TKZ Strzępek oszczędza i zwiększa wydajność z nowym Vectorem 1350

April 2, 2015

Ropczyce, Poland

TKZ Strzępek Boosts Efficiency, Savings with New Carrier Transicold Vector™ 1350 Unit

ROPCZYCE, Poland, marca. 04, 2015 – Firma TKZ Strzępek, która specjalizuje się w transporcie chłodniczym zakupiła od Carrier Transicold Polska sześć Vectorów 1350. Pomagają one obniżyć zużycie paliwa w dalekim transporcie.

Carrier Transicold pomaga ulepszać na całym świecie transport ładunków w kontrolowanej temperaturze, proponując kompletną gamę wyposażenia do pojazdów chłodniczych i kontenerów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial System, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

TKZ Strzępek skupia wysiłek na redukcji kosztów i wzroście wydajności. Swoją flotę wzbogaciła o Vectory 1350 o mocy 12 700 W. Firma posiada 24 pojazdy chłodnicze. Prawie wszystkie wyposażone są w agregaty Carrier Transicold.
„Chcemy być konkurencyjni i potrzebujemy wydajnych i ekonomicznych agregatów”, mówi Grzegorz Strzępek, właściciel firmy. „W obecnej sytuacja rynkowej liczy się każda, najdrobniejsza oszczędność na zużyciu paliwa. Gdy przemnożyć ją przez liczbę pojazdów we flocie urasta ona do znacznej kwoty w skali roku.” Każdy Vector 1350 przynosi oszczędności na zużyciu paliwa rzędu 6-8% miesięcznie w porównaniu z poprzednio stosowanymi agregatami.

Vector 1350 jest agregatem przeznaczonym specjalnie dla dalekiego transportu. Łączy proste, sprawdzone, mechaniczne przekazywanie napędu paskiem z zaletami technologii napędu elektrycznego E-DriveTM znanej z Vectora 1550 o mocy 14 800 W oraz Vectora 1950 o mocy 18 800 W.

tkz pl

„Na decyzję o zakupie Vectorów 1350 wpłynęły pozytywne doświadczenia z eksploatacji Vectorów 1550 w ruchu na krótszych dystansach,” mówi Grzegorz Strzępek.
TKZ Strzępek jest jedną z najstarszych firm transportowych na Podkarpaciu. Zestawy firmy pokonują całą Europę, od Portugalii po Ukrainę. Bardzo często przewożą świeże owoce i warzywa, które należą do wyjątkowo wrażliwych ładunków. Aby sprostać rosnącym wymaganiom zleceniodawców i odbiorców ładunku TKZ Strzępek korzysta z rejestratorów temperatury DataCOLD, oferowanych przez Carriera.
„Vector 1350 jest jeszcze u nas w fazie testów. Sprawdzamy jego możliwości i funkcje na różnych trasach z różnymi ładunkami,” mówi właściciel firmy. „Zaobserwowaliśmy, że agregaty Vector 1350 zapewniają szybkie schładzanie zabudowy i dobrze utrzymują temperaturę podczas transportu.”

Ważną zaletą nowych agregatów jest prosty i przejrzysty panel sterowniczy. „Większość moich kierowców jest przeszkolona z obsługi agregatów, mają duże doświadczenie. Jednak żeby używać wszystkich ustawień agregatu, muszą na początku się z nimi zapoznać,” wyjaśnia Grzegorz Strzępek. „Czytelny panel sterowniczy Vectora 1350 zachęca do regulowania pracy agregatu stosownie do warunków przewozu.”

Agregaty eksploatowane przez TKZ Strzępek są obsługiwane przez autoryzowanego przedstawiciela Carrier Transicold firmę Mors Borek z Dębicy.
„Jest bardzo pomocny, zawsze informuje nas o nowościach w ofercie. Regularnie dokonujemy przeglądów, co utrzymuje flotę w stałej gotowości. To ważne, ponieważ jeździmy 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.”


Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.eu oraz www.coolbycarrier.com.

About Carrier Transicold Carrier Transicold helps improve transport and shipping of temperature-controlled cargoes with a complete line of equipment and services for refrigerated transport and cold chain visibility. For more than 40 years, Carrier Transicold has been an industry leader, providing customers around the world with the most advanced, energy-efficient and environmentally sustainable container refrigeration systems and generator sets, direct-drive and diesel truck units, and trailer refrigeration systems. Carrier Transicold is a part of UTC Building & Industrial Systems, a unit of United Technologies Corp., a leading provider to the aerospace and building systems industries worldwide.

For more information, visit www.transicold.carrier.com, or follow Carrier on Twitter: @CarrierGreen.