Nowości Carrier Transicold na wystawie Transport Compleet

March 15, 2016

HARDENBERG, Holandia

Transport Compleet 2016 Hardenberg

Carrier Transicold zaprezentował podczas targów Transport Compleet najnowsze innowacje zapewniające jeszcze lepszą ochronę łańcucha chłodniczego i ograniczające emisję gazów cieplarnianych. Wystawa odbywała się w dniach 15-17 marca 2016 r. w Hardenbergu. Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Poza nowoczesnymi produktami i czynnikami chłodniczymi na stoisku Carrier prezentowane były po raz pierwszy rozwiązania niedawno przejętej firmy TRS Transportkoeling b.v., holenderskiego producenta i dostawcy usług dla zrównoważonego transportu chłodniczego wykorzystującego samochody ciężarowe naczepy i kontenery.

Udana sesja

16 marca Carrier Transicold zaprosił 48 kluczowych klientów, wśród których były firmy transportowe, zabudowujące oraz sieci supermarketów na „Sustainability Congress” (ang. Kongres Zrównoważonego Rozwoju). Spotkanie stworzyło uczestnikom okazję, aby bliżej zapoznali się z wizją firmy Carrier, obejmującą wykorzystywaniem czynnika naturalnego i prowadzącą do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Nowe czynniki chłodnicze

Goście dowiedzieli się więcej o czynnikach o obniżonym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (ang. global warming potential – GWP) oferowanych przez Carriera: nowym R-452A oraz dwutlenku węgla (CO2), dostępnym od ręki i korzystnym kosztowo naturalnym czynniku chłodniczym. Jego GWP wynosi 1, zatem jest przeszło 2000 razy niższy niż dla R-452A (GWP = 2141) oraz 4000 razy lepszy niż dla R-404A (GWP = 3922). Ponadto dwutlenek węgla jest niepalny i nie niszczy warstwy ozonowej.

Nowe źródła energii

Innowacje wykorzystujące alternatywne źródła energii są wizytówką firmy Carrier Transicold. Prototypowy silnik napędzany sprężonym gazem ziemnym (CNG) wydziela o 95% mniej cząstek stałych i o 70% mniej tlenków azotu (NOx) niż typowy silnik Diesla. Jest również odczuwalnie cichszy.

TRS – nowy w rodzinie Carrier Transicold

Podczas Transport Compleet firma Carrier Transicold po raz pierwszy zaprezentowała gamę rozwiązań dla zrównoważonego transportu chłodniczego firmy TRS. Została ona częścią Carrier Transicold w ostatnich dniach stycznia 2016 r. Konstruuje, produkuje i obsługuje urządzenia chłodnicze o napędzie hydrauliczno-elektrycznym.

Transport Compleet 2016 Hardenberg

Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.eu. Śledź nas na Twitterze: @CarrierGreen.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 40 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.