Carrier Transicold zaopatruje Tesco w agregaty Vector™

Feb 25, 2015

WARSZAWA, Polska

WARSZAWA, Polska, 25 lutego 2015 r. – Potentat w handlu detalicznym, sieć supermarketów Tesco odebrała 106 multitemperaturowych agregatów Vector 1950 MT firmy Carrier Transicold. Będą użytkowane na terenie całej Polski. Carrier Transicold pomaga ulepszać na całym świecie transport ładunków w kontrolowanej temperaturze, proponując kompletną gamę wyposażenia do pojazdów chłodniczych i kontenerów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial System, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX). 

Tesco polish contract
Polska stanowi dla Tesco największy rynek w Europie Środkowo-Wschodniej. W naszym kraju jest 455 sklepów, które odwiedza ponad 5 milionów klientów tygodniowo. Tesco wybrało trzyosiowe naczepy chłodnicze Krone z agregatami Vector 1950 MT. Podłożem decyzji były pozytywne doświadczenia z eksploatacji agregatów Carrier Transicold w Wielkiej Brytanii. Pracuje tam flota złożona z 1477 naczep i 242 ciężarówek chłodniczych wyposażonych w urządzenia Carrier.
Agregaty Vector 1950 MT osiągają moc chłodniczą 18 800 watów. Są doskonale dopasowane do wymagań Tesco, które jednym pojazdem przewozi jednocześnie mrożonki, towary wymagające lekkiego schłodzenia oraz inne, którym wystarcza temperatura pokojowa. Wszystkie Vectory 1950 MT wykorzystują opatentowaną technologię napędu elektrycznego E-Drive™, dzięki której wyeliminowano typowe przekładnie mechaniczne z paskami, a generator prądu jest napędzany bezpośrednio przez silnik spalinowy.
„Rozwiązanie zaproponowane przez firmę Carrier Transicold w agregatach Vector jest idealnie dopasowane do naszej pracy – urządzenia są wytrzymałe, trwałe i proste w obsłudze,” mówią przedstawiciele Tesco. „Pierwszy Vector 1950 pojawił się w polskiej flocie w 2013 r. i cały czas funkcjonuje znakomicie. Nasi kierowcy szybko opanowali jego obsługę i zakup kolejnych Vectorów był jak najbardziej uzasadniony. Naczepy są w drodze przez siedem dni w tygodniu i dyspozycyjność jest kluczowa. Agregaty Carrier nie zawiodły nas w przeszłości i jesteśmy pewni, że najnowsze urządzenia będą się sprawować równie dobrze.”
Parownik Vectora 1950 MT wykorzystuje wężownicę wykonaną w technologii mikrokanałowej. Dzięki temu ma mniejsze gabaryty, jest lżejszy i bardziej wydajny niż w Vectorze 1850 MT. Nowy agregat zapewnia szybkie schładzanie, możliwość precyzyjnego ustawienia temperatury z dokładnością do +/-0.3°C w każdym z trzech przedziałów ładowni naczepy oraz możliwość wykonywania przewozów na długich dystansach.
Więcej informacji na temat firmy Carrier Transicold, jej produktów i usług znajduje się na stronie www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @CarrierGreen

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 40 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @Carrier Green.
# # #