Raben Transport zakupił 130 agregatów Vector 1350 do codziennych zdań

June 1, 2015

POZNAŃ, Polska

POZNAŃ, Polska, 1 czerwca 2015 r. — Należąca do ścisłej czołówki firm logistycznych w Europie Grupa Raben, wzbogaciła swoją flotę o 130 naczep wyposażonych w agregaty Vector 1350. To najnowszy model w gamie urządzeń Carrier Transicold. Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska
Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).
Raben Polska specjalizuję się w przewozach żywności i innych ładunków, które zwykle nie wymagają temperatury kontrolowanej. Jednak chce zapewnić im jak najlepsze warunki temperaturowe i w okresie jesienno-zimowym proponuje usługę nf+ („non food plus”), która polega na przewozie przesyłek obojętnych w temperaturze powyżej 5 stopni, aby uniknąć obniżenia ich jakości na skutek niskich temperatur, jakie występują wtedy w Polsce. Raben Polska wykonuje także przewozy całopojazdowe, podczas których dowolnie można regulować temperaturę w ładowni. 

Vector 1350
„Transport w temperaturze kontrolowanej nie jest podstawową działalnością spółki, ale wymagania klientów w tym segmencie są wysokie i skłaniają nas do starannego wyboru urządzeń chłodniczych”, mówi Paweł Kłosowicz kierownik serwisu w spółce Raben Transport. „Dla naszej firmy najważniejsza jest niezawodność sprzętu, co w wypadku agregatów chłodniczych jest bardzo istotne”.
Tego typu przewozy wymagają naczep z urządzeniami o uniwersalnym charakterze, które sprawdzą się zarówno w transporcie długodystansowym, jak i w dystrybucji. Vector 1350 jest doskonale dopasowany do oczekiwań Grupy Raben. Jego konstrukcja przyczynia się do obniżenia kosztów użytkowania, na co składają się: małe zużycie paliwa oraz trwałość i bezawaryjność.
„Naczepy z Vectorami 1350 są wykorzystywane głównie w transporcie krajowym”, mówi Paweł Kłosowicz. „Średnie temperatury w Polsce przez większą część roku oscylują wokół 14-18 stopni. Jednak agregaty pracują czasem z dużą intensywnością, niezbędną np. wtedy, gdy wymagane jest schłodzenie do niskich temperatur podczas upalnego lata.” 


Trzy elektrycznie zasilane wentylatory znacząco zwiększają niezawodność Vectorów 1350, ponieważ pozwoliły zredukować liczbę pasków, niezbędnych w agregatach z napędem paskowym.
Vector 1350 jest wyposażony w relatywnie mały silnik spalinowy o pojemności 1,1 l, który napędza zarówno sprężarkę, jak i generator zasilający wentylatory układu chłodniczego. Dzięki temu oraz nowemu procesorowi sterującemu zużywa nawet o 30% mniej paliwa niż agregaty Maxima pracujące w takim samym trybie, wg testów zgodnych z regulacją CEN Partial Load.
Inną, kluczową cechą Vectorów 1350 jest niska masa. Agregat waży zaledwie 643 kg i jest o 17% procent lżejszy od urządzeń konkurencji, przez co pozwala zwiększyć ładowność. To niezwykle istotne dla dużych flot, takich jak Raben.
„Obecnie Raben Polska posiada 130 naczep wyposażonych w agregaty Vector 1350, które są użytkowane od roku. Jest to zbyt krótki okres, aby ocenić ten produkt, ale rezultaty, jakie już uzyskaliśmy używając nowych agregatów, są bardzo pozytywne, w porównaniu ze starszymi urządzeniami.”
Dobre wyniki agregatów Vector 1350 wspiera gęsta sieć wykwalifikowanych serwisów Carrier Transicold w Polsce, która troszczy się o urządzenia będące w użytku. Nowe usługi, takie jak całodobowa pomoc oneCALL znacząco zwiększają bezpieczeństwo przewożonych ładunków.

Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.eu. Śledź nas na Twitterze: @CarrierGreen.

# # #
Informacje o Grupie Raben
Grupa Raben oferuje usługi w zakresie: kompleksowych usług logistycznych (również dla produktów świeżych), transportu krajowego, międzynarodowego, morskiego, powietrznego, intermodalnego oraz obsługi sklepów internetowych. Grupa posiada własne oddziały w 10. krajach Europy, zatrudnia 7500 pracowników oraz dysponuje około 1 000 000 m2 powierzchni magazynowych.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 40 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @CarrierGreen.