskonale nadaje się do nocnych dostaw na terenie miast.

Z nową technologią można zapoznać się na stoisku firmy Carrier Transicold w hali 27, gdzie eksponowany jest moduł TRS ECO-DRIVE GenSet, a także na terenie zewnętrznym na stoisku N93.

„Targi IAA są świetną okazją, aby obecnym i przyszłym klientom zaprezentować zalety technologii TRS, która teraz oferowana jest pod marką Carrier Transcicold i wspierana przez naszą rozbudowaną sieć serwisową,” mówi Victor Calvo, dyrektor zarządzający Carrier Transicold Truck & Trailer, EMEAR.

„Te urządzenia wnoszą nową jakość do gamy naszych produktów i wprost pomagają użytkownikom osiągać cele związane z podnoszeniem wydajności i zrównoważonym rozwojem w ramach łańcucha chłodniczego,” dodał Victor Calvo.

Zamontowany w pojeździe moduł TRS ECO-DRIVE GenSet jest zasilany od silnika pojazdu poprzez przystawkę odbioru mocy. Sercem modułu jest pompa hydrauliczna, która napędza generator, a ten z kolei wytwarza prąd elektryczny dla agregatu Carrier Transicold, który nie musi mieć własnego silnika wysokoprężnego.

Częścią układu hydraulicznego jest system kontrolny, który dba aby generator miał stałe obroty. Dzięki temu zapewnione jest niezmienne zasilanie, również gdy ciężarówka pracuje na biegu jałowym stojąc w korku. Kierowca nie musi chwilowo zwiększać obrotów silnika pojazdu, aby zapewnić agregatowi wystarczającą wydajność chłodniczą.

ECO-DRIVE GenSet jest bardzo cichy i prosty w obsłudze. Może być stosowany we wszystkich niemal typach podwozi samochodów ciężarowych oraz w ciągnikach siodłowych, co znacząco poszerza grono potencjalnych odbiorców.

W chwili przejęcia TRS, Carrier Transicold zyskał dostęp do pełnej gamy urządzeń chłodniczych produkowanych przez tę firmę. Stała się ona uzupełnieniem własnej oferty Carriera. Wśród agregatów TRS wyróżnia się bardzo wydajny, wielotemperaturowy TWIN-COOL przeznaczony do ciężarówek. Moc 18 400 W sprawia, że jest porównywalny z najbardziej wydajnymi agregatami naczepowymi.

Dodatkowe informacje o obecności firmy Carrier Transicold na targach IAA oraz pełniej gamie produktów i usług znajdują się na stronie www.carriertransicold.pl. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 45 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Climate, Control & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.

Carrier Transicold engineless ECO-DRIVE

Carrier Transicold, Truck/Trailer Media Contact Aline Lucas Wyślij zapytanie