Recepta powodzenia: agregaty Pulsor 400 MT dla farmacji

June 8, 2016

WARRINGTON, Wielka Brytania

Firma PDQ Specialist Courier Services wyspecjalizowana w transporcie wymagających ładunków w temperaturze kontrolowanej wyposażyła swoje najnowsze pojazdy w agregaty wielotemperaturowe Carrier Transicold Pulsor™ 400 MT. Dwie 3,5-tonowe chłodnie na podwoziach Mercedesów Sprinterów będą transportować leki i próbki na terenie Europy. Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Climate, Controls & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Carrier Transicold PDQ Specialist Courier Services
PDQ Specialist Courier Services wybrała Pulsory 400 MT ponieważ mogą osiągać pełną wydajność chłodniczą już przy niskiej prędkości obrotowej silnika pojazdu.

PDQ Specialist Courier Services zdecydowała się na Pulsory 400 MT, gdyż mogą one osiągać pełną wydajność chłodniczą już przy prędkościach obrotowych silnika nie przekraczających 1000 obr./min. Oznacza to, że są w stanie zapewnić prawidłowe warunki przewozu przez cały czas, również wykonując dostawy w zatłoczonych centrach miast.

Obydwie chłodnie będą intensywnie eksploatowane, osiągając przeciętny roczny przebieg powyżej 160 000 km. Dołączyły do floty liczącej 25 pojazdów stacjonującej w siedzibie głównej PDQ Specialist Courier Services w Cheshire. Wszystkie samochody są wyposażone w agregaty Carrier Transicold.

"Niezawodność agregatów oraz jakość obsługi posprzedażnej jaką oferuje Carrrier Transicold nie mają sobie równych," mówi Brian Brennan, dyrektor PDQ Specialist Courier Services. "Zagwarantowanie właściwej temperatury przy dostawach miejskich ma kolosalne znaczenie dla naszych klientów. Ufają nam i powierzają wrażliwe ładunki, ponieważ inwestujemy w najlepszy sprzęt chłodniczy."

Na wstępie firma PDQ Specialist Courier Services zasięgnęła opinii ekspertów z centrali Carrier Transicold oraz specjalistów z lokalnego, autoryzowanego serwisu Carrier Transicold Northwest. Chodziło o znalezienie najwłaściwszego rozwiązania do tak specyficznej pracy.

Obydwa agregaty Pulsor są kompatybilne z systemem zarządzania flotą używanym przez PDQ Specialist Courier Services. Możliwe jest określenie w czasie rzeczywistym położenia pojazdów i temperatury panującej w ładowni przez cały czas trwania przewozu. Agregaty są ponadto objęte pełnym kontraktem serwisowym everCOLD™, który obejmuje przeglądy i naprawy przy użyciu oryginalnych części zamiennych Carrier Transicold oraz całodobową, ogólnoeuropejską pomoc techniczną oneCALL™.

"Całą obsługę powierzamy sieci serwisowej Carrier Transicold. Jest przeprowadzana zgodnie z zaleceniami producenta, co gwarantuje nam, że agregaty są zawsze w znakomitym stanie. W ten sposób dajemy sygnał naszym klientom, że cenne dostawy powierzyli w dobre ręce," mówi Brennan.

Przy imponującej wydajności chłodniczej dochodzącej do 3825 W i wentylacji 1030 m3/h agregaty Pulsor 400 MT są doskonale dostosowane do przewozu wrażliwych ładunków. Urządzenia te mogą jednocześnie chłodzić i grzać dwie, rozdzielone komory ładowni, umożliwiając utrzymywanie temperatury od -25 do 30oC przy temperaturze otoczenia od -25 do 50oC. Sprawia to, że Pulsory 400 MT są doskonałe do całorocznej pracy na terenie całej Europy, zapewniając przy tym możliwość ustawienia temperatury z dokładnością do 0,8 oC.

Firma PDQ Specialist Courier Services powstała w 1998 r. Oferuje transport leków i materiałów niebezpiecznych na potrzeby przemysłu farmaceutycznego i instytucji naukowych.

Carrier Transicold PDQ Specialist Courier Services
Pulsor 400 MT może jednocześnie chłodzić jedną i ogrzewać drugą komorę ładowni zapewniając doskonałe warunki przewozu wrażliwym lekom i próbkom.

Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.eu. Śledź nas na Twitterze: @CarrierGreen.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 45 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Climate, Controls & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.